Yüz Mezoterapisi

Cildin yenilenmesi, doğal bir görünüme kavuşması ve yaşlanma belirtilerinin bertaraf edilmesi gibi pek çok fayda sağlayan yüz mezoterapisi, iğne ile cildin orta tabakasına faydalı karışımların enjekte edilmesini içerir. Bu sebeple orta tedavi olarak adlandırılan mezoterapinin en değerli kullanım alanları arasında yer almaktadır. Şimdi sizin için yüz mezoterapisi nedir? Faydaları ve zararları gibi konulardan detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Mezoterapinin uygulama alanlarından bir tanesi olan yüz mezoterapisi, son dönemde çok sık bir şekilde tercih edilmektedir. Kolajen kaybı gibi pek çok zararın oluşması sonucunda bozulan cildin, özenle hazırlanmış karışımların iğne ile cilde enjekte edilmesi sonucunda, cildin nemlenme düzeyi artar ve yenilenme oluşur. Bununla beraber;

 • İlaçlar bölgeye doğrudan uygulanır ve bu uygulama sonucunda kısa süreli etkilenme oluşur.
 • Mikro enjeksiyonlar ile tedavi etmek esastır ve kesinlikle bir operasyon değildir.
 • İğne ile cildin alt tabakasına uygulama yapıldığı için, etkisi hemen ortaya çıkar ve bu etki uzun sürer.
 • Mezolifting olarak da adlandırılmaktadır.

Yüzde oluşan kırışıklıklar, sarkmalar ya da diğer olumsuzlukların giderilmesi için kullanılan bu yöntem, sonuç odaklı olduğu için hemen tesir göstermektedir. Uygulama süreci de çetrefilli değildir. Mezoterapi isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Bu estetik tedavi için belirlenen standartlar cildin tipine ve ciltteki sorunlara göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle süreç, ortalama olarak aşağıdaki şekilde ilerler:

 • İlk etapta cildin temizlenmesi gerekir. Dezenfekte işlemleri de gerçekleştirilerek, cilt mezoterapiye uygun hale getirilir.
 • Mezoterapi gerçekleştirilmeden önce, gereklilik duyulursa anestezi uygulanabilir.
 • 3 ila 14 mm arasında değişiklik gösteren iğne ile hazırlanan karışım cildin belirli bölümlerinden, cilt altına enjekte edilir.
 • 1 ila 4 hafta aralıklarla ortalama 5 seans uygulanır. Ayrıca ilerlemeye göre 3 ila 6 ay aralıklarla kontrollerin ve gerekirse yeni uygulamaların yapılması gerekecektir.
 • Özellikle ikinci seanstan sonra etkisi hissedilmeye başlar ve tedavi süreci tamamlansa bile cildin yenilenmesi sürer.

Yukarıda da görüldüğü üzere, pek çok faktörü içerisinde barındıran bir süreçtir. İleri düzeyde bir cilt yenileme işlemi olup, örneklerine nazaran daha etkin bir uygulamadır. Peki, bu uygulamanın bir yan etkisi var mıdır?

Yüz Mezoterapisi Yan Etkileri

Uygulama sonrasında etki gözlemlendiği için, küçük yan etkiler de gözlemlenmektedir. Bunlar genellikle;

 • Kızarıklık,
 • Morarma,
 • İshal,
 • Mide Bulantısı ve
 • Ödem gibi yan etkiler olarak sınıflandırılabilir.

Yukarıdaki yan etkiler ve daha fazlası gözlemlenebilir, ancak bu süreç hakkında gerekli bilgilendirmeler doktor tarafından yapılacak, yan etkilerin şiddeti yüksek olmayacaktır. Cilt Gençleştirme isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Yüz Mezoterapisinin Faydaları ve Zararları

Cildi yenileme, kırışıklıkları bertaraf etme ve en önemlisi de ciltteki sarkmaları ortadan kaldırma gibi faydaları sağlayan yüz mezoterapisi; kızarıklık, morarma ve ödem gibi yan etkileri de ortaya çıkarabilmektedir. Ancak süreç yönetimi özenle ele alındığı için, hastanın herhangi bir problem ile karşı karşıya kalması olası değildir.

Cildin yaşlılık belirtilerinden korunması ve yaşlılık belirtilerinin bertaraf edilmesi için son dönemin en çok tercih edilen yöntemi olan yüz mezoterapisi, tecrübeli ve eğitimli doktorlar ile talep ettiğiniz sonuçları ortaya çıkarmaktadır.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.