Saç Ekimi

Saç ekimi kadın ya da erkek fark etmeksizin başvurulan estetik yöntemler arasında bulunmaktadır. Özellikle psikolojik ve kalıtımsal sebeplerden dolayı ortaya çıkan kellik durumu can sıkmaktadır. Halbuki ameliyatsız yöntemlerle kısa sürede doğal kıl kökleri oluşturmak günümüzde mümkündür.

Saç ekimleri için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Ancak her yöntem istenen sonucu elde etme konusunda yeterli olmamaktadır. Özellikle yapıştırma yöntemlerinin olduğu günümüzde geçici sonuçlar yaratmaktadır. Kişilerin daha çok doğal kıl kökü oluşumunu destekleyici yöntemlere başvurması gerekir.

En İyi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde yapıştırma yöntemle gerçekleşen saç ekimi yöntemleri görülmektedir. Ancak en etkili saç ekim yöntemi olarak FUE bulunmaktadır. FUE, yani Foliküler Ünite Ekstraksiyonu, doğal kıl kökü çıkarma konusunda oluşturulan bir yöntemdir.

Uygulanan bu tedavi yönteminde kişinin varsa ense ve saç arkasından kıl kökleri alınmaktadır. Alınan bu kökler saç ekimi esnasında mikro uçlu iğnelerle deri altına işlemi yapılır. Şayet kişinin bahsedilen alanlarda güçlü kök yoksa, göğüs bölgesinden kıl alınmaktadır. Uygulama öncesinde baş bölgesinde lokal anestezi uygulanır.

Mikro uçlu iğnelerle uygun kanallara eklenen kıl kökleri zaman içerisinde beslenerek yeni bir saç gibi ortaya çıkar. Oluşan bu saçlar tamamen doğaldır herhangi bir yapaylık bulunmaz. Bu sayede sürekli olarak uzamaya başlamaktadır. Bu da etki süresini etkileyerek tercih edilmesini sağlamaktadır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi genel olarak uzun sürmeyecek bir işlemdir. Uygulanan FUE yöntemi 20 dakika lokal anestezi ile geçmektedir. 40 dakika ise güçlü kıl kökleri alma ve bunların uygulanması ile sürer. Yalnız kişinin kellik oranına ve baş çevresi genişliğine göre sürelerde değişiklik de yaşanabilmektedir.

Saç Ekimi Kesin Çözüm mü?

Doğru bir saç ekim tedavisi seçildiğinde yüksek oranda olumlu sonuç alınmaktadır. FUE bu alanda sonsuz güvenilen yöntemler arasındadır. Aldığı sonuçların yöntemin kanıt almasına sebep olmaktadır. Uygulama sonrası birçok kadın ve erkek istediği saç modeline rahatlıkla kavuşabilmektedir. Artık kellik bir sorun olmaktan böylece çıkmaktadır.

Saç ekimi sürecinde sadece sabırlı ve doğru tercihte bulunmak gerekir. Uzmanın tercih edildiği süreçte acele edilmemelidir. Alanında uzman bir kişiyle çalışmak hedeflenen sonuca ulaşmak da rahatlık sunacaktır. Bunun yanı sıra kıl kökleri yerleştirildikten sonra sonucu görmek için sabırla beklemek gerekiyor. Zaman içerisinde istenen uzunluk elde edilebiliyor.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekim fiyatları çok değişiklik gösteren bir durumdur. Öncelikle kişinin kellik oranı fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Eğer kel olan alan dar bir alanı kapsıyorsa işlem fiyatı daha uygun olacaktır. Çünkü uygulanacak greft yani kıl kökü uygulaması daha az olacaktır.

Uygulamayı yapan uzman ve uzmanın bulunduğu şehirde saç ekim ücretleri konusunda belirleyici olmaktadır. Fakat bu tarz tehlikeli ve estetik operasyonlarda çok ucuz fiyatlı işlemler yaptırılmamalıdır. Cebe uygun fiyatlandırmalar için iletişime geçerek bilgi almak gerekir.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.