Foliküler Ünite Ekstraksiyonu - FUE - tekniği ile saç ekimi

444 57 07

Saç ekimi uygulaması nedir?

Saç ekimi uygulaması saçsızlık durumundan olumsuz etkilenen kişiyi saçlı görünümüne en doğal biçimde kavuşturmayı ve kişiyi fiziksel, psikolojik ve sosyal açıdan iyilik haline taşımayı amaçlamaktadır.

Saçsızlık günümüzde birçok kişinin kendisi ile ilgili algısında estetik anlamda yetersizlik hissetmesine yol açmaktadır. Aynaya baktığında dış görünümünden mutlu olmayan bir kişi sosyal ortamlarda bu durumun çekingenliğini yaşamak zorunda kalabilmektedir. Saç ekimi uygulaması saçsızlık durumundan olumsuz etkilenen kişiyi saçlı görünümüne en doğal biçimde kavuşturmayı ve kişiyi fiziksel, psikolojik ve sosyal açıdan iyilik haline taşımayı amaçlamaktadır. Medikal estetik kapsamı altında ameliyatsız saç ekimi uygulamaları FUE tekniği olarak bilinen yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Bu doğrultuda, saç ekimi için vücudun güçlü kıl köklerine ve kıllarına sahip bölgelerinden sağlıklı kıl kökleri alınmakta ve ihtiyaç duyulan alanlara taşınmaktadır.

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği ile saç ekimi uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

>

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda tedavi planı oluşturulmaktadır. Uygulama bölgelerine lokal anestezi yapılarak alanın hissiz hale gelmesi beklenmektedir. Nakli sağlanacak kıl kökleri, eğer başın arkası ve ense üstü saç ekimi amaçlı güçlü kıl köklerinin alınabilmesine elverişli ise genellikle bu bölgeden, değil ise, yine güçlü kıl kökü dokusuna sahip olan göğüs bölgesinden alınmaktadır. Alınan sağlıklı kökler, kişinin kellik yaşadığı ön bölümlerde mikro uçlu iğneler vasıtasıyla açılan ince kanalcıklara yerleştirilmektedir. Bu yerleştirme işleminde başarılı sonuç elde etmeyi etkileyen unsurlardan en önemlisi başın önünde kalacak hattın dümdüz tek bir çizgi oluşturmadan doğal bir şekilde tasarlanmasıdır. Alın bölgesinde yer yer kavisli ve kendi içinde girinti çıkıntılara sahip bir görünüm oluşturulması saç ekiminde uzmanlık gerektiren bir noktadır.

Saçlar neden dökülür?

>

Kellik, özellikle erkeklerde çok daha erken yaşlarda ortaya çıkabilen ama kadınlarda da saçların zamanla seyrekleşmesi sonucu oluşabilen istem dışı saçsız – kılsız kalma durumudur. Özellikle erkeklerde saç dökülmelerinde genetik yatkınlık en önemli unsurlardan birisi olarak ön plana çıkmakta ve hormonlara duyarlı kılların yerleştiği tepe bölgesindeki dökülmeler babadan oğula geçer nitelikte benzer yaşlarda saç kayıplarına yol açabilmektedir. Genetik unsur taşımayan kellik durumlarında da kişinin genel metabolizması, yaşam tarzı ve çevresel faktörler rol oynamaktadır. Saç dökülmelerinin sadece estetik bir problem olmadığını ve saçlarda yaşanan kayıpların vücutta var olan başka bir rahatsızlığın göstergesi olabileceğini de bilmek gerekmektedir. Saç ekimi uygulaması öncesinde saç dökülmelerinin sebebinin doğru değerlendirilmesi bu açıdan önem taşımaktadır.

Saç ekimi uygulaması ne kadar sürer ve kaç kere yapılır?

>

Saç ekimi uygulaması öncesinde lokal anestezinin etkisini göstermesi için yaklaşık 20 dakika beklenir ve ardından yapılan işlem 40 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına hemen geri dönebilir. Seans sayısı hastanın durumuna göre belirlenmektedir.

FUE tekniğinin yan etkileri ve riskleri var mıdır?

>

Uygulama sonrası işlem yapılan bölgede kendiliğinden geçecek hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir.

  • Bölgede kabuklanmalar oluşabilir. Kabukları koparmamak gerekir.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da FUE tekniği ile saç ekimi uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve uygulama mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği ile saç ekimi uygulamasının fiyatı nedir?

Saç ekimi uygulamasının tedavi kapsamı, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, belirlenecek seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0532 692 00 91 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu FUE tekniği Saç Ekimi

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Gçz Çevresi Kırışıklıkları, morluk ve göz altı torbaları tedavisi

Göz Çevresi Problemleri

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme
Agnes ile göz çevresinde ve göz kapağında oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar, göz altı bölgesinde oluşan torbalanmalar ve morluklar, göz altında veya üst kısmında oluşan ter bezi kistleri (siringoma) ve yağ bezelerinin tedavisi.
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Etiketler: Lazer Epilasyon
İstenmeyen tüylerden kurtulma amacıyla başvurulan cımbız, ağda, tıraşlama gibi geleneksel yöntemlere alternatif olarak son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan en yeni ve yaygın yöntemlerden birisi lazer epilasyondur. Lazer epilasyonu diğer yöntemlerden...
Saç Ekimi hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay