Agness Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız bir yüz gençleştirme uygulaması olan Agness, operasyon olmadığı için, kısa süre içerisinde uygulanmakta ve sonucu da son derece etkili olmaktadır. Genellikle akne tedavisinde tercih edilen Agness, bunun yanı sıra pek çok yüz gençleştirme işleminde de sıklıkla tercih edilmektedir. Radyo frekans enerjisinin özel bir iğne ile hasarlı olan bölgeye, deri altından uygulanması suretiyle gerçekleştirilen bu estetik tedavi, büyük faydaları da bünyesinde barındırmaktadır.

Agness Nedir?

Pek çok farklı uygulama ile benzerliklerinin olmasına karşın, özel iğnelerinin tedaviye yönelik olarak geliştirilebilmesi sebebi ile farklılaşmakta ve tercih edilmektedir. Aynı zamanda deri altında radyo frekansın özel iğneler ile enjekte edilmesini sağladığı için, cilt yenileme işlemlerinde çok büyük etki oluşturmaktadır. İğneler kişiye göre özel olarak tercih edildiği için, aşağıdaki faktörlere dikkat edilmektedir:

 • Kişinin dokusundaki derinlik düzeyi,
 • Dokunun sahip olduğu genişlik,
 • Hasarın boyutu ve
 • Nasıl bir uygulamanın gerçekleştirileceği gibi hususlar göz önünde bulundurularak yapılan bir estetik tedavidir.

İğnelerin tercihi yukarıdaki faktörlere göre yapılmakta, sonrasında tedaviye uzman doktorlar ile başlanmaktadır. Ayrıca iğne ile deriye radyo frekansı enjekte edileceği zaman, yalnızca iğnenin ucu bu enjeksiyonu sağlamakta, bu nedenle de derinin farklı noktalarına radyo frekansı enjekte edilmemektedir.

Agness Nerede Kullanılır?

Kişiye özel bir iğne tasarımı olması sebebi ile önceki etap çok hassastır ve buna tüm hususları ile dikkat edilmesi gerekir. İşte bu kapsamda uygulanacak olan alanın önceden değerlendirilmesi ve hangi iğne ile tedavinin gerçekleştirileceğinin belirlenmesi çok dikkat çekici olacaktır. Bununla beraber;

 • Akne İzlerinin Yok Edilmesi
 • Gıdı Bölgesinin Düzenlenmesi
 • Ağız Kenarlarının Doğal Görünümüne Kavuşması
 • Göz Altı Torbalarındaki Sarkmaların Yok Edilmesi ve Önlenmesi gibi pek çok gençleştirme tedavisinde kullanılmaktadır.

Yukarıda da görüldüğü üzere, Agness ile tedavi uygulanırken çok hassas olunması ve hassas bir şekilde hasarlara müdahale edilmesi gerekir.

Agness Estetik Tedavi Nasıl Yapılır?

Son derece hassas bir uygulama olan Agness, kesinlikle bir ameliyat ya da operasyon değildir. Yalnızca estetik tedaviden ibaret olan Agness, özel iğneler ile hasarları yok etme yöntemi olarak bilinmektedir. Bu yöntem uygulanırken aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

 • Öncelikli olarak işlemin uygulanacağı alanın lokal anestezi ile uyuşturulması gerekir.
 • Uyuşturma işleminden sonra özel iğneler ile hasarlı alana çok kısa süre müdahale edilmektedir.
 • Müdahale süreci kısa olmakla beraber, kişi herhangi bir acı hissetmeyecektir.
 • Deri üzerine herhangi bir işlem uygulanmadığı için de kişinin normal hayatına kısa bir süre sonra dönmesi mümkündür.
 • Uzman doktor tarafından uygulama yapıldıktan sonra bazı yapılmaması gereken şeyler size bildirilecek, yalnızca onlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Teknolojik gelişmelerin sağladığı avantajlardan bir tanesi olan Agness, ameliyatsız estetik tedavi olarak dikkat çekmekte, Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamaları arasında yer almaktadır. Ayrıca bu uygulama çok hassas olduğu için, mutlaka sürecin uzman bir doktor tarafından yönetilmesi zorunluluk arz etmektedir.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.