Medikal Estetik İşlemler

Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte oluşan problemlerin her geçen gün artması, bu nedenle kişinin görünümünde bozulmaların oluşması, psikolojik açıdan büyük bir sarsıntı olarak kişiye dönebilir. İşte bunun önüne geçilmesi için plastik cerrahi ve medikal estetik gibi çeşitli uygulamalar var. Plastik cerrahide daha çok kesme işlemleri olduğu göz önünde bulundurulduğunda, medikal estetik bunun tam tersidir. Çünkü medikal estetik bir operasyon olmamanın yanında, kesme işlemi bulunmamaktadır. Peki, medikal estetik nedir? En önemli medikal estetik işlemleri hangileridir? İçeriğimizde bunlardan bahsedeceğiz.

Medikal Estetik Nedir?

Operasyon gerektirmeyen, ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen, aynı zamanda derin kesilerin olmadığı tedaviler, medikal estetik olarak adlandırılmaktadır. Ciltte bir kesi bulunmadığı için iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Aynı zamanda medikal estetikte deri altına uygulanan işlemler, bozulma olan bölgelerin tedavisinin hızlanmasını da sağlamaktadır. Bu nedenle cerrahi olmayan bir tedavi yöntemi olarak dikkat çeker. Tabi ki birbirinden farklı özellikte pek çok medikal estetik uygulaması da bulunduğu için, her türlü cilt problemine en hızlı ve etkili şekilde müdahale edilebilmektedir.

Medikal Estetik Uygulamaları

Teknolojinin gelişmesi ile beraber pek çok medikal tedavi yöntemi ortaya çıktı. Bu şekilde de kişilerin bıçak altına yatmadan, kısa sürede tedavi edilebilmeleri sağlandı. Peki, bu tür uygulamalar ve bu uygulamaların içeriği nasıldır?

Dolgu

Cildin görünümünü canlandıran, daha hacimli bir görünüm elde etmesini sağlayan dolgu uygulamaları, estetik uygulamalar arasında oldukça popüler. Dolgu işlemi ile işlem uygulanacak olan bölgeye, hazırlanan dolgu enjekte edilir. Bu işlem kırışıklıklar ile oluşan boşlukları doldurmak, hacmi artırmak ve dudak dolgunlaştırmak için tercih edilmektedir.

Dudak Dolgusu

Dudak yapısına şekil kazandırmak, dudağın daha hacimli bir görünüm elde etmesini sağlamak için tercih edilen bir estetik işlemdir. Afrodit Tipi, Hera Tipi, Venüs Tipi ve Eros Tipi çeşitli dolgu işlemleri vardır. Dudağın iç kısmına hazırlanan dolgunun enjekte edilmesi ile tüm bu işlemler gerçekleştirilmektedir.

Burun Dolgusu

Burundaki şekil bozukluklarının ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilmesi için çok önemli bir işlemdir. Anestezik kremler ile bölge uyuşturulduktan sonra, dolgunun burundaki gerekli yerlere enjeksiyonu sağlanır. Bu şekilde kişinin burnundan memnun olması ve doğal bir görünüme kavuşması için tüm işlemler gerçekleştirilmiş olur.

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltında yer alan çukurlar ve mor görünümü ortadan kaldırmak için uygulanan dolgu işlemidir. Ortalama olarak 1 saat süren bir işlemdir ve hasta çok fazla acı hissetmeden, dolgunun enjeksiyonu gerçekleştirilmiş olur. Ayrıca estetik işlem gerçekleştirilmeden önce bölgenin lokal olarak uyuşturulması sağlanır. Bu nedenle gözaltına hacim kazandırmak adına harika bir yöntemdir.

Jawline (Çene Dolgusu)

Çene hattının daha dolgun ve simetrik bir hal alması için gerçekleştirilen bir medikal estetik işlemidir. 15 dakikalık kısa bir işlemle kişinin hayal ettiği yapıdaki çene oluşturulabilmektedir. Bununla beraber hem kadın, hem de erkeklerde bu işlem uygulanabilir. Öncelikli etap, çeneye nasıl bir hacim kazandırılacağının hasta ile birlikte belirlenmesidir.

Botoks

Deride oluşan çizgiler ve kırışıklıklar, Botoks işlemi ile giderilebilmektedir. Kişiden kişiye farklılık gösteren bir etki süresi olmakla beraber, ortalama olarak 4 ila 6 ay arasında kişi istediği görünüme kavuşabilir. 15 dakikalık kısa bir uygulama süresi bulunduğu için, kişi çok zaman geçmeden normal hayatına dönebilir.

Yukarıda adı geçen medikal estetik işlemleri ile beraber, pek çok farklı uygulama bulunmaktadır. Uygulamaların prensibi birbirinden farklı olmalarına karşın, ameliyatsızdır ve bu sebeple iyileşme süreci çok daha hızlı olacaktır. Hasta normal hayatına çok kısa bir süre içerisinde dönebilir.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.