Vücut Estetiği

Vücut estetiği kapsamında uygulanan farklı cerrahi operasyonlar bulunmaktadır. Estetik görünüm elde etmek günümüzde giderek kolaylaşmaktadır. Her bir bölgeye sağlanan cerrahi müdahale sayesinde kısa sürede istenen forma kavuşabilirsiniz. Üstelik kadın erkek fark etmeksizin şikayetçi olunan her bir alanda kısa sürede değişim sağlanabilmektedir.

Vücutta estetik bir görünüm elde etmek kişiler tarafından sadece sağlıklı beslenme ve sporla sağlanamamaktadır. Spor sayesinde sadece vücuda kas oranı kapsamında bir şekil vermeyi mümkün kılar. Fakat kimi durumlarda yetersiz kalınca cerrahi müdahaleleri beraberinde getirmektedir.

Vücut Estetiği Operasyonları Nelerdir?

Vücut estetiği kategorisi altında yapılacak birden fazla işlem bulunmaktadır. Her işlem uygulama yapılacağı alan kapsamında farklı adlandırılmaktadır. Şikayetçi olunan duruma göre bu alan doğrultusunda işlemler profesyonel olarak uygulanmaktadır. Kişiye iyileşme süreci ve uygulama süreci hakkında uzman tarafından bilgi verilmektedir.

1- Meme Estetiği

Her ne kadar meme estetiği, vücut estetiği denildiğinde kişilerin aklına kadınlar tarafından yaptırıldığı gelse de oldukça yanlış bir düşüncedir. Özellikle erkekler tarafından meme küçültme de yapılabilmektedir. Öbür taraftan meme büyütme, meme dikleştirme ya da protezle büyütme yapılmaktadır.

Meme kanseri sırasında tedavi olması amacıyla da mastektomi kullanılır. Meme kanserinin bulunduğu zararlı kısmın kişinin vücudundan uzaklaştırılması, kanserin yayılması için tercih edilir.

2- Karın Estetiği

Karın estetiği kapsamında genel olarak karın germe işlemi yapılmaktadır. Özellikle yüksek kilo kayıplarında oluşan sarkmanın önüne geçmek için tercih edilir. Uygulanan cerrahi müdahale sayesinde kısa sürede oldukça gergin ve fit bir karın bölgesine sahip olabilirsiniz. Mini karın germe daha küçük çaplı alanda yapılır. Tam karın germe ise daha geniş alanda yapılan vücut estetiği olmaktadır.

3- Post Beryatik Cerrahi

Vücut estetikleri sadece sıfırdan değişim sağlamamaktadır. Aynı zamanda oluşan değişimler neticesinde ortaya çıkmış deri deformasyonunu da ortadan kaldırmak için uygulanmaktadır. Post Beryatik Cerrahi bu alanda hizmet vermektedir. Özellikle aşırı kilo verme sonucu ortaya çıkmış sarkık deri durumunu ortadan kaldırmak için sağlanır.

Aşırı kilo vermeye bağlı olarak uygulanan vücut estetiği, karın ve sırt alanında uygulanabilmektedir. Özellikle göbeğin gitmesine bağlı olarak ciddi bir deformasyon bu alanda oluşmaktadır. Bunun yanı sıra kol ve bacak germe operasyon dallarından birisidir. Kol ve bacaklarda yer alan fazlalıklardan en uygun şekilde kurtulma sağlanır.

4- Liposakşın

Aşırı yağlı bölgelerden uygulanan cihaz ile yağ çekme işlemini kapsar. Karın, kol, bacak, gıdı gibi çeşitli alanlarda uygulanabilmektedir.

5- Genital Estetik

Diğer vücut estetiği operasyonlarına göre daha az uygulansa da tercih edilen yöntemler arasındadır. Özellikle vajina daraltma, küçük dudak estetiği, büyük dudak estetiği kadınlar tarafından tercih edilir. Erkekler tarafından ise penis uzatma ve penis kalınlaştırma operasyonları gerçekleştirilir.

6- Vücut Estetiği| Kalça Estetiği

Brezilya poposuna sahip olmak isteyenlerin ya da popo küçültmek isteyenlerin başvurduğu alanlardan birisidir. Yağ enjeksiyonu ile popoyu büyültmek, basen estetiği ya da inceltilmesi de bu alana girmektedir. Basen ve popo estetiği kapsamında birçok işlemi içerisinde barındırır.

7- Rekonstarifik Ameliyatlar

Rekonstarifik ameliyatlar yeniden düzenleyici, onarıcı ameliyatlar olmaktadır. Kişinin geçirdiği özellikle travma halindeki kazalar sonunda tercih edilir. Oluşmuş olumsuz yaralanmalar ve izlerin ortadan kaldırılması amaçlanır. Bu kapsamda el cerrahisi, yanık ve maxillo fasiel travma, cilt tümörleri, travmatik yumuşak doku yaralanmaları, yara cerrahisi, hipospadias alanlarında uygulama yapılır.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.