Cerrahi İşlemler

Cerrahi işlemler farklı alanlarda değişik sebeplere bağlı olarak uygulanan yöntemleri kapsar. Ameliyat yöntemidir ameliyatsız yöntemlerle karıştırılmamalıdır. Kişinin ameliyatı yaptırdığı uzmana ve ameliyat sebebine göre toparlanma süresi farklılık gösterir. Estetik alanda cerrahi müdahaleler sıklıkla uygulanmaktadır.

Cerrahi Müdahale Ne Demek?

Estetikte cerrahi müdahale kişinin memnun olmadığı bölge ya da bölgelerde yapılan değişimdir. Daha özgüvenli ve güzel bir postür sahibi olabilmek amacıyla uygulanır. Günümüzde estetik alanında yapılan uygulamalar değişik metotlara sahiptir. Amaç hastanın istediği görünümü elde etmesidir. Uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilmelidir zira bir ameliyatı temsil eder.

Estetikte Cerrahi İşlemler Nelerdir?

Estetikte cerrahi işlemler birden fazla alanda ve yöntemle gerçekleşir. Yapılacak her bir ameliyat farklı amaca hizmet eder. Günümüzde kullanılan geniş bir alana hitap eder. Kişi rahatsız olduğu bölgeye göre bu yöntemleri talep eder. Alanında uzman ekip tarafından cerrahi müdahaleler uygun  bulunduğu takdirde gerçekleştirilir.

1- Popo Estetiği / Brezilya Poposu

Kalça görünümü yaşın ilerlemesi, aşırı kilo kaybı gibi çeşitli sebeplere bağlı olarak görünümünde değişiklik oluşturur. Özellikle vücut hatlarının belli olması ve giyilen kıyafetin kişiye yakışması amacıyla popo estetiği ameliyatları yapılır. Kişinin kalça görünümünde değişiklik büyütme ya da küçültme olarak iki şekilde sağlanır.

Kişiler tarafından çoğunlukla popo estetiği cerrahi işlemler arasında kalçayı büyütmek amacıyla tercih edilir. Brezilya poposu olarak üne kavuşan bu görünüm kalkık ve toplu kalça görünümünü elde etmek için birebirdir. Hamilelik ya da farklı hastalıklar bulunmadığı müddetçe uygulama yapılır.

2- Badem Göz Estetiği

Göz ve çevresinde görünüş değişikliği sadece yaşa bağlı olarak gelişmez. Genç yaştaki bireyler tarafından da daha çekik ve etkileyici bakışlara sahip olmak amacıyla badem göz estetiği tercih edilir. Göz çevresinde yer alan cildin altındaki kaslara müdahale edilerek istenen göz görünümü elde edilir.

Bu işlem sırasında ameliyatlara özel olarak üretilmiş ipler kullanılır. Cerrahi işlemler neticesinde iplerin kasları ve dokuları germesiyle birlikte göz daha yukarı ve çekik bir hale getirilir. Ameliyat sanıldığı kadar uzun sürmez ve kısa sürede biter. Diğer cerrahi müdahalelere kıyasla kişinin toparlanma hızı daha iyidir.

3- Karın Estetiği (Liposakşın)

Karın bölgesi kadınlar başta olmak üzere erkeklerin en çok dert yandığı durumlar arasında bulunuyor. Daha gergin, toplu ve düz hatlara sahip karın elde etmek adına karın estetiği yani liposakşın uygulaması gerçekleşir. Özellikle spor ile verilemeyecek durumda olan ya da hayati tehlike oluşturan yağların alınması gerçekleştirilir.

4- Karın Germe Ameliyatı

Hamilelik dönemi sonrası, hızlı kilo kaybı gibi durumlara bağlı olarak karın bölgesinde yer alan derinin deformasyona uğraması muhtemeldir. Genişleyen deri bir anda kendini saldığında ne kadar kilo verseniz dahi kötü bir görüntü oluşur. Bu aşamada cerrahi işlemler sayesinde sarkan derinin toplanması ve karın germe ameliyatı olunması gerekir.

Uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilen cerrahi müdahaleler neticesinde karın germeyi rahatlıkla elde edebilirsiniz. Karnınızın geçmişe nazaran daha gergin görünmesinin yanı sıra estetik bir görünüm elde ettiğini de göreceksiniz. İz kalmayacak şekilde planlanan ve uygulanan bu yöntem kısa sürede kilo vermeyi de kolaylaştırır.

5- Meme Büyütme / Küçültme Estetiği

Meme küçüklüğü kadar büyük memelerde özellikle kadınların başlıca korkulu rüyası olmaktadır. Küçük memelere sahip olanların boyutta büyüklük elde etmek amacıyla meme büyütme estetiği olduğu görülür. Bu işlem sırasında kişinin vücut hatlarına uygun olacak ve doğal duracak bir planlama yapılır.

Büyük meme ise sadece görünüm ile değil aynı zamanda bel ve sırt ağrısı oluşturmasıyla bilinir. Bu noktada cerrahi işlemler arasında yer alan meme küçültme ameliyatını tercih edebilirsiniz. Kısa sürede uygun boyutlarda bulduğunuz meme planlaması yapılarak ameliyatınız emin ellerinde gerçekleşir. Böylece istediğiniz forma kavuşabilirsiniz.

6- Kepçe Kulak Ameliyatı

Estetik müdahaleler arasında belki de en sık başvurulan yöntemlerden birisi de kepçe kulak ameliyatıdır. Normale nazaran büyük ve yelpaze formunda bulunan ve halk arasında ‘kepçe kulak’ olarak adlandırılan görüntüden kurtulabilirsiniz. Uzman ekip tarafından yapılan planlama ile kulak görünümünde farklılık yaratarak özgüveninizi yerine getirebilirsiniz.

Tüm bu estetik cerrahi işlemler kişiden kişiye değişiklik göstererek uygulanmaktadır. Hastanın ihtiyacı olan durum saptandıktan sonra uzman isim tarafından öneriler sıralanır. Hayata çabuk adapte olması ve toparlanması amacıyla ince bir çalışma sergilenir. Böylece kişiler hayal ettiği görünüme de rahat ve konforlu şekilde ulaşır.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.