Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu ile dudaklar biçimlendirilerek daha dolgun dudaklara erişmek mümkündür. Ankara’da dudak dolgusu yaptırmayı düşünüyorsanız detaylı bilgi ve fiyat için 0532 692 00 91 numaralı telefondan ya da aşağıda bulunan whatsapp butonu ile bize ulaşabilirsiniz. Dudak dolgusu hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını yazının devamında bulabilirsiniz. Dudak dolgusu uygulamasında, genellikle daha nemli, dolgun dudaklar elde etmek malzeme ile biçimlendirme açısından hedef alınmaktadır. 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen pratik bir enjeksiyon işlemi ile tamamlanabilmektedir. Acısız ve ağrısız bir uygulamadır çünkü öncesinde operasyon bölgesi lokal olarak uyuşturulmaktadır.

Dudaklarda ve yüzde estetik açıdan görülen problemler nelerdir?

Her dudak yapısı kişinin kendi yüz şekline göre değerlendirilmelidir. Çünkü estetik güzellik açısından yüz bölgesinin geneline bir bütün olarak bakılmakta ve altın oran olarak tarif edilen estetik ölçüye yaklaşmak hedeflenmektedir. Kulaklar, alın, yanaklar, burun, ağız ve çeneyi bir bütün olarak değerlendirmek ve kişinin yüzüne en uygun uygulama yönteminin ne olacağını bu şekilde tespit etmek gerekmektedir.

Dudak dolgusu nasıl gerçekleştirilir?

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda tedavi planı oluşturulmaktadır. Uygulama bölgesine lokal anestezi yapılarak alanın hissiz hale gelmesi beklenmektedir. Tedavide gerekli miktarda dolgu içeriği basit bir enjeksiyon yani, iğne işlemiyle dudak bölgesinin gerekli alanlarına aktarılmaktadır. Bölgeye aktarılan dolgunluk sağlayıcı içerik aktarıldığı alan olan dudaklarda etkisini göstererek yüzün genelinde estetik açıdan istenilen değişimi sağlamaktadır.

Hastanın beklentisi ne olmalıdır?

Dudak dolgusu uygulamaları iyi ve alanında uzman bir medikal estetik hekimi tarafından gerçekleştirildiğinde cerrahi uygulamalar kadar etkili bir değişim sağlayabilmektedir. Başarılı bir uygulamada, orantısal olarak kişiye en uygun dudak biçimini sağlayacak doğru miktarda dolgu içeriği, üst ve alt dudağa aktarılmalıdır. Dudaklara kişinin konuşmasını önleyecek kadar yoğun dolgu aktarımı, doğallıktan çok uzaklaşabilmekte ve amacın aksine, estetik açıdan olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Dudaklardaki dolgunluk ve hacim artışına ve yüzün genel biçimine yönelik beklentinin, hastanın şikayetlerinin ve isteklerinin dinlendiği muayene sonrasında değerlendirilmesi en sağlıklı sonucu verecektir.

Dudak dolgusu nasıl bir malzeme ile gerçekleştirilir?

Tüm medikal estetik dolgu uygulamalarında insan vücuduna yabancı olmayan içeriklerin kullanılması yoluna gidilmiştir. Dolgu uygulamasında ilgili bölgeye hacim kazandırmak için aktarımı sağlanan malzeme hyalüronik asittir. Su tutma kapasitesi yüksek bir polisakkarit olan hyalüronik asit, insan vücudunda zaten var olan ve vücut tarafından emilebilen bir maddedir.

Dudak dolgusunun uygulaması ne kadar sürer ve kaç kere yapılır?

Dudak dolgusu öncesinde lokal anestezinin etkisini göstermesi için yaklaşık 20 dakika beklenir ve ardından yapılan işlem yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına hemen geri dönebilir. Dudak dolgusu (ameliyatsız dudak estetiği) uygulaması tek bir seansta gerçekleştirilmektedir. İstenilen dolgunluk etkisi ile dudaklarda ve yüz bölgesinde biçimlenme ilk hafta içerisinde görünürlük kazanmaya başlayacaktır.

Dolgu ne kadar süre etkisini sürdürür?

Cerrahi uygulamadan farklı olarak dolgu malzemesi içeriği ile gerçekleştirilen medikal estetik uygulamaları sonrası istenilen etkiler bölgeye göre değişmekle birlikte 12 – 16 ay devamlılık göstermektedir. Çünkü uygulama ile bölgede sağlanan dolgunluk etkisi, insan vücudu ile uyumlu dolgu malzemesi içeriği olan hyalüronik asitin vücut tarafından emilmesi ile zaman içerisinde ortadan kalkmaktadır. Hekim ile görüşülerek uygulamayı belirli aralıklar ile tekrarlamak da yaşam boyu mümkündür. Yani, istenilen estetik dudak görünümü ortalama 1 – 1,5 yıl aralıklar ile gerçekleştirilecek dudak dolgusu (ameliyatsız dudak estetiği) uygulamaları ile devamlı kılınabilmektedir.

Yan etkileri ve riskleri var mıdır?

  • Uygulama sonrası işlem yapılan bölgede kendiliğinden geçecek hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da ameliyatsız dudak estetiği olarak bilinen dudak dolgusu uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve uygulama mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Ankara’da dudak dolgusu fiyatları

Çukurambar Ankara’daki kliniğimiz ile 0532 692 00 91 numaralı telefondan iletişime geçerek hemen dudak dolgusu fiyatı alabilirsiniz. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için de bizi arayabilirsiniz 0532 692 00 91 ya da whatsapp butonunu kullanarak sorularınızı whatsapp üzerinden de bize ulaştırabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.