Cilt Lekeleri Tedavisi | Melazma | Lazerle Leke Tedavisi | Ankara

444 57 07

Melazma ve Cilt Lekeleri Neden Olur?

Cilt lekeleri cilde rengini veren melanin adında bir pigmentin bazı bölgelerde yüksek miktarlarda ve yoğun olarak toplanması sonucu oluşmaktadır. Gerek gebelik ve doğum kontrol hapı kullanımı gibi hormonal değişiklikler, gerek güneş ışığının sürekli olarak kişilerin cildini birtakım etkilere maruz bırakması, gerekse yaşlılık melanin pigmentinin aktivitesinde lekelenmeye yol açan hareketlere sebep olabilmektedir.

Dr. Devrim Gürsoy “Lazerle Leke Tedavisi”nden bahsediyor.

Lazerle Melazma ve Cilt Lekelerinin Tedavisi Nedir?

D

Melazma ve Leke Tedavisi, 755 nm long-pulse Alexandrite lazer cihazı kullanılarak güneş ışığının zararlı etkileri ve yaşlılık ile oluşan lekelerin giderilmesini amaçlayan bir uygulamadır.

Alexandrite lazer cihazının yanısıra Thulium Lazer de cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan bir fraksiyonel lazer cihazıdır. Thulium Leke Lazeri ciltteki ufak lekelenmelerden yanık izlerine kadar pek çok cilt probleminde kullanılabilmektedir. Thulium lazer ile leke tedavisi hakkında detaylı bilgiye ve yanık izlerine yönelik uygulama videosuna yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Hangi tür cilt problemlerinde lazerle leke tedavisi uygulanabilir?

 • Melazma – Güneş Lekeleri
 • Çiller
 • Doğum lekeleri
 • Sivilce Lekeleri
 • Gebelik Çatlakları
 • Yanık İzleri
 • Ciltteki ince kırışıklıklar
 • Antiaging

Unutulmaması gereken nokta her hastanın probleminin kendisine özel olması ve teşhis edilmesi gerekliliğidir. Doktorunuza başvurduktan ve cilt problemleri tespit edildikten sonra en uygun tedavi yöntemi doktorunuz tarafından tavsiye edilecektir.

Lazerle Melazma ve Cilt Lekeleri Tedavisi Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

D

Leke, cilt yüzeyinden altına doğru yayılan bir katman içinde olan bir süreçtir. O yüzden kişilerin leke tedavisi ile ilgili olarak sabırlı olmaları ve bu tedavide adım adım ilerleme kaydedileceğini bilmeleri gerekmektedir.
İlk adımda, blok olan lekeler parçalanmaya, kişinin kapatıcı kullanma ihtiyacı azalmaya başlamaktadır. Tedavi, ciltteki dengesiz cilt tonunun ve bozulmuş olan homojenliğin zaman içerisinde azalmasıyla ilerlemektedir.
Lazerle melazma ve leke tedavisi özellikle yaz öncesi dönemlerde, bronz olmayan ten üzerinde 3 – 4 aylık süreçler içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Lazerle Melazma ve Cilt Lekeleri Tedavisi Uygulaması Kaç Seans Sürer?

D

Uygulama öncesi hekim tarafından yapılacak muayene ile leke durumuna göre alınabilecek sonuçlar ve kaç seans gerektiği konusunda bilgilendirme sağlanmaktadır.
Yaşa ve güneşe bağlı, sınırları düzgün oluşan koyu renkli lekeler çok daha hızlı tedavi edilebilirken, hamilelik sonrası hormonal etkilere bağlı oluşan, özellikle elmacık kemikleri üzerinde, alın bölgesinde yani sert bir kemik dokunun üstünde olan ve güneş ışığının vurmasıyla belirginleşen bölgelerdeki melazma denilen lekeler daha uzun soluklu tedavileri gerektirmektedir.

Lazerle Melazma ve Cilt Lekeleri Tedavisi kesin çözüm müdür?

D

Melazma ve lekelere karşı lazer tedavisinin mutlak çözüm olduğu durumlar vardır. Diğer taraftan lekelerin şiddetinin azaldığı durumlar vardır. Kişi bir yaz geçirdikten sonra lekelerde belli bir koyulaşma olsa dahi, sonrasında yapılan tedavi ile cilt eski haline çok daha çabuk çevrilebilmektedir.

Cilt Lekelerinin Tedavisinde Renklerin Gücü : Led Mask

Akneler, sivilceler, akne ve sivilce izleri, cilt lekeleri, ince çizgiler için renklerin gücünden faydalanılabilmektedir. Üç ana renkten oluşan bir led maske ile tedavi yapılmaktadır. Renkler ortalama birer dakika arayla değişerek hastalara çok amaçlı tedavi kolaylığı sağlamaktadır. Mavi ışık akne, sivilce gibi derin temizlemeye ihtiyacı olan ciltleri yıpratmadan temizleyebiliyorken, kırmızı ışık cildin daha derin katmanlarında devam edebiliyor. Mor ışık ise hamilelik ve güneş lekelerinin giderilmesinde etkilidir. Diğer önemli bir nokta da üç rengin aynı zamanda kolajen aktivasyonunu tetikleyip, cilde parlaklık ve canlılık kazandırmasıdır.

Led Mask Uygulaması Nasıl Yapılır?

Komplikasyonu az ve konforlu olan led maske uygulamasına cilt uygun bir temizleyici ile temizleyerek başlanır. Ardından porselen maske hastanın yüzüne yerleştirilir. Gözleri ışıktan korumak için özel bir göz bandı ile gözler kapatılır ve cihazımızı çalıştırılır. Hastan yarım saat hiçbir acı çekmeden sürenin dolmasını bekler. Kliniğimizde bu uygulamamız için kişiye özel kullanılabilecek tedavi edici özellikte maskelerle de çalışılmaktadır. Led Mask’ı; örümcek ağı estetiği, karbon peeling, fraksiyonel lazer, dermapen gibi profesyonel cilt bakımlarımızla beraber uyguladığımızda başarımız da artmaktadır. Yaz kış uygulanabilmektedir ve yaş aralığı yoktur.

Lazerle Melazma ve Cilt Lekeleri Tedavisi Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

Lazer cihazlarında bulunan soğutma sistemleri sebebiyle, uygulamada genellikle ağrı / acı hissedilmediği belirtilmektedir.

Uygulama Sonrası Deride Ne Gibi Değişiklikler Meydana Gelir?

Uygulama sonrasında lekelerin üzerinde kabuklanma meydana gelebilir. Kabuklanma olan bölgelerin tahriş edilmemesi ve bu alanlarla oynanmaması gerekir. İyileşmenin ardından lekelerin renginin açıldığı görülmektedir.

Yeni Leke Oluşmaması İçin Ne Yapmak Gerekir?

Leke oluşumunun önüne geçebilmek için, cildin sağlıklı olması gerekmektedir.

Cildin Sağlıklı Olması İçin Ne Yapılması Gerekir?

 • Cildin iyi bir şekilde temizlenmesi
 • Cildin yeterli bir şekilde nemlendirilmesi
 • Cildin doğru bir şekilde güneşten korunması

Güneş Koruyucusu Kullanımında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

 • Kullanılan güneş koruyucunun mutlaka fiziki koruma da yapıyor olması gerekmektedir. Fiziki koruma sağlaması açısından çinko, alüminyum, titanyum gibi eser element içeren güneş koruyucuları tercih edilmelidir.
 • Güneş ışığına maruz kalınan süre boyunca 3 saatte bir güneş koruyucunun tekrar edilmesi kişilerin lekeden korunması için gereklidir.

Lazerle Melazma ve Leke Tedavisinin Yan Etkileri ve Riskleri Var Mıdır?

 • Lazerle melazma ve leke tedavisinin sık görülen yan etkileri olmamakla birlikte, nadiren yara ve enfeksiyon oluşumu olabilmektedir.
 • Tedavi sonrası güneşten korunma konusunda daha hassas davranılması, lekelerin yeniden ortaya çıkma olasılığını düşürmek ve ciltte yeni leke oluşumunu önlemek açısından önemlidir.
 • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da lazerle tedavi uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Cilt Lekelerinin Tedavisinde Lavieen Thulium Leke Lazeri

Cilt lekelerini gidermeye yönelik yaptığımız lazer uygulamaları temel olarak lekelerin bölünmesi, parçalanması prensibine dayanır. Lavieen Thulium Leke Lazeri, diğer lazer uygulamalarından farklı olarak ciltte kontrollü ufak zedelenmeler oluşturup, kişinin vücüdundaki makrofaj denilen hücrelerin sorunlu bölgeye yönlendirilmesi prensibine dayanır. Thulium lazerin etkisin arkasında yatan sebep kişinin kendi vücudundaki yenileyici ve iyileştirici hücrelerin tetiklenmesi hedefidir. Thulium lazeri cilt lekelerinin tedavisi, yanık ve akne skarı, anti-aging tedavisi ve ince kırışıklıkların tedavisinde kullanılabilmekte ve olumlu etkileri ilk seanstan itibaren izlenmektedir.

Thulium Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Tüm cilt problemlerinizde amaç herhangi bir teknik ya da cihazın kullanılması değil, cilt yapısını ve cilt problemini doğru tespit etmek; cilt probleminin altında yatan sebeplerin analiz etmek ve buna göre bir tedavi uygulamaktır. Bunun için öncelikle bir doktora başvurulmalı ve cilt problemi tespit edilmeli. Ardından doktorun önereceği tedavi yöntemi ile devam edilmelidir.

Thulium Lazeri ile leke tedavisinde kişinin yapısal özellikleri, cilt problemini oluşturan lekenin bulunduğu bölge, problemli bölgenin genişliği, cilt altındaki derinliği ve yaygınlığı gibi nitelikler tedavi planına etki eden faktörlerdir. Bu niteliklere göre cihazın akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri değişiklik göstermektedir. Farklı cilt problemlerine göre tedavi süreci ve süresi değişiklik gösterebilmektedir. Tedavinin süresi ve diğer detaylar hakkındaki en isabetli bilgiye doktor muayenesinden sonra ulaşabilirsiniz. Mayasante bir Thulium Leke Lazeri merkezidir. Lavieen Thulium Leke Lazeri hakkında daha detaylı bilgi için Thulium Lazer web sitesini inceleyebilirsiniz.

Thulium Lazer ile Leke Tedavisinin diğer tedavi yöntemlerinden farkı nedir?

Thulium Lazer ile gerçekleştirilen leke tedavisinde cihazdan sağlanan enerji ile lekelerin niteliğine bağlı olarak seçilen akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri ile sorun yaşanan cilt alanı üzerinden geçilmektedir. Buraya kadar olan süreç leke tedavisinde kullanılan tüm cihazlarda benzerlik gösterir.

Diğer lazer sistemleri ile yapılan uygulamalardan farklı olarak thulium lazer ile leke tedavisinde ciltteki lekeler parçalanmaktansa, ciltte oluşturulan kontrollü ufak zedelenmeler ve berelenmeler ile kişinin vücudundaki ‘makrofaj’ denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin giderilmesi hedeflenmektedir.

Lazerle Melazma ve Leke Tedavisinin Fiyatı Nedir?

D

Tedavi işleminin uygulanacağı bölge, seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Cilt Lekelerinin Tedavisi

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
İple Yüz Germe (Organik Lifting), yer çekimine ve zamanın etkisine bağlı olarak ciltte meydana gelen deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların cerrahi müdahale ve genel anesteziye gerek duyulmaksızın giderilmesini sağlayan bir uygulamadır.
Odaklı ( Fokuslu ) Ultrason

Odaklı (Fokuslu) Ultrason

Etiketler: Cilt ve Yüz Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi
Odaklı (Fokuslu) Ultrason tedavisi, cilt yüzeyinde herhangi bir olumsuz etki oluşturmadan SMAS tabakası adı verilen kas ve cilt arasındaki bölgede 65 °C dereceye varan bir ısı artışı meydana getirerek, dokuda ciddi anlamda yenileyici ve kolajen sentezletici...
Melazma ve Cilt Lekelerinin Tedavisi hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay