Pico Lazer ile Dövme Silme - Mayasante

444 57 07

Ankara’da Pico lazer ile dövme silme uygulaması

Pico lazer ile dövme silme, kişinin daha önce vücuduna yaptırmış olduğu dövmeyi gidermek, yani içeriğindeki boyayı sildirmek istediği durumlarda başvurulan bir yöntemdir. Ankara’da picolazer ile dövme sildirmek ve konuya yönelik detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0532 692 00 91 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Lazer ile dövme silme hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını ve picolazerin diğer yöntemlere göre avantajlarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Tıpta birçok farklı alanda fayda gösteren lazer sistemleri hastaların estetik amaçlı bir başvuru olan dövme sildirme ihtiyaçlarına da güvenli ve başarılı şekilde cevap vermektedir. Uygulama, pikosaniye lazer, PicoSure, Picosure ile dövme sildirme gibi isimler ile de bilinmektedir.

Ankara'da picolazer ile dövme Silme Ankara’da picolazer ile dövme Silme

Pico lazer ile dövme silme uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda Pico lazer ile dövme silme uygulamasının gerçekleştirileceği bölgeler ve uygulamada gerekli olabilecek seans sayısı değerlendirilir. Pico lazer ile dövme silme uygulaması genel anestezi gerektirmemektedir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye lokal anestezi yapılarak, oluşturulmuş olan tedavi planı doğrultusunda lazer cihazı kullanımı ile cilt altında belirlenmiş hedef noktalara atış yapılarak dövme içeriğini oluşturan boya maddelerinin bölgeden giderilmesi sağlanmaktadır.

Pico lazer ile dövme silme uygulaması ne kadar sürer?

Muayene koşulları içerisinde lokal anestezi süreci dahil olmak üzere 1 saat içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına geri dönebilir.

Pico lazer ile dövme silme uygulaması nerede yaptırılabilir?

Pico lazer ile dövme silme oldukça yeni bir cihaz olan PicoCare lazer sistemi ile gerçekleştirilmektedir. Ankara’da ve İstanbul’da sayılı klinikte bulunan sistem Ankara Çukurambar Mayasante Polikliniği’nde bulunmakta ve dövme sildirme amaçlı başvuruda bulunan hastalar üzerinde gerçekleştirilen uygulama seanslarında uzman bir ekip tarafından kullanılabilmektedir.

Pico lazer ile dövme silme uygulamasının diğer yöntemlerden temel farkı nedir?

Dövme silme konusunda dünya çapında gelinen en son teknolojiye örnek bir sistem olduğu için, Pico lazer ile dövme silme uygulaması özellikle standart dövme silme yöntemleri ile istediği sonuçlara ulaşamayan hastaların alternatif çözüm arayışlarına cevap veren bir yöntem olmaktadır. Pikosaniye ile çalışan daha üst bir lazer sistemi ile gerçekleştirilmesi, Pico lazer ile dövme silme uygulamalarını bu yeni sistem üretilene kadar başvurulan en etkili yöntem olan ve nanosaniye ile çalışan Q-Switch Nd: Yag lazer uygulamalarına üstün kılmaktadır.

Pico lazer ile dövme silme uygulaması kaç seans sürer?

Pico lazer sisteminin pikosaniye ile çalışması, çok daha hızlı bir şekilde ve çevre dokulara verilebilecek zararı en aza düşürerek işlemi gerçekleştirmeyi mümkün kılmaktadır. Bu sayede pico lazer ile dövme silme uygulaması zor dövmeleri silebilen ve seans sayısını azaltan bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. Q-Switch Nd: Yag lazer sistemi ile 10 – 15 seansta çözüm alınabilecek bir dövme silme uygulaması, Piko lazer ile gerçekleştirildiğinde 3 – 4 seansa düşebilmektedir. Zaman ve maliyet açısından hastanın dövmesine göre silme işleminde doğru sistem ve uygulama tercihinin yapılması önem taşımaktadır.

Pico lazer ile dövme silme uygulaması riskli bir uygulama mıdır?

Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Pico lazer ile dövme silme uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Pico lazer ile dövme silme uygulamasının fiyatı nedir?

Pico lazer ile dövme silme uygulamasının yapılacağı bölge, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, gerekecek seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0532 692 00 91 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Dövme Silme

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

ankara sac ekimi mayasante

Saç Ekimi

Etiketler: Foliküler Ünite Ekstraksiyonu, FUE tekniği, Saç Ekimi
Saç ekimi uygulaması saçsızlık durumundan olumsuz etkilenen kişiyi saçlı görünümüne en doğal biçimde kavuşturmayı ve kişiyi fiziksel, psikolojik ve sosyal açıdan iyilik haline taşımayı amaçlamaktadır.
bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Sivilce Tedavisi

Sivilce Tedavisinde Aknes

Etiketler: Akne (sivilce) tedavisi, Cilt Lekelerinin Tedavisi
Sivilce tedavisinde Aknes uygulaması ilaç tedavisini tercih etmeyen kişilerin başvurabileceği bir medikal estetik çözümüdür. Sivilce tedavisinde Aknes uygulaması radyofrekans enerjisi ile cilt altı dokularda istenilen etkilerin elde edilmesini sağlayan en yeni teknolojiye sahip FDA onaylı sistemin kullanımıyla gerçekleştirilmektedir.
Pico Lazer ile Dövme Silme hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay