Nd YAG Lazer

Nd yag lazer son yıllarda kılcal damar tedavisinde tercih edilen katı hal bir lazer sistemidir. Cilt üzerinde birçok sebepten dolayı leke oluşabilir. Bununla birlikte bazı kişilerde doğuştan veya sonradan farklı sebeplerden ötürü kılcal damar görünümü artar. Bu da cilt üzerinde renk eşitsizliklerine ve yaşlı görünümlere sebep olur. Bu görünümün düzeltilmesi ve lekelerin yok edilmesi için kullanılır. Nd-YAG lazer 1064 nm dalga boyuna sahiptir ve en önemli özelliklerinden biri cilde minimum düzeyde zarar vermesidir.

Nd-YAG Lazer Nedir?

Nd yag lazer nedir sorusu son yıllarda özellikle çok fazla sorulmaya başlamıştır. Bunun en önemli nedeni bu lazer tedavisinin hem kılcal damar tedavisinde hem de lazer epilasyon işleminde kullanılmasıdır. Her iki işlem için de son derece başarılı ve etkili olmasının yanında daha çok kılcal damar tedavisinde etkili olmasıdır. Uygulama yüksek seviyede hemoglobin emilimine sahip olduğu için damar tedavilerinde başarılı sonuçlar elde edilir. Sistemin daha çok leke tedavisi ve kılcal damar tedavisi zerindeki etkilerine değineceğiz.

Nd-YAG Lazer Kılcal Damar Tedavisi

Nd yag lazer kılcal damar tedavisi son günlerde birçok kişi için önemli ve etkili bir tedavi haline geldi. Bu yöntemin sağladığı birçok avantaj olması ve özellikle cilde rengini veren melanin pigmenti tarafından çok fazla emilmez. Bu sayede de cilt üzerinde zararlı etkiler ve özellikle yanma durumu yaşanmaz. Bu işlem sayesinde kişinin vücudunda hem kılcal damar görünümü düzeltilir hem de leke görünümü azaltılır. Kılcal damar tedavisinde son derece etkili ve aynı zamanda başarılı sonuçlar elde edilen bir yöntemdir.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Nd-YAG Nasıl Uygulanır?

Yag lazer uygulaması hangi amaç için kullanılacaksa ona göre uygulama yapılır. Lazer epilasyon için tercih edildiğinde standart olarak lazer uygulaması şeklinde uygulanır ve başarılı sonuçlar elde edilir. Lekeler ve kılcal damar tedavilerinde de yine problemli bölgeye atış yapmak suretiyle uygulanır. İşlem sırasında kılcal damarların belirgin olarak görüldüğü yerlere uygun şekilde lazer işlemi uygulanır. Bu işlem sırasında kılcal damarların içindeki demir ve oksijen taşıyan damarlardır. Lazer ışınları ile bunlar ısıtılır ve doğal yollarla vücuttan atılması sağlanır.

Nd-YAG Lazer Seansı

Bu işlem ortalama 15-30 dakika süren seanslardan oluşur. Kılcal damarların tedavisi için en ideal seans aralığı 4-6 hafta aralıklarla yapılacak olan 1-3 seans olacaktır.

Nd-YAG Lazerin Avantajları Nelerdir?

Nd-YAG lazer avantajları birçok kişinin ilgisini çekiyor çünkü işlem kısa sürede kılcal damar görüntüsünden kurtulmayı vaat ediyor. Bu lazer yönteminin genel olarak avantajları;

  • Varis ve kılcal damar gibi sorunlar için en etkili yöntemlerden biridir.
  • Her cilt tipinde, her mevsim kullanılabilir.
  • Soğutma sistemi ile işlemler sırasında minimum acı hissi olur.
  • Aynı zamanda cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar.

Nd-YAG Lazer Acıtır Mı?

Yag lazer sistemi olarak da bilinen Nd-YAG lazer yöntemi az da olsa bir acı hissi yaratır. Ancak diğer lazer tedavi yöntemlerine göre bu acı hissi oldukça azdır. Bu lazer sisteminde yer alan soğutma başlıkları sayesinde acı hissi minimum seviyede yaşanır. Tabi bu tarz işlemlerde hissedilen acı, kişilerin acı eşiğine göre değişiklik göstermektedir.

Nd-YAG Lazer Sonrası

Nd-YAG lazer sonrasında vücuttaki kılcal damarlar büyük oranda kendini tekrar etmez ancak yüzdeki problemler tekrar edebilmektedir. Bu yüzden yüzdeki lekeler ve kılcal damarlar için ekstra fazla seans gerekebilir. Kişilerin tedavi sonrasında mutlaka aşağıdaki durumlara dikkat etmesi gerekir. Bu durumlar;

  • Bölgeye 3 gün boyunca elastik bandaj uygulaması yapılmalıdır.
  • Ayrıca mutlaka içerisinde AloeVera bulunan kremler uygulanmalıdır.
  • İlk 3 gün aşırı egzersiz yapılmamalı ve sıcak duş alınmamalıdır.
  • 6 hafta güneş ışınlarından korunması gerekir.
  • İşlem sonrasında bölgede kızarıklık, yanma hissi ve tahriş olabilir. Bu durumda panik yapmaya gerek yoktur. Birkaç gün sonra kendiliğinden geçecektir.

Nd-YAG Lazer Epilasyon

Nd-YAG lazer epilasyon işlemi için de tercih edilen bir tür dalga boyuna verilen isimdir. Hem istenmeyen tüylerin yok edilmesinde hem de kılcal damar tedavilerinde etkili bir şekilde uygulanabilir. Nd-YAG lazer epilasyon yöntemlerini de güvenle tercih edebilirsiniz. Ancak asıl etkili sonuçlar leke ve kılcal damar tedavilerinde kendini fazlasıyla göstermektedir.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.