Terleme Botoksu

Yaz kış fark etmeden yaşadığınız terleme problemini terleme botoksu ile atlatabilirsiniz. Terleme, her birey için ortak miktarda gerçekleşmez. Özellikle terleme bezleri çok çalışan kişilerde rahatsız edici boyutta bir terleme söz konusu olur. Görüntü ve koku açısından sorun yaratan bu duruma botoks ile dur diyebilirsiniz.

Terleme Botoks Nedir?

Terleme botoks işlemi, terlemeye sebep olan bölgelere uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde rahatsızlık yaşatan terlemenin önüne geçilmeye çalışılır. Terlemenin doğal yöntemlerle durdurulması mümkün olmadığından uzman tarafından yapılacak işleme bağlı olarak önleme çalışmaları yapılabilir.

Terleme Botoks Nasıl Yapılır?

Terleme botoksu uygulaması sırasında terlemeye sebep olan sinirler hedeflenir. Özel aletlerle terlemeyi oluşturan sinirler engellenir. Bloke edilen sinirler belirli bir müddet terlemeyi ortaya koyamaz. Bu yüzden kişiler terleme şikayetinden belirli bir müddet kurtulur. Uygulama 10-15 dakika gibi çok kısa sürelerde gerçekleşir. Uygulama öncesi alanı uyuşturmak adına krem kullanılır, kişi herhangi bir acı hissetmez.

Terleme Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Terleme akıllara ilk gelen bölge olan koltuk altı ile sınırlı kalmaz. Aksine vücudumuzun birçok yönünde terleme meydana gelebilir. Bu noktada terleme botoksunun uygulama alanları da genişleyecektir. Uzman tarafından talep edeceğiniz hizmet; koltuk altı, el, ayak gibi üç farklı alanda uygulanabilir. Terlemenin en sık olduğu bölüme bağlı olarak işlemi yaptırabilirsiniz.

Koltuk Altı Botoks Yaptıranlar Yorumları

Koltukaltı en çok terlemenin meydana geldiği alandır. Bu yüzden en sık koltukaltı botoksu tercih edilir. Uygulayan kişiye bağlı olarak sonuçlar değişiklik gösterse de çoğunlukla memnuniyet bulunmaktadır. Siz de alanında uzman bir kişi aracılığıyla işleminizi yaptırdığınız sürece memnun olma olasılığınız yüksektir.

Terleme Botoksu Ne Zaman Etki Eder?

Terleme botoksu yapıldığı andan itibaren ufak etkilerini belli etse de net sonuçları için beklemek gerekir. Büyük bir çoğunlukta uygulama sonucu 1-2 hafta gibi bir sürede ortaya çıkar. Sinirlerin bloke olma işlemi ancak bu süre zarfında sağlanır. Ancak kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kimi kişilerde 1 haftadan erken sürede etkiler ortaya çıkar.


Terleme Botoksu Zararlı mı?

Terleme botoks uygulaması hakkında daha önce bilgi sahibi değilseniz, bu konuda tedirginlik yaşayabilirsiniz. Ancak uygulamanın 6-8 aylık bir sürede etkisini sürdürdüğünü bilmelisiniz. Belirli bir süre zarfında etkisi olduğu için kalıcı ya da geçici zararları olması mümkün değildir.

Zarar konusunda ele alınacak durumlardan birisi sadece yan etkilerdir. Terleme botoksu yan etkileri uygulama sonrası ortaya çıkabilir. Uygulama alanında sadece kızarıklık ve şişlik meydana gelir. Bu belirtiler de birkaç gün içinde geçecektir.

Terleme Botoks Fiyatları

Terleme botoksunun ücretleri değişiklik gösteren bir unsurdur. Ücretler hizmeti talep edeceğiniz klinikten doğrudan öğrenilmeli. İnternetten öğreneceğiz fiyatlara bağlı olmadan hareket etmeniz gerekir. Zira değişkenlik ciddi anlamda gerçekleşecektir. Eğer sizin de terleme şikayetiniz bulunuyorsa bu hizmet hakkında bilgi almak için ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.