Yüz ve Dudak Dolgusu | Dolgu ile .... arasındaki farklar | Riskleri | Fiyat

444 57 07

Dolgu Nedir?

Dolgu, medikal estetik uygulamaları içerisinde son derece önemli yeri olan, kırışıklık doldurma ve yüz şekillendirmede yaygın şekilde kullanılan bir yöntemdir. Zamanın ve çevresel koşulların etkisi ile ciltte gerçekleşen kayıpların ve kişinin tekrarlayan mimikleri (kaş çatma, gülümseme vb.) doğrultusunda derinlik kazanan kırışıklıkların giderilmesi amacıyla cilt altına dolgu enjeksiyonu yapılması yoluyla gerçekleştirilmektedir.

Yüz ve Dudak Dolgu Uygulamasında Nasıl Bir Malzeme Kullanılmaktadır?

Dolgu uygulamasında kullanılan malzemeler açısından,

  • Kalıcı sentetik dolgu maddeleri
  • Geçici dolgu maddeleri
  • Yağ ve doku enjeksiyonları

olmak üzere 3 farklı özellikte sınıflandırma yapılabilir.

Yaklaşık 20 seneyi aşkın süredir yapılmakta olan dolgu uygulamasında, önceleri sentetik ve yarı-sentetik birtakım maddeler kullanılmıştır. Vücut tarafından tümüyle ortadan kaldırılamadığı ve zaman içerisinde dokuda yabancı cisim reaksiyonu meydana getirdiği görülen bu maddelerin vücutta oluşturdukları yan etkilerin cerrahi müdahaleler ile ortadan kaldırılabildiği örnekler yaşanmıştır.Medikal estetik alanındaki gelişmeler ile dolgu uygulamasında kullanılacak ideal dolgu maddesinin vücut tarafından tümüyle ortadan kaldırılabilecek, vücutla tümüyle uyumlu, hatta mümkünse insan vücudunda var olan bir madde olarak seçilmesi yoluna gidilmiştir.

Günümüzde dolgu uygulamasında en yaygın ve ideal olarak kullanılan dolgu maddesi, “hyalünorik asit” tir. Hyalünorik asit insan vücudunda var olan şeker benzeri bir madde, bir polisakarittir. Ciltte su tutan ve hacim sağlayan bu asit, dokulardaki oransal birtakım bozulmaların giderilmesi noktasında büyük bir fayda sağlamaktadır.

Dolgu Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Şakak bölgesi
  • Elmacık bölgesi
  • Burun
  • Nazolabial oluk (burun kanatları ile ağız köşeleri arasındaki bölge)

dolgu uygulamasına uyumlu bölgelerdir.Ayrıca, dudakların dolgunlaştırılması ve kalınlaştırılmasında da dolgu uygulamasından faydalanılmaktadır.

Dolgu Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilebilir?

D

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda dolgu uygulamasının gerçekleştirileceği bölgeler ve uygulamada kullanılacak malzeme ve miktar belirlenir. Dolgu uygulaması genel anestezi gerektirmemektedir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye lokal anestezi yapılarak, oluşturulmuş olan tedavi planı doğrultusunda enjeksiyon yardımı ile cilt altında belirlenmiş hedef noktalara dolgu maddesinin enjeksiyonu sağlanır.

Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

D

Dolgu uygulaması muayene koşulları içerisinde 20 – 30 dakikalık bir işlem ile tamamlanabilmektedir. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına geri dönebilir.

Dolgu Uygulamasının Etkisi Ne Kadar Sürer?

D

Kişiye 3 – 5 sene önceki görüntüsüne benzer bir görüntü verilmesinde etkili olan dolgu uygulamasının kalıcılık süresi, seçilen dolgu maddesine ve kişiye bağlı olarak 6 – 9 ay arasındadır. Dolgu uygulaması, etkileri ortadan kalktıktan sonra tekrar edilebilir bir işlemdir.

Dolgu Uygulaması İle ….. Uygulamasının Farkı Nedir?

D

Dolgu maddesi, ….sun aksine yapıldığı miktara paralel şekilde etki gösteren bir maddedir. Yani A kişisi ile B kişisine uygulanan …. miktarı temel amaçlar doğrultusunda birbirine yakınlık gösterirken, dolgu yapıldığı düzeyde etki göstermektedir. Bir başka deyişle, dolgu uygulaması için belirlenen ölçüler, uygulamanın sonucundaki etki düzeyini de belirlemektedir. Vurgulanması gereken nokta, bütün medikal estetik uygulamalarında önemli olanın, dışarıdan uygulama yapıldığı anlaşılmadan kişiye doğal bir iyilik hali getirmeleri olduğudur. Yapılacak işlemin kararı ve uygulama miktarının belirlenmesi, herkesin kendisine ait bir takım özel anatomik özellikleri göz önünde bulundurularak, tümüyle kişiye özel olmalıdır.

Dolgu Uygulamasının Yan Etkileri ve Riskleri Var mıdır?

  • Uygulama sonrası enjeksiyon yerlerinde ağrı, şişlik ve kızarıklık, morarma gibi renk değişiklikleri olabilir, bu etkiler 2 – 3 gün içerisinde yok olur.
  • Genel anestezi gerektirmeyen bir işlem olduğu için anesteziye bağlı riskler ortadan kalkmaktadır. Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da dolgu uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Dolgu Uygulamasının Fiyatı Nedir?

D

Dolgu uygulamasının yapılacağı bölge, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, kullanılacak olan malzemenin özelliği ve miktarı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Cilt ve Yüz Gençleştirme

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
İple Yüz Germe (Organik Lifting), yer çekimine ve zamanın etkisine bağlı olarak ciltte meydana gelen deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların cerrahi müdahale ve genel anesteziye gerek duyulmaksızın giderilmesini sağlayan bir uygulamadır.
Cilt Lekeleri Tedavisi

Melazma ve Cilt Lekelerinin Tedavisi

Etiketler: Cilt Lekelerinin Tedavisi
Cilde rengini veren melanin adında bir pigmenttir. Cilt lekeleri ise melanin pigmentinin bazı bölgelerde yüksek miktarlarda ve yoğun olarak toplanması sonucu oluşmaktadır. Gerek gebelik ve doğum kontrol hapı kullanımı gibi hormonal değişiklikler...
Yüz ve Dudak Dolgusu hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay