Sivilce Tedavisi için İğneli Radyofrekans: Aknes | Ankara - Mayasante

444 57 07

Sivilce tedavisinde Aknes çözümü

Sivilce tedavileri sıklıkla dermatoloji kapsamı içerisinde dermatologlar tarafından yürütülmektedir. Sivilce problemlerinin giderilmesinde en yaygın başvurulan yöntem ise ilaç tedavisidir. Ancak, özellikle sivilcelerinden kurtulmak amacıyla ilaç tedavisi almış olan hastalar ve hasta yakınları ilaç tedavisinin hem fiziksel hem de psikolojik yan etkileri dolayısıyla zorlayıcı bir süreç olduğunu bilirler.

Sivilce tedavisinde Aknes uygulaması ilaç tedavisini tercih etmeyen, ilaç kullanımından kaçınan ya da genel sağlık durumu ilaç tedavisi almaya uygun olmayan kişilerin başvurabileceği bir medikal estetik çözümüdür. Sivilce tedavisinde Aknes uygulaması radyofrekans enerjisi ile cilt altı dokularda istenilen etkilerin elde edilmesini sağlayan en yeni teknolojiye sahip FDA onaylı sistemin kullanımıyla gerçekleştirilmektedir.

Sivilce ve Sİviclce İzi Tedavisi

Aknes: Sivilce ve Sivilce İzlerinin İğneli Radrofrekans Yöntemiyle Çözümü

Sivilce tedavisinde Aknes uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

>

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda tedavi planı oluşturulmaktadır. Uygulama bölgelerine lokal anestezi yapılarak alanın hissiz hale gelmesi beklenmektedir. Aknes sisteminde yer alan başlık kullanılarak radyofrekans enerjisinin cilt üzerinden mikro iğneler aracılığıyla cilt altına ulaşması sağlanmaktadır. Güvenlik kontrolü bulunan cihaz ile yapılan işlemlerde cilt üzerinde herhangi bir kanama, yanma oluşmamakta yalnızca tedavinin amaçladığı doğrultuda cildin alt katmanı etkilenmektedir. Sivilce tedavisi kapsamında sivilceye yol açan yağ bezleri ortadan kaldırılmaktadır. Bu sayede hem aktif enfeksiyon sebebiyle oluşan sivilceler iyileştirilmekte, hem de sivilce probleminin yeniden oluşum göstererek tekrarlanmaması için önlem sağlanmış olmaktadır.

Sivilce tedavisinde Aknes uygulaması ne kadar sürer ve kaç kere yapılır?

>

Aknes uygulaması öncesinde lokal anestezinin etkisini göstermesi için yaklaşık 20 dakika beklenir ve ardından yapılan işlem 40 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına hemen geri dönebilir. Genellikle 3 seans sonrasında aktif sivilce problemi ortadan kaldırılmakta ve yeni sivilce oluşumlarının önüne geçilecek şekilde yağ bezlerinde istenilen etkiler sağlanmaktadır.

Sivilce problemi neden ortaya çıkar?

>

Sivilce problemi özellikle ergenlik dönemi ile ortaya çıkan ve hem kadınlarda hem de erkeklerde yaygın şekilde görülen bir cilt rahatsızlığıdır. Toplumda kulaktan kulağa yayıldığı gibi yağlı yiyecekler yemenin ve kirliliğin sivilceye sebep olduğu düşüncesi aslında doğru bir bilgi değildir. Çünkü, sivilce aslında yağ bezlerinin büyümesi ve cildin yağ düzeyini koruma fonksiyonu içerisinde görevi olan sebum salgısını fazla miktarda salgılaması sonucunda bölgede meydana gelen iltihaplanmadır. Büyümüş gözeneklerde kirler ve ölü hücreler birikmekte ve oluşan bakteriler iltihaba yol açmaktadır. Kırmızı, şişkin, içi iltihaplı ve çoğu zaman acı verici olan sivilceler estetik açıdan da hastaların aynaya baktıklarında psikolojik olarak olumsuz etkilenmelerine yol açmaktadır. Yağ bezleri neden bu şekilde normalin dışında faaliyete geçer ve sivilce oluşumuna yol açar sorusunun cevabını verirken genetik yatkınlıkların önemli bir faktör olduğunu ve vücuttaki hormon seviyelerinde yaşanan artışın temel etkenlerden biri olabildiğini söylemek mümkündür.

Aknes uygulamasının yan etkileri ve riskleri var mıdır?

  • Uygulama sonrası işlem yapılan bölgede kendiliğinden geçecek hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir.
  • Bölgede kabuklanmalar oluşabilir. Kabukları koparmamak gerekir.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Aknes uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve uygulama mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Aknes uygulamasının fiyatı nedir?

Aknes uygulamasından hangi tedaviye yönelik faydalanılacağı, uygulamanın yapılacağı bölge, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, belirlenecek seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize (0532) 692 00 91 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Akne (sivilce) tedavisi Cilt Lekelerinin Tedavisi

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Gıdı Estetiği Ankara

Gıdı ve Boyun Estetiği

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme
Boyun bölgesinde yaşlanma belirtisi olarak en belirgin şekilde oluşan değişim kat kat çizgilerin oluşması ve yağ dokusunun esnek hale gelerek aşağıya doğru sarkmasıdır. Gıdı olarak ifade edilen ve çenenin altında oluşan katman şeklindeki şişkin görünüm de kişinin olduğundan daha kilolu ve yaşlı görünmesine yol açan bir diğer boyun estetiği problemidir.
Gçz Çevresi Kırışıklıkları, morluk ve göz altı torbaları tedavisi

Göz Çevresi Problemleri

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme
Agnes ile göz çevresinde ve göz kapağında oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar, göz altı bölgesinde oluşan torbalanmalar ve morluklar, göz altında veya üst kısmında oluşan ter bezi kistleri (siringoma) ve yağ bezelerinin tedavisi.
Sivilce Tedavisinde Aknes hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay