Jawline Çene Dolgusu

Çene dolgusu ile ameliyatsız istenilen çene görünümünü sağlamak mümkündür. Ankara’da ameliyatsız çene estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız detaylı bilgi ve fiyat için 0532 692 00 91 numaralı telefondan ya da aşağıda bulunan whatsapp butonu ile bize ulaşabilirsiniz. Çene dolgusu hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını yazının devamında bulabilirsiniz. Çene dolgusu, temel olarak çene bölgesini biçimlendirme amacıyla gerçekleştirilen bir medikal estetik uygulamasıdır. Çene dolgusu uygulamasında, çene bölgesi hekim tarafından değerlendirilmekte ve dolgu malzemesi kullanımı ile hastanın estetik açıdan istediği şekilde biçimlendirilmektedir. Çene dolgusu uygulaması, 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen pratik bir enjeksiyon işlemi ile tamamlanabilmektedir. Acısız ve ağrısız bir uygulamadır çünkü öncesinde operasyon bölgesi lokal olarak uyuşturulmakta yani hissiz hale getirilmektedir.

Çene bölgesinde estetik açıdan görülen problemler nelerdir?

Her çene kişinin kendi yüz şekline göre değerlendirilmelidir. Çünkü estetik güzellik açısından yüz bölgesinin geneline bir bütün olarak bakılmakta ve altın oran olarak tarif edilen estetik ölçüye yaklaşmak hedeflenmektedir. Kulaklar, alın, yanaklar, burun, ağız ve çeneyi bir bütün olarak değerlendirmek ve kişinin yüzüne en uygun uygulama yönteminin ne olacağını bu şekilde tespit etmek gerekmektedir. Çene dolgusu uygulaması ile iyileşme görülemeyecek durumlarda hekim hastayı cerrahi girişim gerektiren çene ameliyatına yönlendirebilmektedir.

Çene bölgesinde deformasyon neden olur?

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda Pico lazer ile dövme silme uygulamasının gerçekleştirileceği bölgeler ve uygulamada gerekli olabilecek seans sayısı değerlendirilir. Pico lazer ile dövme silme uygulaması genel anestezi gerektirmemektedir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye lokal anestezi yapılarak, oluşturulmuş olan tedavi planı doğrultusunda lazer cihazı kullanımı ile cilt altında belirlenmiş hedef noktalara atış yapılarak dövme içeriğini oluşturan boya maddelerinin bölgeden giderilmesi sağlanmaktadır.

Çene dolgusu nasıl gerçekleştirilir?

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda tedavi planı oluşturulmaktadır. Uygulama bölgesine lokal anestezi yapılarak alanın hissiz hale gelmesi beklenmektedir. Tedavide gerekli miktarda dolgu içeriği basit bir enjeksiyon yani, iğne işlemiyle çene bölgesinin gerekli alanlarına aktarılmaktadır. Bölgeye aktarılan dolgunluk sağlayıcı içerik çene yapısındaki şekilsel bozuklukları toparlamakta ve estetik açıdan istenilen görünümü sağlamaktadır.

Ankara’da çene dolgusu fiyatı için hemen arayın: 0532 692 00 91

Çene dolgusu için kullanılan dolgu malzemesi

Tüm medikal estetik dolgu uygulamalarında insan vücuduna yabancı olmayan içeriklerin kullanılması yoluna gidilmiştir. Dolgu uygulamasında ilgili bölgeye hacim kazandırmak için aktarımı sağlanan malzeme hyalüronik asittir. Su tutma kapasitesi yüksek bir polisakkarit olan hyalüronik asit, insan vücudunda zaten var olan ve vücut tarafından emilebilen bir maddedir.

Uygulama ne kadar sürer ve kaç kere yapılır?

Uygulama öncesinde lokal anestezinin etkisini göstermesi için yaklaşık 20 dakika beklenir ve ardından yapılan işlem yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına hemen geri dönebilir. Çene dolgusu (ameliyatsız çene estetiği) uygulaması tek bir seansta gerçekleştirilmektedir. İstenilen dolgunluk etkisi ile çene bölgesinde biçimlenme ilk hafta içerisinde görünürlük kazanmaya başlayacaktır.

Ne kadar süre etkisini sürdürür?

Cerrahi uygulamadan farklı olarak dolgu malzemesi içeriği ile gerçekleştirilen medikal estetik uygulamaları sonrası istenilen etkiler bölgeye göre değişmekle birlikte 12 – 16 ay devamlılık göstermektedir. Çünkü uygulama ile bölgede sağlanan dolgunluk etkisi, insan vücudu ile uyumlu dolgu malzemesi içeriği olan hyalüronik asitin vücut tarafından emilmesi ile zaman içerisinde ortadan kalkmaktadır. Hekim ile görüşülerek uygulamayı belirli aralıklar ile tekrarlamak da yaşam boyu mümkündür. Yani istenilen estetik çene görünümü ortalama 1 – 1,5 yıl aralıklar ile gerçekleştirilecek çene dolgusu (ameliyatsız çene estetiği) uygulamaları ile devamlı kılınabilmektedir.

Çene dolgusu (ameliyatsız çene estetiği) uygulamasının yan etkileri ve riskleri var mıdır?

  • Uygulama sonrası işlem yapılan bölgede kendiliğinden geçecek hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da ameliyatsız çene estetiği olarak bilinen çene dolgusu uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve uygulama mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Ankara’da çene dolgusu fiyatları

Çukurambar Ankara’daki kliniğimiz ile 0532 692 00 91 numaralı telefondan iletişime geçerek hemen çene dolgusu fiyatı alabilirsiniz. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için de bizi arayabilirsiniz: 0532 692 00 91

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.