Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen kılların ortadan kaldırılması amacıyla gerçekleştirilen metotlardan birisidir. Albert Einstein’e kadar uzanan lazer buluşunun günümüze varan yansımaları arasında teknolojik buluşlar mevcuttur. Geliştirilen lazerin kullanım alanları arasında artık estetik bölümler mevcut. Kıl köklerinin de zayıflatılması bunlardan birisidir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyonun mantığı oldukça basittir. Meydana getirilen lazerin kullanım şekline bağlı olarak kıl köklerinin zayıflatılması yöntemidir. Epilasyon uygulamalarının çoğunda kıllar çıkmayı bırakır ya da oldukça zayıf bir görünüme kavuşur. Böylece vücutta daha hijyenik ve temiz alanlar ortaya çıkar. Saatler süren temizleme işlemi de ortadan kalkmış olur.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Güzellik merkezi ya da klinik kapsamında lazer epilasyon uygulaması yaptırabilecek kişiler belirlidir. Özellikle kıllarının yapısından hoşlanmayan ve daha temiz, estetik vücut isteyen kadın ve erkekler tarafından yaptırılabilir. Hamileler dışında uygulama yapılabilir. Açık tenli bireyler tarafından daha çok tercih edilir. Çünkü kıl yapısı buna uygundur.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyonun kullanım öncesi belirli bir makinesi bulunur. Bu makine kıl köklerine ışınlar yayar. Işınlar kıl köklerinde yer alan ve renk veren pigmentleri hedefler. Bu hücrelerle eşleşince ortaya büyük bir ısı çıkar. Isı neticesinde pigment hücreleri yanar böylece kıl kökleri yanınca kıllarda azalma meydana gelir.

Lazer makinesinin algılama kapasitesi kıl rengine göre değişiklik gösterir. Kıla renk veren pigment ne kadar fazlaysa ışınların algılaması ve elde edilecek sonuçta artar. Bu yüzden özellikle beyaz tenli olup siyah kıl köklerine sahip kişiler lazer epilasyon uygulamasından daha memnun ayrılır. Beyaz ve sarı kılların algılanması oldukça zordur.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Yaptırılacak lazer epilasyonun bitme süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Kıl kökü, kıl yoğunluğu ve aynı zamanda uygulamanın yapılacağı bölgeye göre seanslar belirlenir. Koltuk altı gibi kısıtlı alanlarda ortalama 5-6 seans yeterli olur. Ancak bikini bölgesi ya da yüz bölgesinde farklı süreler belirlenecektir. En net bilgi, kişinin kıl kökleri incelendikten sonra söylenebilir.

Lazer Epilasyon Etkili mi?

Lazer epilasyon çoğu zaman net sonuç verir. Ancak daha öncede belirtildiği üzere kıl köklerinizin yapısı önemlidir. Buna bağlı olarak aynı zamanda uygulama yapacak kişinin uzmanlık bilgisi de önemlidir. Her bireyde aynı sonucun alınmasının beklenmesi kesinlikle yanlış olacaktır. Çünkü bu durum net sonuç verebilecek bir hizmet değildir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon ücretleri birçok etmene bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu tarz uygulamaların ücretleri de internet üzerinde açıkça belirtilmez. Bakanlığa bağlı olarak hizmet verilecek kişiye doğrudan fiyat bilgisi verilmesi gerekir. Eğer bu hizmeti almak istiyorsanız ve bilgi almak isterseniz doğrudan kliniklerle iletişime geçmeniz gerekebilir.

Fiyatlarda değişim; uygulama yapacak kişinin uzmanlığı, kıl kökleri, uygulama yapılacak bölgenin genişliği, kliniğin bulunduğu şehir ve ilçe bazında oluşur. Hatta epilasyon çeşitleri de birden fazla olduğu için her uygulamaya bağlı olarak ücretler farklılaşır. Kısa sürede bilgi sahibi olmak adına kıl köklerinizi inceletmeniz daha doğru olur.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.