Migren Tedavisinde Botoks

Migren tedavisinde botoks son zamanlarda en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Migren şüphesiz kişinin katlanamayacağı hastalıkların başında yer alır. Yıllarca süren bu ağrı normal baş ağrısı ile kıyaslanamayacak düzeyde bir rahatsızlıktır. Sürekli ilaç kullanmayı gerektirmesi ve kimi durumlarda ilaç kullanımının yetersiz olması, farklı yöntem araştırmasına neden olur.

Migren Botoks Nedir?

Migren botoks uygulaması migren ağrılarını gidermek adına belirli noktalara uygulanan botokstur. Botoks normal şartlarda estetik amacıyla kullanılır. Ancak ilerleyen teknoloji ve botoks uygulamasının da etkilerinin gözlemlenmesi ile birlikte farklı amaçlar uğruna kullanılıyor. Kişilerin katlanılmayacak baş ağrıları ve migren atakları için migren botoks yaptırdığı da biliniyor.

Migren Botoksu Kimlere Yapılır?

Migren tedavisinde botoks adından da anlaşılacağı üzere ileri düzeyde migren ağrıları çeken kişiler tarafından yaptırılmaktadır. Çoğunlukla herkes tarafından uygulanabilmektedir. Fakat, belirli özellikteki kişilere yaptırılmaması gerekiyor. Örneğin hamileler, botoks maddesine alerjisi olanlara yapmamak daha doğrudur.

Migren Tedavisinde Botoks Hangi Alanlara Uygulanır?

Migren ağrılarının belirli alanlarda sinir sıkışmasından ötürü ortaya çıkar. Normal botoks uygulamalarının etkisinin gözlemlenmesiyle migren ağrısının azaldığı gözlemlendi. Bu andan itibaren belirli noktalara botoks uygulaması sıklaştı. Ense, şakak bölgesi ve alın bölgesine botoks yapılır. Bu alanlara migren atağına bağlı olarak uygulama yoğunluğu ayarlanır.

Migren Botoksunu Kim Yapar?

Herkes tarafından migren tedavisinde botoks uygulaması yapılamaz. Alanında uzman kişiler tarafından sadece migren kapsamında değil genel olarak botoks yapılmalıdır. Botoks hafife alınmaması gereken bir durumdur. Uygulama malzemesi doğru dozda ayarlanmadığı müddetçe zarar ortaya çıkabilir.

Migren Botoksu Ne Kadar Gider?

Migren botoksu sık uygulanan yöntemler arasına girse de ömürlük sonuç vermeyecektir. Botoks uygulamasının estetik amaçlarda olduğu gibi tekrarlanması gereken bir işlemdir. Ortalama olarak 3-6 ayda bir tekrar uygulaması yapılır. Kişinin migren ataklarının sıklığı ve ağırlığına göre uzman tarafından tekrar seansları belirlenir.

Migren Botoksu Yaptıranların Yorumları

Migren tedavisinde botoks yaptıranların genellikle olumlu sonuçlarla dönüş yaptırdığı görülmektedir. Olumsuz yorumlar elbette mevcuttur. Fakat bu olumsuzluk genellikle uzmanlığı bulunmayan kişiler tarafından yaptırılmasına bağlıdır. Siz de olumlu yorumlarda bulunan kısımdan olmak istiyorsanız, alanında uzman kişi aracılığıyla hizmeti almalısınız.

Migren Botoksu Fiyat Bilgisi

Migren botoksu yaptırmak konusunda kararlıysanız dikkat etmeniz gereken birkaç unsur bulunur. Bunlardan ilki şüphesiz alanında uzman bir isimle çalışmaktır. Zira botoks gibi bir işlemin herhangi birisi tarafından yapılması hem sonucu olumsuz etkiler hem de fiziksel yan etkiler de ortaya çıkabilir.

Dikkat etmeniz gereken ikinci unsur ise fiyatlandırmadır. Migren tedavisinde botoks uygulamasının yaygınlaşması, fiyat konusunda da çeşitliliğin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Günümüzde farklı klinikler kapsamında değişik ücretlendirmeler alabilirsiniz. Her ne kadar fiyat sizin için belirleyici olsa da dikkat etmeniz gereken ilk unsur fiyatlar değil, uzman kişiyle çalışmak olmalı.

Siz de migreninizden kurtulmak istiyorsanız tarafımızla iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.