Burun Dolgusu

Burun dolgusu ile ameliyatsız istenilen burun görünümünü belli oranda erişmek mümkündür. Ankara’da ameliyatsız burun estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız detaylı bilgi ve fiyat için 0532 692 00 91 numaralı telefondan ya da aşağıda bulunan whatsapp butonu ile bize ulaşabilirsiniz. Burun dolgusu hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Burun dolgusu, temel olarak burun bölgesini biçimlendirme amacıyla gerçekleştirilen bir medikal estetik uygulamasıdır. Burun bölgesi hekim tarafından değerlendirilmekte ve dolgu malzemesi kullanımı ile hastanın estetik açıdan istediği şekilde biçimlendirilmektedir. Uygulama, 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen pratik bir enjeksiyon işlemi ile tamamlanabilmektedir. Acısız ve ağrısız bir uygulamadır çünkü öncesinde operasyon bölgesi lokal olarak uyuşturulmaktadır.

Burun bölgesinde estetik açıdan görülen problemler nelerdir?

Her burun kişinin kendi yüz şekline göre değerlendirilmelidir. Çünkü estetik güzellik açısından yüz bölgesinin geneline bir bütün olarak bakılmakta ve altın oran olarak tarif edilen estetik ölçüye yaklaşmak hedeflenmektedir. Kulaklar, alın, yanaklar, burun, ağız ve çeneyi bir bütün olarak değerlendirmek ve kişinin yüzüne en uygun uygulama yönteminin ne olacağını bu şekilde tespit etmek gerekmektedir. Burun dolgusu uygulaması ile iyileşme görülemeyecek durumlarda hekim hastayı cerrahi girişim gerektiren burun ameliyatına (rinoplasti) yönlendirebilmektedir.

Burun dolgusu uygulamalarında hastanın beklentisi ne olmalıdır?

Burun dolgusu uygulamaları iyi ve alanında uzman bir medikal estetik hekimi tarafından gerçekleştirildiğinde cerrahi uygulamalar kadar etkili bir değişim sağlayabilmektedir. Başarılı bir uygulamada, orantısal olarak kişinin yüzüne en uygun burun biçimini sağlayacak doğru miktarda dolgu içeriği, doğru alanlara aktarılmalıdır. Ancak doktorun ustalığından bağımsız olarak kemik yapısına müdahale gerektiren durumlar da olabilmektedir. Bu durumlarda çözüm, genel cerrahi olabilmektedir. Buruna yönelik beklentinin hastanın şikayetlerinin ve isteklerinin dinlendiği muayene sonrasında değerlendirilmesi en sağlıklı sonucu verecektir.

Çene Dolgusu Ankara

Uygulama nasıl gerçekleştirilir?

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda tedavi planı oluşturulmaktadır. Uygulama bölgesine lokal anestezi yapılarak alanın hissiz hale gelmesi beklenmektedir. Tedavide gerekli miktarda dolgu içeriği basit bir enjeksiyon yani, iğne işlemiyle burun bölgesinin gerekli alanlarına aktarılmaktadır. Bölgeye aktarılan dolgunluk sağlayıcı içerik burun yapısındaki şekilsel bozuklukları toparlamakta ve estetik açıdan istenilen görünümü sağlamaktadır.

Burun dolgusunda kullanılan dolgu malzemesinin içeriği

Tüm medikal estetik dolgu uygulamalarında insan vücuduna yabancı olmayan içeriklerin kullanılması yoluna gidilmiştir. Dolgu uygulamasında ilgili bölgeye hacim kazandırmak için aktarımı sağlanan malzeme hyalüronik asittir. Su tutma kapasitesi yüksek bir polisakkarit olan hyalüronik asit, insan vücudunda zaten var olan ve vücut tarafından emilebilen bir maddedir.

Ne kadar sürer ve kaç kere yapılır?

Uygulama öncesinde lokal anestezinin etkisini göstermesi için yaklaşık 20 dakika beklenir ve ardından yapılan işlem yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına hemen geri dönebilir. Burun dolgusu (ameliyatsız burun estetiği) uygulaması tek bir seansta gerçekleştirilmektedir. İstenilen dolgunluk etkisi ile burun bölgesinde biçimlenme ilk hafta içerisinde görünürlük kazanmaya başlayacaktır.

Cerrahi uygulamadan farklı olarak dolgu malzemesi içeriği ile gerçekleştirilen medikal estetik uygulamaları sonrası istenilen etkiler bölgeye göre değişmekle birlikte 12 – 16 ay devamlılık göstermektedir. Çünkü uygulama ile bölgede sağlanan dolgunluk etkisi, insan vücudu ile uyumlu dolgu malzemesi içeriği olan hyalüronik asitin vücut tarafından emilmesi ile zaman içerisinde ortadan kalkmaktadır. Hekim ile görüşülerek uygulamayı belirli aralıklar ile tekrarlamak da yaşam boyu mümkündür. Yani, istenilen estetik burun görünümü ortalama 1 – 1,5 yıl aralıklar ile gerçekleştirilecek burun dolgusu (ameliyatsız burun estetiği) uygulamaları ile devamlı kılınabilmektedir.

Çene dolgusu (ameliyatsız çene estetiği) uygulamasının yan etkileri ve riskleri var mıdır?

  • Uygulama sonrası işlem yapılan bölgede kendiliğinden geçecek hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da ameliyatsız çene estetiği olarak bilinen çene dolgusu uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve uygulama mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Ankara’da burun dolgusu fiyatları

Çukurambar Ankara’daki kliniğimiz ile 0532 692 00 91 numaralı telefondan iletişime geçerek hemen burun dolgusu fiyatı alabilirsiniz. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için de bizi arayabilirsiniz: 0532 692 00 91

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.