Botoks

Botoks ile zaman içerisinde derinleşen kırışıklık çizgilerinin açılması, kas ağrılarının giderilmesi, aşırı terlemenin önlenmesi ve migren tedavisi mümkündür. Ankara’da botoks yaptırmayı düşünüyorsanız detaylı bilgi ve Ankara’da botoks fiyatı almak için 0532 692 00 91 numaralı telefondan ya da aşağıda bulunan whatsapp butonu ile bize ulaşabilirsiniz. Botoks hakkında genel bilgilere ve sıkça sorulan soruların cevaplarına yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Botoks Nedir?

Ankara’da Botoks Fiyatı Öğrenmek İçin: 0532 692 00 91

“Clostridium botulinum” bakterisinden elde edilen ve açılımı “botulimum toksini” olarak geçmekte olan bir toksindir. Bu toksin, sinir uçlarına etki etmekte ve sinirler arası iletişimi engellemektedir. Sinirler arasında iletişimin durması, sinirler vasıtasıyla etki görecek olan kasların ve organların faaliyetlerini azaltmakta ya da ortadan kaldırmaktadır. Tıpta birçok değişik hastalıkta kullanılmakta olan ve laboratuvar ortamında üretilebilen bu maddeden estetik amaçlı uygulamalar için de faydalanılmaktadır.

Botoks Hangi Amaçlarla Kullanılır?

– Kişinin tekrarlayan mimikleri doğrultusunda oluşan ve zaman içerisinde derinleşen kırışıklık çizgilerinin açılması
– Kas ağrılarının giderilmesi
– Migren tedavisi
– Aşırı terlemenin önlenmesi
botoks uygulamasının kişilere fayda sağladığı alanlardır.

Botoks Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda botoks uygulamasının gerçekleştirileceği bölgeler ve uygulamada kullanılacak botoks miktarı belirlenir. Botoks uygulaması genel anestezi gerektirmemektedir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye lokal anestezi yapılarak, oluşturulmuş olan tedavi planı doğrultusunda enjeksiyon yardımı ile cilt altında belirlenmiş hedef noktalara botoks maddesinin yerleştirilmesi sağlanır. Olası kızarıklık ve şişliklerin önlenmesi için krem ve soğuk uygulaması gibi dış müdahalelerin de gerçekleştirilmesiyle işlem sonlandırılır.

Botoks Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Botoks uygulaması, muayene koşulları içerisinde 15 dakikalık bir işlem ile tamamlanabilmektedir. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına geri dönebilir.

Botoks Uygulamasının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Botoks etkisini uygulama sonrası ilk hafta içerisinde gittikçe artan ölçüde göstermeye başlar. 3-4 ay devam eden bu etki, 6.ay sonrası kaybolur. Ömür boyu kalıcı olmayan Botoks uygulaması, uygulanmasının etkileri ortadan kalktıktan sonra tekrar edilebilir bir işlemdir. Birkaç kez tekrar eden uygulamalar ile etki ve kalıcılık düzeyi uzatılabilmektedir.

Botoks Riskli Bir Uygulama mıdır?

Genel anestezi gerektirmeyen bir işlem olduğu için anesteziye bağlı riskler ortadan kalkmaktadır. Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Botoks uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Ankara’da Botoks Uygulaması & Fiyatı

Botoks uygulamasının yapılacağı bölge, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, kullanılacak olan malzemenin özelliği ve miktarı gibi faktörler botoks fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak ve fiyat için bize 0532 692 00 91 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.