Elmacık Dolgusu

Elmacık dolgusu özellikle yüz görünümünde değişiklik yaratmak isteyenlerin tercih edeceği bir yöntemdir. Seçilecek bu yöntem sayesinde elmacık kemiklerinizin formunda değişime sebep olabileceğiniz gibi genel yüz hatlarınızda da farklılık oluşabildiğini göreceksiniz. Üstelik bu yöntem ameliyatlı yöntemlerine göre daha basittir.

Yaşanan kaza ve travmatik olaylar, alınan kilo ya da ilerleyen yaşa bağlı olarak elmacık kemiklerinin formunda değişim meydana gelebilir. Ancak bu durumdan hoşnut olmama dolayısıyla bazı dokunuşlar yapılması gerekir. Birkaç saatlik basit işlemlerle elmacık kemiklerinizin daha kalkık ve belirgin olmasını sağlayabilirsiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?
Uzman tarafından yaptıracağınız elmacık dolgusu; hyalüranik asit, yağ enjeksiyonu ya da özel hazırlanmış kök hücrelerin elmacık kemiği etrafında yerleştirilmesiyle oluşur. Temelde aktarılan bu karışımlar sayesinde elmacık kemiğinizin çevresinde dolgunluk oluştuğunu göreceksiniz. Böylece kemikli bir yapıya kavuşarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu üç farklı şekilde gerçekleşebilir. Hyalüranik asit ya da vücudunuzun basen, karın bölgesinden alınan yağların enjekte edilmesi ilk iki yöntemdir. Son yöntem ise kök hücre aktarımı şeklinde gerçekleşir. Her bir yöntemin farklı uygulama stilleri mevcuttur. Uygulanacak kişi kadar uzman görüşü ile yönteme karar verilir.

Hyalüranik asit uygulaması ve kök hücre uygulaması en çok tercih edilen iki yöntemdir. İki uygulama öncesinde anestezi uygulamasından ziyade krem ile uyuşturma yapılır. Daha sonra bir enjektör sayesinde uygulama gerçekleşir. Halbuki yağ enjeksiyonu liposuction içerir ve ameliyat ile gerçekleştirilir. Diğer elmacık dolgusu yöntemlerine göre d aha sancılı ve uzun süreli bir yöntemdir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Yapılır?

Yüzünün çöküklüğünden şikayetçi olanlar, elmacık kemiklerinin belirgin olmadığını düşünenler tarafından tercih edilebilir. 18 yaşını doldurmuş kişiler tarafından rahatlıkla uygulatılabilir. Hamilelik, emzirme gibi dönemlerin dışında uygulanması daha çok tercih edilir. Bununla birlikte sadece kadınlar değil erkeklerin de uygulatabildiği bilinir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Zaman Oturur?
Her ne kadar elmacık dolgusu görünüm itibariyle ilk andan itibaren farkını ortaya koysa da gerçek sonuçları elde edebilmek adına sabırlı olmak gerekir. Tam anlamıyla dolgunun oturması ve şekle bürünmesi için 1,5-2 hafta beklemesi gerekiyor. Bu süre sonunda gerçek sonuçları daha iyi görebilirsiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası Yapılması Gerekenler
Elmacık kemiği dolgusu sonuçlarını istenen düzeyde olabilmesi amacıyla bazı kurallara uyulması gerekir. Aksi takdirde istenen sonuçların elde edilmesi zor olacaktır. Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında:

  • 1-2 hafta boyunca aspirin kullanılmamalı,
  • İlk 24 saat boyunca ağır egzersiz ve spor yapılmamalı,
  • Birkaç saat sonrasında dik şekilde oturmaya ve yatmaya dikkat etmelisiniz,
  • 2 gün boyunca hamam, havuz, solaryum gibi uygulamalardan uzak durmalısınız,
  • İlk 1 hafta diş tedavisine gitmemeli dolgu yaptırmamalısınız,
  • İlk 2 gün lazer işlemlerini ertelemelisiniz.

Elmacık Dolgusu Kalıcı mı?
Eğer elmacık dolgusu yaptıracaksanız bunun ömür boyu kalıcı olmayacağını bilmelisiniz. Hangi uzman yaparsa yapsın dolgunun erimesi meydana geleceğinden tekrarlanması gereken bir işlemdir. Kişinin yaşam alışkanlığına bağlı olarak 3-6 ay arasında kalıcılığı değişiklik gösterir. Bu süre zarfında eridikten sonra tekrar işleminizi yaptırmalısınız.

Elmacık Dolgusu Fiyat Bilgisi 2022

Elmacık kemiği dolgusu fiyatları yaptırılacak kişiye, uygulanacak dolgu miktarına göre değişiklik gösterir. Bu aşamada işlemi yaptıracağınız merkez ya da uzmanla direkt iletişime geçmek daha doğru olacaktır. Hatta, cilt analizi yaptırdıktan sonra fiyat hakkında bilgi almak daha mümkündür. Siz de iletişim kurarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.