Dövme Silme

Pico lazer ile dövme silme, kişinin daha önce vücuduna yaptırmış olduğu dövmeyi gidermek, yani içeriğindeki boyayı sildirmek istediği durumlarda başvurulan bir yöntemdir. Ankara’da son teknoloji picolazer ile dövme sildirmek ve dövme sildirme konusuna yönelik detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bize 0532 692 00 91 numaralı telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Lazer ile dövme silme hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını ve pico lazerin diğer yöntemlere göre avantajlarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Dövme Silme Nedir?

Tıpta birçok farklı alanda fayda gösteren lazer sistemleri hastaların estetik amaçlı bir başvuru olan dövme sildirme ihtiyaçlarına da güvenli ve başarılı şekilde cevap vermektedir. Dövme silme uygulaması genellikle piko saniye lazer, PicoSure uygulaması ile dövme sildirme gibi isimler ile de bilinmektedir.

Dövme silme, istenmeyen bir dövmeyi silmeye çalışmak için yapılan bir işlemdir. Dövme silme için kullanılan yaygın teknikler arasında lazer cerrahisi, cerrahi çıkarma ve dermabrazyon bulunur.

Dövme mürekkebi cildin üst tabakasının altına yerleştirilir. Bu, dövme silme işlemini orijinal dövme uygulamasından daha karmaşık ve pahalı hale getirir.

Dövme silme ile ilgileniyorsanız, seçenekler hakkında bir cilt doktoruna (dermatolog) danışın. Dövme silmeyi kendi başınıza denemeyin. Kendin yap dövme sildirme kremleri ve diğer evde uygulanan tedavilerin etkili olması muhtemel değildir ve cilt tahrişine veya başka reaksiyonlara neden olabilir.

Bir dövmeden pişmansanız ya da dövmenizin görünümünden memnun değilseniz dövmeyi sildirmeyi düşünebilirsiniz. Belki dövmenizin rengi soldu ya da görünümü bulanıklaştı, dövmenin mevcut imajınıza uymadığına karar verdiniz. İşte tam da bu zaman Mayasante Poliklinik ile iletişime geçerek Pico Lazer işlemi detaylarını öğrenebilirsiniz.

Dövmeye veya enfeksiyon gibi diğer komplikasyonlara karşı alerjik bir reaksiyon geliştirirseniz, dövmenin çıkarılması da önemli olabilir.

Dövme silmeyi düşünüyorsanız, Mayasante Poliklinik ile iletişime geçin. Dövme silme seçeneklerini açıklayabilir ve dövmeniz için en etkili olan yöntemi seçmenize yardımcı olabiliriz.

Örneğin, bazı dövme mürekkepleri lazer tedavisine diğerlerinden daha duyarlıdır. Benzer şekilde, küçük dövmeler cerrahi olarak çıkarılması için iyi adaylar olabilirken, diğerleri bir neşter ile çıkarılamayacak kadar büyüktür.

Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Dövme silme genellikle Mayasante Poliklinik uzmanlarımız tarafından lokal anestezi ile ayakta tedavi prosedürü olarak yapılır. Dövme silme için yaygın teknikler arasında lazer cerrahisi, cerrahi olarak çıkarma ve dermabrazyon bulunur.

Dövme Silme Sonrası İz Kalır Mı?

Dövmeler kalıcıdır ve dövmeyi tamamen silmek zordur. Dövme silmenin özel yöntemi ne olursa olsun, bir dereceye kadar yara izi veya ten rengi değişikliği kalması muhtemeldir.

Dövme Silme Kaç Seans Sürer?

Renkler ve yoğunluk dahil olmak üzere dövmeler arasındaki farklılıklar nedeniyle, dövmenizin tamamen kaybolması için kaç lazer seansı gerektiği sorusuna tek bedene uyan tek bir cevap yoktur. Bununla birlikte, herhangi bir dövme, tek bir tedaviden sonra solma belirtileri göstermeye başlayacaktır.

Daha koyu pigmentasyonlara sahip dövmeleri olanlar için, dövmelerinde floresan tonlara sahip olanlara göre daha az seans alması muhtemeldir. Yukarıda açıklandığı gibi, bunun nedeni daha koyu pigmentasyonların lazerden daha fazla enerji emmesi ve bu da onları lazerin yıkıcı etkilerine karşı daha duyarlı hale getirmesidir. Bununla birlikte, floresan renkler daha az emer ve bu ışığın çoğunu geri yansıtır, bu nedenle bu renkteki dövmeleri silmek için daha fazla çalışma gerekir.

Dövme Silme Fiyat Ankara

Dövme silme fiyat Ankara gibi büyükşehirlerde oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Önemli olan pico lazer ile dövme silme ya da dövme silme işlemini nerede yaptırdığınızdır. Dövme silme fiyatları değişkenlik gösterebilir. Mayasante Poliklinik ile iletişime geçerek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.