İple Yüz Germe

İple yüz germe özellikle cildinde sarkma şikayeti ve görünüm şikayeti olanların sık başvurduğu yöntemler arasındadır. Fransız askı olarak da bilinen bu yöntem özellikle ünlülerin uygulama yaptırması ile son zamanlarda popüler hale gelmiştir. Halbuki mevcut yöntemin yıllardır uygulandığı bilinmektedir.

Kolajen cildi elastik görünümde tutan, kırışıklıkların oluşmasını engelleyen ve aynı zamanda canlı bir cilt görünümünü sağlayan hücrelerdir. Kolajen eksiliği sigara ve alkol kullanımı, yanlış beslenme ve yaş ilerlemesi ile ortaya çıkar. Oluşan bu durumun önüne geçerek kolajen artışı sağlanarak cildin toparlanması sağlanır. Fransız askı ile yüz germe bu konuda destekleyicidir.

İple Yüz Germe İşlemi Nasıl Uygulanır?

Uzman tarafından iple yüz germe tedavisi, özel olarak uygulanmaktadır. Cilt altına kaslar üzerine uygulanan ip uygulaması herkes tarafından gerçekleştirilemez. Bu yüzden uzmanlık alanı konusunda güven duyulan uzmanlar tarafından yaptırılması oldukça önemlidir.

Fransız askı yüz germe tedavisinde kılçıklı ve ince ipler kullanılmaktadır. Bu ipler özel olarak üretilmiştir. Cilt altında herhangi bir zararı olmamaktadır. İğnelerle ipler gerilmeyi sağlamak için sarkan alanlara uygulanmaktadır. Cildin durumuna göre iplerin durumu belirlenmektedir.

Yüze İp Askı Yaptıranlar Nelere Dikkat Edilmeli?

İple yüz germe genel olarak ciddi bir tedavi olmasa da dikkat edilmesi gereken aşamalar elbette bulunmaktadır. İşlem sonrası kişiler direkt olarak günlük yaşamına dönebilir. Makyaj uygulamasında da herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır.

Ufak çaplı kızarmalar meydana gelebilmektedir. Bu kızarıklıkların artmaması, ciltte travma olmaması amacıyla bir haftada kadar operasyon alanının üzerine yatılmaması gerekir. Alanın gerilmemesi, dikkatli bir şekilde uyuma haline bürünmek şarttır. Uzman hakkında bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Yüzle İp Askı Sonrası Etkiler Kalıcı mıdır?

Cilt altına işlenen iplerin zaman içerisinde erimesi meydana gelebilmektedir. Erime meydana gelse bile bu iplerin kolajen üretimini desteklediği bilinmektedir. Kolajen miktarı arttıkça bölgede gerginleşme ve biraz olsun toparlanma mevcuttur.

Tamamen eski hale bürünme olmasa da iple yüz germe zaman içerisinde tekrar yaptırmak gerekebilir. Ancak tekrar işlemleri çok sık zamanlama arasında yapılmamaktadır. Yüz germe işlemi çok uzun vadede ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Fransız Askı Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

Sarkan yüz hatlarını toparlamak her insanın hoşuna giden ve ihtiyacı olacak bir unsurdur. Fransız ip askı ile yüz germe sonrası yorumlar bu yüzden oldukça olumlu olmaktadır. Özellikle doğru bir klinik ve uzman çerçevesinde yaptırılacak uygulamaların olumsuz bir yoruma sahip olması neredeyse imkânsızdır.

Yüze İp Askı Fiyatları Ne Kadar?

İple yüz germe fiyatları uzmanlar arası değişiklik göstermektedir. Yapılacak araştırmalar sonucunda Fransız askı fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz. Ancak kişinin cilt durumuna göre de fiyatlandırmaların oluşması gerekir. Bu yüzden klinik bünyesinde cilt analizi yaptırdıktan sonra güncel fiyatları öğrenmek daha doğru olacaktır. İnternet üzerinde yer alan klinik numarasından iletişime geçmek de etkili bir yöntemdir.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.