Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu ile göz altlarında oluşan çökük ve morlukları gidermek mümkündür. Ankara’da ameliyatsız gözaltı estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız detaylı bilgi ve fiyat için 0532 692 00 91 numaralı telefondan ya da aşağıda bulunan whatsapp butonu ile bize ulaşabilirsiniz. Yanak dolgusu hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını yazının devamında bulabilirsiniz. Göz altı dolgusu, temel olarak göz altlarında oluşan çökük ve karanlık, bu yüzden de mor olarak adlandırılan görünümü giderme amacıyla gerçekleştirilen bir medikal estetik uygulamasıdır. Işık dolgusu olarak da adlandırılmaktadır. 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen pratik bir enjeksiyon işlemi ile tamamlanabilmektedir. Acısız ve ağrısız bir uygulamadır çünkü öncesinde operasyon bölgesi lokal olarak uyuşturulmakta yani hissiz hale getirilmektedir.

Göz altı morlukları, gözlerde çökük veya torbalı görünüm oluşmasının sebepleri

Göz altında morlukları, göz çukurlarının içeriye çökmesi ya da şişmesi, göz altı torbaları öncelikle bir sağlık problemi olarak ele alınmalıdır. Çünkü göz altlarının biçimsel olarak sağlıksız hale gelmesi kişinin vücudunda yolunda gitmeyen başka şeylerin olduğunu işaret edebilmektedir. Göz altı dolgusu uygulaması öncesinde, göz çevresine yansıyan sağlıksız görünümün neden kaynaklandığının hekim tarafından değerlendirilmesi tedavi açısından önemlidir. Göz altındaki çöküklük ya da morluklar sebepleri:

  • Alerjik reaksiyonlar
  • Böbrekleri ilgilendiren problemler
  • Kişinin yaşam şekli örneğin, bilgisayar ekranına çok bakmasını gerektiren işlerde çalışıyor olması
  • Uykusuzluk veya yeterince dinlenmeme

Diğer önemli bir unsur ise yapısal özelliktir. Göz altlarındaki çukur ve mor görünüm, kişinin yaşam şeklini sağlıklı standartlara taşımasına rağmen göz şekli olarak sahip olduğu bir yapısal özellik olarak iyileşme göstermeyebilmektedir. Yapısal özellikler genellikle kalıtsal bir şekilde doğuştan gelmekte ve kişinin göz şeklini oluşturmaktadır.

Göz altı dolgusu Ankara

Göz altı dolgu uygulaması (ışık dolgusu) nasıl gerçekleştirilir?

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda tedavi planı oluşturulmaktadır. Uygulama bölgesine lokal anestezi yapılarak alanın hissiz hale gelmesi beklenmektedir. Tedavide gerekli miktarda dolgu içeriği basit bir enjeksiyon yani, iğne işlemiyle uygulama bölgesi olan göz altlarına aktarılmaktadır. Bölgeye aktarılan dolgunluk sağlayıcı içerik göz altı yapısındaki şekilsel bozuklukları toparlamakta ve daha aydınlık ve sağlıklı göz altları sağlamaktadır.

Göz altı dolgu uygulaması (ışık dolgusu) nasıl bir malzeme ile gerçekleştirilir?

Tüm medikal estetik dolgu uygulamalarında insan vücuduna yabancı olmayan içeriklerin kullanılması yoluna gidilmiştir. Dolgu uygulamasında ilgili bölgeye hacim kazandırmak için aktarımı sağlanan malzeme hyalüronik asittir. Su tutma kapasitesi yüksek bir polisakkarit olan hyalüronik asit, insan vücudunda zaten var olan ve vücut tarafından emilebilen bir maddedir. Göz altı dolgu uygulamalarında daha hassas bir bölge olan göz altlarını iyileştirme amacıyla dolgu içeriğine yine vücuda katkı sağlayıcı bir malzeme olan polyvitamin desteği de eklenebilmektedir.

Göz altı dolgu uygulaması (ışık dolgusu) ne kadar sürer ve kaç kere yapılır?

Göz altı dolgusu (ışık dolgusu) uygulaması öncesinde lokal anestezinin etkisini göstermesi için yaklaşık 20 dakika beklenir ve ardından yapılan işlem yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına hemen geri dönebilir. Göz altı dolgu uygulaması tek bir seansta gerçekleştirilmektedir.

Göz altı dolgu uygulaması (ışık dolgusu) ne kadar süre etkisini sürdürür?

Cerrahi uygulamadan farklı olarak dolgu malzemesi içeriği ile gerçekleştirilen medikal estetik uygulamaları sonrası istenilen etkiler bölgeye göre değişmekle birlikte 12 – 16 ay devamlılık göstermektedir. Çünkü uygulama ile bölgede sağlanan dolgunluk etkisi, insan vücudu ile uyumlu dolgu malzemesi içeriği olan hyalüronik asitin vücut tarafından emilmesi ile zaman içerisinde ortadan kalkmaktadır. Hekim ile görüşülerek uygulamayı belirli aralıklar ile tekrarlamak da yaşam boyu mümkündür.

Göz altı dolgusu (ışık dolgusu) uygulamasının yan etkileri ve riskleri var mıdır?

  • Uygulama sonrası işlem yapılan bölgede kendiliğinden geçecek hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da göz altı dolgusu uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve uygulama mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Ankara’da gözaltı ışık dolgusu fiyatları

Çukurambar Ankara’daki kliniğimiz ile 0532 692 00 91 numaralı telefondan iletişime geçerek hemen gözaltı ışık dolgusu fiyatı alabilirsiniz. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için de bizi arayabilirsiniz 0532 692 00 91 ya da whatsapp butonunu kullanarak sorularınızı whatsapp üzerinden de bize ulaştırabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.