Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu ile ameliyatsız istenilen yanaklara erişmek mümkündür. Ankara’da ameliyatsız yanak estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız detaylı bilgi ve fiyat için 0532 692 00 91 numaralı telefondan ya da aşağıda bulunan whatsapp butonu ile bize ulaşabilirsiniz. Yanak dolgusu hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Yanak dolgusu, temel olarak yanak bölgesini biçimlendirme amacıyla gerçekleştirilen bir medikal estetik uygulamasıdır. Yanaklar, elmacık kemikleri ve şakaklar olarak orta yüz bölgesi, dolgu malzemesi ile biçimlendirme açısından hedef alınmaktadır. Orta yüz bölgesi müdahale edildiğinde biçimsel olarak yüzün genel biçiminde değişim oluşturan hatlardan birisi olduğu için yanak dolgusu uygulaması ameliyatsız yüz estetiği etkisi sunabilmektedir. Uygulama, 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen pratik bir enjeksiyon işlemi ile tamamlanabilmektedir. Acısız ve ağrısız bir uygulamadır çünkü öncesinde operasyon bölgesi lokal olarak uyuşturulmaktadır.

Yanak bölgesinde ve yüzde estetik açıdan görülen problemler nelerdir?

Her yanak yapısı kişinin kendi yüz şekline göre değerlendirilmelidir. Çünkü estetik güzellik açısından yüz bölgesinin geneline bir bütün olarak bakılmakta ve altın oran olarak tarif edilen estetik ölçüye yaklaşmak hedeflenmektedir. Kulaklar, alın, yanaklar, burun, ağız ve çeneyi bir bütün olarak değerlendirmek ve kişinin yüzüne en uygun uygulama yönteminin ne olacağını bu şekilde tespit etmek gerekmektedir.

Yanak dolgusu uygulamalarında hastanın beklentisi ne olmalıdır?

Yanak dolgusu uygulamaları iyi ve alanında uzman bir medikal estetik hekimi tarafından gerçekleştirildiğinde cerrahi uygulamalar kadar etkili bir değişim sağlayabilmektedir. Başarılı bir uygulamada, orantısal olarak kişiye en uygun yüz biçimini sağlayacak doğru miktarda dolgu içeriği, yanaklardaki alanlara aktarılmalıdır. Yanaklara, elmacık kemiklerine ve yüzün genel biçimine yönelik beklentinin, hastanın şikayetlerinin ve isteklerinin dinlendiği muayene sonrasında değerlendirilmesi en sağlıklı sonucu verecektir.

Yanak dolgusu nasıl gerçekleştirilir?

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda tedavi planı oluşturulmaktadır. Uygulama bölgesine lokal anestezi yapılarak alanın hissiz hale gelmesi beklenmektedir. Tedavide gerekli miktarda dolgu içeriği basit bir enjeksiyon yani, iğne işlemiyle yanak bölgesinin gerekli alanlarına aktarılmaktadır. Bölgeye aktarılan dolgunluk sağlayıcı içerik aktarıldığı alan olan yanaklarda etkisini göstererek yüzün genelinde estetik açıdan istenilen değişimi sağlamaktadır.

Ankara’da yanak dolgusu fiyatı için hemen arayın: 0532 692 00 91

Nasıl bir malzeme ile gerçekleştirilir?

Tüm medikal estetik dolgu uygulamalarında insan vücuduna yabancı olmayan içeriklerin kullanılması yoluna gidilmiştir. Dolgu uygulamasında ilgili bölgeye hacim kazandırmak için aktarımı sağlanan malzeme hyalüronik asittir. Su tutma kapasitesi yüksek bir polisakkarit olan hyalüronik asit, insan vücudunda zaten var olan ve vücut tarafından emilebilen bir maddedir.

Yanak dolgusu  ne kadar sürer ve kaç kere yapılır?

Yanak dolgusu (ameliyatsız yüz estetiği) uygulaması öncesinde lokal anestezinin etkisini göstermesi için yaklaşık 20 dakika beklenir ve ardından yapılan işlem yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına hemen geri dönebilir. Uygulama tek bir seansta gerçekleştirilmektedir. İstenilen dolgunluk etkisi ile yanaklarda ve yüz bölgesinde biçimlenme ilk hafta içerisinde görünürlük kazanmaya başlayacaktır.

Yanak dolgusu ne kadar süre etkisini sürdürür?

Cerrahi uygulamadan farklı olarak dolgu malzemesi içeriği ile gerçekleştirilen medikal estetik uygulamaları sonrası istenilen etkiler bölgeye göre değişmekle birlikte 12 – 16 ay devamlılık göstermektedir. Çünkü uygulama ile bölgede sağlanan dolgunluk etkisi, insan vücudu ile uyumlu dolgu malzemesi içeriği olan hyalüronik asitin vücut tarafından emilmesi ile zaman içerisinde ortadan kalkmaktadır. Hekim ile görüşülerek uygulamayı belirli aralıklar ile tekrarlamak da yaşam boyu mümkündür. Yani, istenilen estetik yüz görünümü ortalama 1 – 1,5 yıl aralıklar ile gerçekleştirilecek yanak dolgusu (ameliyatsız yüz estetiği) uygulamaları ile devamlı kılınabilmektedir.

Yanak dolgusunun yan etkileri ve riskleri var mıdır?

  • Uygulama sonrası işlem yapılan bölgede kendiliğinden geçecek hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da ameliyatsız yüz estetiği olarak bilinen yanak dolgusu uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve uygulama mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Ankara’da yanak dolgusu fiyatları

Çukurambar Ankara’daki kliniğimiz ile 0532 692 00 91 numaralı telefondan iletişime geçerek hemen yanak dolgusu fiyatı alabilirsiniz. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için de bizi arayabilirsiniz: 0532 692 00 91

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.