Intracel Lazer Cilt Gençleştirme

Cildimizde oluşan sarkmalar, kırışıklıklar, yaşlılık belirtileri ve akne ya da sivilce oluşumu sonrasında kalan izler, hayatımızı olumsuz etkilemekle kalmıyor, psikolojik olarak kendimizi kötü hissetmemize de yardımcı oluyor. İşte bunun için tercih edilen estetik operasyonlar da ne yazık ki sağladığı faydalar kadar zararlar ile de ön planda. Fiyatın çok yüksek olması ve bıçak kullanılması bunlardan bazıları. Ancak ameliyatsız estetik uygulamalarında ise durum tamamen farklı. Bir bıçak ile işlem gerçekleştirilmiyor, tamamen dokuların uyarılması ile vücudun kendi kendini tedavi etmesi sağlanıyor. Altın İğne Tedavisi, yani Intracell de bu yöntemlerden yalnızca biri.

Altın İğne Tedavisi (Intracell) Nedir?

Cildin alt tabakalarına, 0.5 ila 3.5 mm boyutundaki küçük iğneler ile onarılması olası hasarların verilmesi, sonrasında hasar gören bölgede yer alan hücreler ile çeşitli sistemlerin harekete geçmeleri hedeflenir. Bu şekilde onarım kendi kendine sağlanır ve iğne ile zarar verilen doku ve var olan hasarlı doku da iyileştirilmiş olur. Yalnızca ortalama 2 mm çapında bir iğne ile gerçekleştirilen bu işlem, günümüz estetik tedavilerinin en nadide örnekleri arasında yer alır. Ameliyatsız bir işlem olduğu için kesinlikle kesi vb. durumlar olmayacaktır.

Intracell (Altın İğne Tedavisi) Nasıl Gerçekleştirilir?

Küçük bir cihazın ucuna takılan küçük çaptaki iğneler ile gerçekleştirilen bir tedavidir ve tedavi süreci ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler de aşağıdaki gibi olacaktır:

  • Altın İğne’nin bir diğer adı, Fraksiyonel Radyofrekans olarak bilinmektedir. Bu iğnelerin kullanımı kişiye özeldir ve bir kullanımdan sonra atılır.
  • Cilt tipine ya da ciltteki hasara göre kullanılan iğnelerin çapı 0.5 ila 3.5 mm arasında değişiklik gösterse de, ortalama çap 2 mm düzeyindedir.
  • İğneler kullanılarak cildin alt tabasına küçük ölçekli hasar vermek hedeflenir. Bu hasar ile cildin alt tabakasındaki hücre ve sistemler uyarılır ve onarım işlemine geçerler. Böylece hasarlı dokuların iyileşmesi sağlanır.
  • Bu uygulama ile cildin yüzeyinde herhangi bir hasar oluşmamaktadır.
  • Acı olmayacağı için genel anesteziye de gerek duyulmaz.
  • Gerekli durumlarda, uygulamadan yarım saat kadar önce çeşitli anestezik kremler sürülebilir.

Yukarıdaki süreci içerisinde barındıran Altın İğne Tedavisi, teknolojinin getirdiği estetik tedaviler için altın değerinde bir yöntemdir. Bu nedenle Ankara’da sıklıkla uygulanan estetik tedavi yöntemleri arasında yer alır.

Intracell Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Küçük ölçekli ancak etkisinin çok büyük olduğu estetik tedavi yöntemlerinden bir tanesi olan Intracell, aşağıdaki durumlarda tercih edilmektedir:

  • Cilt Sarkmaları
  • Kırışıklıklar
  • Çatlaklar
  • Akne ve Sivilce İzleri

Yukarıdaki cilt problemlerinde tercih edilen Intracell (Altın İğne Tedavisi), kısa zamanda hızlı iyileşmenin en etkin olduğu yollardandır. Bu nedenle sıklıkla tercih edilen Intracell, teknolojinin gelişmesi ile pek çok alanda kullanılmaya da devam etmektedir. Ancak başarılı bir sonucun elde edilmesi için, bu alanda eğitimli ve uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.