Massater Botoks

Çene görünümde değişiklik sağlamak adına uygulanan yöntemlerden birisi Masseter botoks uygulamasıdır. Botoks uygulaması çoğu zaman estetik amaçla uygulanır. Bahsedilen bu botoks türü de doğrudan bu amaçla gerçekleşir. Kişinin çene yapısına bağlı olarak oluşan estetik görünmeyen görünüşünde değişim hedeflenir.

Masseter Botoks Nedir?

Uyku sırasında dişleri sıkma, diş gıcıdartma, sakız çiğneme ya da sert yiyecekler tüketmeye bağlı olarak çene bölgesinde yer alan kaslar güçlenir. Güçlenen kaslar dışarıdan fark edilebilecek duruma gelir. Bu da erkeksi ve sert bir mizaca sahip olmaya neden olur. Bu durum elbette herkes tarafından hoş karşılanmaz.

Özellikle kadınlar daha yumuşak hatlara sahip olmak ister. Erkeksi görünümden uzaklaşmak adına Masseter botoks uygulaması yapılır. Bu botoks sayesinde kısa sürede sert çene yapısından uzaklaşarak daha yumuşak hatlara sahip olabilirsiniz. Kısa süreli uygulama ve uzun süreli değişim sayesinde dış görünümünüzde değişim meydana gelir.

Masseter Botoksu Kimler Yapar?

Alanında uzman kişiler tarafından botoks yapılması kabul gören bir durumdur. Haberlerde, internette çoğu zaman uzman olmayan kişiler tarafından yapılan estetik müdahalelerin olumsuz sonuçlandığını görmüşsünüzdür. Bu yüzden çene botoksu yaptırırken gerçekten bu alanda uzmanlaşmış kişileri tercih etmelisiniz.

Çene Botoksu Kimler Yaptırabilir?

Genel olarak çene hattından memnun olmayan ve bahsedilen durumlara bağlı olarak çene kası ortaya çıkmış kişiler yaptırabilir. Çok ciddi çene kaslarınız ortaya çıkmasa bile estetik görünüme sahip olmak adına değişime gidebilirsiniz. Masseter botoks bu kapsamda ele alınabilecek bir botoks türüdür. Belirli koşullara sahip olduğunuz müddetçe yaptırmanızda sorun yoktur.

Masseter Botoksu Kimlere Yapılmaz?

Herkese botoks uygulaması doğru bulunmaz. Masseter botoksu yaptıramayacak kişiler arasında öncelikle hamileler ve emzirenler yer alır. Hamilelerin botoks uygulamasına bağlı olarak bebeklerine zarar gelmemesi adına bu işlemi daha sonra tercih etmesi gerekir. Bunun yanı sıra ciddi hastalıklara sahip bireylerin de uygulamaması önerilmeyecektir.

Masseter Botoks Kalıcı mı?

Her botoks uygulamasında olduğu gibi Masseter botoks uygulamasında da ömürlük kalıcılık beklememelisiniz. Botoks maddesi eriyebilen bir maddedir. Bu yüzden, belirli süre kapsamında tekrarlamanız gerekir. Ancak bu tekrarlama süresi geniş vadede olur. Kısa sürede tekrar tekrar uygulama yapmanız şart değil.

Masseter Botoks Kaç Kez Yapılır?

Yaptırılacak çene botoksu ortalama olarak 6-8 ay kalıcılık süresine sahiptir. Fakat çene kaslarınızı güçlendirmeyecek hareketlerden kaçınırsanız etkisi giderek uzayabilir. Çenenizin yumuşak görünüme sahip olmasını istediğiniz süre zarfı boyunca işlemi tekrarlayabilirsiniz. Belirli bir sayıda tekrarlamak zorunlu gibi bir kural yoktur.

Masseter Botoks Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Botoks uygulaması sonrasında işlemlerin daha net olabilmesi adına bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle Masseter botoks uygulamasının oturması yaklaşık olarak 3 gün-1 hafta arasında değişiklik gösterir. Bu süre zarfında özellikle ilk günün sonunda botoks alanının üzerine yatmamalısınız. Botoks uygulanan bölgeye sert hareketlerden kaçınmalısınız.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.