Thulium

Ciltte hasarlı olan ve yenilenmesi gereken kısımların, lazer tedavisi ile iyileştirilmesini içeren Thulium lazer, medikal estetik alanının en değerli uygulamalarından bir tanesidir. Estetik bir tedavi olmakla beraber, operasyon değildir. Food and Drug Administration (FDA) onaylı bir medikal tedavi olup, dünya genelinde kullanılması sebebiyle ülkelerin sağlık turizmi noktasında en önemli uygulamaları arasında kendine yer bulmaktadır. Peki, Thulium lazer tedavisi nedir? Faydaları ve uygulaması gibi pek çok konudan size bahsedeceğiz.

Thulium Lazer Nedir?

FDA onaylı bir lazer cihazı olan Thulium lazer, cilt gençleştirme ve yenileme gibi alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Cildin epidermal dokusunu hiçbir şekilde soymadan, 100 mikron ölçekte kanallar açılarak, cildin üst ve alt tabakasına işlem uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ciltte hasarlı olan bölgeye işlem uygulandığından dolayı, hasarlı olmayan doku da korunmuş olur. Bununla beraber yeni dokular da oluşarak, hasarlı dokunun her uygulamada azalması sağlanır. Ciltte açılan kanalların üzerindeki derilerin kabuklandırılmasını da sağlayan bu yöntem ile hasarlı dokunun en kısa sürede tedavi edilmesi sağlanır. Cilt Gençleştirme isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Thulium Lazer Tedavisinin Avantajları

Kapsamı oldukça geniş olan bir leke tedavisi olarak dikkat çeken Thulium lazer, pek çok hasarın tedavisinde de aktif olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında;

  • Yaşlılık lekeleri, çil, ince kırışıklıkları ve daha pek çok cilt problemi giderilmekte,
  • Çok kısa sürede, en az acı ile tedavi yapılmakta,
  • Acı çok az, belki de hiç olmadığı için, çoğunlukla anestezik krem dahi uygulanmamakta,
  • Çok kısa süre içerisinde normal hayata dönülebilmekte ve
  • Cilde uygulanan işlemin olumlu sonuçları hemen gözlemlenebilmektedir.

Yukarıda da görüldüğü üzere, çok kısa süreli ancak çok etkili bir uygulama olan Thulium lazer, son dönemin en önemli estetik uygulamaları arasında yer almaktadır.

Thulium Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavinin uygulanması sürecinde, 100 mikron ölçekli binlerce kanal açılmakta ve bu kanallar üzerinden cildin alt tabakasına serumlar ile uygulama yapılmaktadır. Diğer süreçler ise şu şekildedir:

  • Açılan kanalların aracılığı ile cildin alt katmanına uygulanan özel serumlar, cildin doğal rengine kavuşmasında büyük etki oluşturmaktadır.
  • Genellikle 4 seans yapılmakta ve seans aralıkları ise ikişer haftadan oluşmaktadır. Ancak iyileşmenin gidişatına göre bu süreç değişikliğe de uğrayacaktır.
  • 20 dakikalık uygulamalardır ve uygulama sonrasında hastalarda yan etkiler de gözlemlenmez. Gözlenen tek yan etki, küçük bir kızarıklıktan ibaret olacaktır.

Uygulamadan yalnızca yarım saat sonra hasta normal hayatına dönebilir. Bu nedenle de kişinin günlük hayatını etkileyecek bir uygulama değildir. Hastanın isteğine göre lokal anestezi de uygulanabilir. Bu durum hastanın tercihine bağlıdır.

Teknolojik gelişmelerin sağlık endüstrisini doğrudan etkilediği göz önünde bulundurulursa, en profesyonel uygulamalar, en kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Thulium lazer tedavisi de bunun en önemli örneklerindedir. Tedavi öncesi, sırası ve sonrasında doktorunuz sizinle her türlü konuyu görüşecek, aklınızda konu ile ilgili bir kuşku kalmayacaktır. Çünkü hassas bir tedavi olmasından dolayı, uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.