Lazer Epilasyon | Ankara | Fiyat | Alexandrite | Nd:YAG | Diode

444 57 07

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen kıllardan ve tüylerden geleneksel yöntemlerle kurtulmaya çalışmak yerine sorunu daha uzun süreli ve etkili şekilde çözme isteği olanlar artık sıklıkla lazer epilasyona başvuruyor. Lazer epilasyon sistemleri de başarılı sonuçlara ulaşma oranını arttırmak üzere zaman içerisinde gelişim gösteriyor. Farklı cilt renkleri ve kıl özellikleri olan kişilerin temiz ve tüysüz bir cilde sahip olma isteğini karşılayan başlıca sistemler olan Alexandrite, Diode, Nd:YAG ve son dönemde dikkat çekmeye başlayan Kare lazer sistemleri ve uygulama süreci hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

L

Lazer epilasyonda kullanılan tüm cihazlarda çalışma prensibi olarak melenin hedef olarak seçilmiştir. Melenin’in yoğun olduğu koyu ve kalın kıllarda başarı oranı yüksek olup melenin oranı düşük olan açık renkli kıllar da başarı oranı daha düşüktür. Başarıyı etkileyen bir diğer faktör de kişinin ten rengidir. Ten rengi koyu olanlarda cildin yüzeysel tabakasında yer alan melenin fazla olduğu için yan etki riski yüksektir. Bu nedenle epilasyon amacı ile verilen enerji de dağılacağından başarı oranı düşer. Epilasyon amacı ile kullanılan farklı sistemlerin vücut bölgelerine göre birbirlerine üstünlükleri olmamakla beraber hiçbir cihaz için tam anlamı ile diğerine göre üstünlük belirtilemez.

Lazer Epilasyon Alexandrite - Diode - Nd:YAG

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

L

Lazer epilasyon uygulamasının arkasındaki mantık, lazer ışığının verdiği ısı ile kıl köklerini tahrip etmektir. Kıllara rengini veren “melanin” adlı pigment bu ısının kıl köküne iletilmesinde önemli rol oynar. Melanin sadece kıl yapısında değil, derinin üst tabakasında da yer almakta ve lazer epilasyon ile tüylerden kurtulma işleminde, kıl ve ten rengine göre farklı sonuçların elde edilmesinin sebebini oluşturmaktadır. Uygulamayı gerçekleştirmek için en ideal olan, açık renk tende koyu renk kıla sahip olunmasıdır. Teknolojik gelişmeler ile diğer ten ve kıl rengi sahibi olanlara yönelik de farklı çeşitlerde lazer epilasyon çözümleri üretilmiştir. Beyaz kıllarda etkisiz olan lazer epilasyonun sarı, kızıl ve açık kahverengi kıllarda lazer ışığının kıl köküne ulaşamaması sebebiyle başarı oranının düştüğü bilinmelidir.

Kaç Seans Sürer?

L

Lazer epilasyonun ne kadar süreceğini belirleyen etkenler; kişinin ten rengi, kılların yoğunluğu, kıl rengi, uygulanan bölge ve seçilmiş olan yöntemdir. Etkenler doğrultusunda süre 3 – 10 seans arasında farklılık gösterir.

Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

C

Cildin çok ince olduğu göz kapağı ve göz çevresi dışında vücudun hemen hemen her yerine lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Kadınlarda üst dudak, çene, bikini bölgesi, kol, bacak ve koltukaltı; erkeklerde ise sırt, göğüs, sakal en çok uygulama yapılan bölgeler arasındadır.

Yan Etkileri -Zararları- Nelerdir?

Lazer epilasyon konusunda uzman kişiler tarafından bilinçli bir şekilde uygulanmadığında ciltte yanık ve lekelenme gibi ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Yan etkileri ve riskleri en aza indirmeyi sağlayan en önemli aşama kişinin cilt ve kıl renginin temel alınması ile uygun cihaz seçimi yapılmasıdır.

Lazer sistemleri birbirinden farklı özelliklere sahip kişilere lazer epilasyon yapılabilmesini olanaklı kılacak şekilde farklı dalga boyu seçenekleri ile çalışmaktadır. Örneğin, açık renk cilt tonuna sahip bir kişide Alexandrite lazer sistemi ile yapılan uygulama başarılı sonuçlar verirken, koyu renk cilt tonuna sahip bir kişide cilt yüzeyinin enerjiyi emmesi sebebiyle lekelenmeye yol açabilmektedir. Daha koyu ve esmer cilt tonlarında veya bronzlaşmış ciltlerde alternatif lazerler olan Diode veya Nd:Yag sistemlerinin seçilmesi bu yan etkileri önleyerek etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Yaz aylarında kullanımı sakıncalı olan sistemlerle lazer epilasyon yaptırılmaması ve genel olarak lazer epilasyon sürecinde güneşten korunmaya özen gösterilmesi kişilerin leke, alerjik reaksiyon gibi yan etkileri önlemesi için gereklidir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri
Lazer Epilasyon hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay

Alexandrite Lazer Epilasyon

755 nm dalga boyu ile çalışan bir lazer sistemidir ve özellikle beyaz ve açık tenli kişiler için tercih edilen pratik ve etkili bir yöntemdir. Beyaz ve açık ten üzerinde koyu kıl yapısına sahip kişiler Alexandrite lazer epilasyon ile en ideal sonuçların alınmasına yatkındır. Uzmanın uygun görmesi durumunda orta açık ten renginde kişilerde de kullanıma elverişli olabilir. Koyu tenli kişilerde uygulanması ciltte lekelenmeye yol açabilmektedir.

Nd:Yag Lazer Epilasyon

1064 nm dalga boyu ile çalışan güçlü bir lazer sistemidir ve özellikle lazer epilasyonun çok koyu renk cilde sahip olan kişilere de uygulanabilmesi amacıyla geliştirilmiş bir yöntemdir. Cilt ve kıl tipine göre uzman bir kişinin sistemden uygun seçimleri yapması yanık ve leke riskini azaltmak açısından önemlidir. Ayrıca diğer yöntemlere kıyasla daha acı verici olduğu için nadir durumlarda tercih edilmektedir.

Diode Lazer Epilasyon

Daha derine etki edebilmeyi sağlayan 810 nm dalga boyu ile çalışan bir lazer sistemidir ve özellikle Alexandrite lazer epilasyonun uygun görülmediği orta koyu ve koyu tenli kişilerde başarılı sonuçlar almak için üretilmiş olan yöntemdir. Halk arasında ve kliniklerde ütüleme lazer, Diot lazer, Diyot lazer gibi isimlerle de ifade edilmektedir. Alexandrite lazere göre daha derin etki ile kıl köklerini hedef alması Diode lazerin kıyaslama yapıldığında biraz daha acı verici algılanmasına sebep olabilmektedir. Ancak jel kullanımı ile sağlanan soğutma etkisi uygulamanın konforunu arttırmakta ve acı hissini azaltmaktadır.

IPL ve Lazer Epilasyon Yöntemleri Arasındaki Fark

IPL bir lazer sistemi değildir, “Intense Pulsed Light” ifadesinin baş harfleri olan IPL kısaltması ile anılan yoğun atımlı bir ışık sistemidir. IPL teknolojisi ile yapılan epilasyon uygulamalarında lazer epilasyon işlemlerinde olduğu gibi kıl kökü ortadan kaldırılamamakta ve sadece daha uzun süre etkili bir ağda işlemi elde edilir olmaktadır. Güzellik merkezlerinde kullanımına rastlanmakta olan IPL sistemi tıbbi bir cihazdır ve uygulamayı yapmaya yetkili olmayan kişiler tarafından kullanılması sakıncalıdır.

Kare Lazer (Square Epil) Epilasyon Nedir?

F

Farklı cilt ve kıl özelliklerine uygun nitelikte ve güvenli uygulamalar sunulabilmesi amacıyla cihazlar teknolojik açıdan geliştirmeler yoluyla çeşitlendirilmektedir. Kare lazer, lazer epilasyon uygulamalarının temel mantığı içerisinde ama dünyada kare biçiminde başlık ile çalışan ilk lazer sistemi olan Alexandrite NG: Yag lazer cihazı ile gerçekleştirilen uygulamaları ifade etmektedir. Bu açıdan kare lazer epilasyon aslında temelde sistemde bulunan başlık yapısı ile diğer yöntemlerinden farklılık göstermektedir.

Kare Lazerin Farkı Nedir?

L

Lazer epilasyon sistemlerinin genelde ortak olan özelliği yuvarlak başlığa sahip olmaları ve lazer atışlarının başlıktan kaynaklı olarak dairesel bir alanı hedeflemesidir. Başlık yapısının kare oluşu ile işlem görmemiş ya da etki düzeyi yetersiz kalmış alanların oluşma ihtimali azalmakta ve hedeflenen etki hem boyutsal hem de nüfuz etme kapasitesi açısından artış göstermektedir. Etki kapasitesinin artması kare lazer ile daha hızlı ve başarılı sonuçlar elde edilmesinin arkasındaki temel noktadır.

Kare lazer (Square Epil) Epilasyon Uygulaması Neden Tercih Edilmektedir?

 • Kare lazer uygulamalarında seans sayısı diğer yöntemlere kıyasla yarıya inmekte ve genele bakıldığında uygulamanın 4 kere tekrarlanması yeterli olabilmektedir.
 • Tüm vücut için yapılan bir seans yarım saat içinde tamamlanmaktadır.
 • Noter tarafından tasdiklenmiş, güvenle kullanılabilen bir sistemdir.
 • Kare lazer yönteminde etki alanının genişlemesi ve seans sayısının azalması ile daha önceden lazer atışı yapılmış alanların üzerinden tekrar geçme sıklığı azalmaktadır. Böylelikle cilt daha az işlem görmektedir.
 • Daha hızlı sonuç alınabildiği için gerekli görülen seans sayısının azalması maddi açıdan avantaj sunmaktadır.
 • Hem uygulamayı yapanlar ve hem de yaptıranlar açısından konforlu bir seans sağlamaktadır.
 • Sistem Cryo air ve Cryo touch olmak üzere ikili soğutma sistemi ile çalışmaktadır, bu da epilasyon sırasında hissedilebilecek acıyı önlemektedir.
 • Kare lazer ile koyu renk cilt özelliğine sahip kişilerde de ciltte yanma riski oluşturmadan işlem yapmak mümkündür.
 • Yaz aylarında kullanıma elverişli olmayan diğer lazer sistemlerinden farklı olarak mevsimsel açıdan sınırlama olmaksızın uygulanabilmektedir.
 • Özellikle erkekler açısından sakal ve bıyık şekillendirmeye yönelik epilasyon uygulamalarında başarılı ve düzgün hatlara sahip görünümler sağlamaktadır.

koltuk altı lazer epilasyon

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Kimler Lazer Epilasyon Yaptırmamalı?

Beyaz, sarı, kızıl ve açık kahverengi kıl tiplerinde etkisi istenilen şekilde elde edilemediği için bu kişilerin lazer epilasyon yaptırması önerilmemektedir. Bunun dışında, genel sağlık durumu sebebiyle lazer epilasyonunun sakıncalı görülebildiği kişiler de vardır. Hangi durumlarda lazer epilasyon yapılmamalıdır sorusuna genel yaklaşımda cevap vermek gerekirse,

 • Hamilelik durumunda,
 • Kanser hastalarında,
 • Aşırı bronzlaşmış kişilerde,
 • Lazer epilasyon yapılmasına engel oluşturabilecek cilt hastalıkları olanlarda

lazer epilasyon uygulamasının yapılması doğru değildir. Bu sakıncalı durumlar dışında başvuran kişinin sağlık durumunun uygulamaya uygunluğunun mutlaka değerlendirilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğinizde bir hekim danışmanlığında sağlık durumunuzun analiz edildiği ve işlemin gerçekleştirildiği merkezleri tercih etmelisiniz. Randevu ve bilgi için (0532) 692 00 91 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Sizin için Doğru Lazer Epilasyon Yöntemine Nasıl Karar Verilir?

Cildinize zarar vermeden, sizin için en doğru ve en başarılı sonucu verecek yönteme, dozuna ve süresine ten renginiz, kıl tipiniz, uygulama yapılacak bölge vb. farklı koşullar dikkate alınarak ve gerekli tespitler yapılarak uzman hekim tarafından karar verilmelidir.

Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli ve Lazer Epilasyon Merkezi Nasıl Seçilmelidir?

L

Lazer epilasyon yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken nokta, işlemin alanında uzman ve tecrübeli hekimler tarafından yasal koşullara uygun kliniklerde ve tıp merkezlerinde uygulanmasıdır. Lazer epilasyonun tıbbi bir işlem olduğunun bilincinde olunması, sürecin doğru ilerletilmesi ve ortaya çıkabilecek hassasiyetlerin hekim gözetiminde giderilmesi lazer epilasyonun güvenilir ve başarılı sonuçlar vermesini sağlayacaktır.

Tek bir tip cihaz yerine birbirinden farklı dalga boyu seçenekleri ile çalışan ve farklı cilt ve kıl yapılarına sağlıklı uygulama yapabilmeyi mümkün kılan sistem seçeneklerinin bulunduğu bir kliniğin seçilmesi de önemli bir unsurdur. Olanakların çeşitli olması kişinin yapısına en uygun lazer epilasyon seçeneğinin sunulabilmesini ve gerçekleştirilebilmesini sağlayacaktır.

Farklı Vücut Bölgeleri için Lazer Epilasyon Fiyatı

L

T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı lazer epilasyon yapan merkezler mevzuat gereği internet sitesi üzerinden fiyat bilgisi paylaşamamaktadır. Ankara’da lazer epilasyon yaptırmak ve fiyat bilgisi almak için çekinmeden arayın: (0532) 692 00 91

Lazer Epilasyon

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
İple Yüz Germe (Organik Lifting), yer çekimine ve zamanın etkisine bağlı olarak ciltte meydana gelen deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların cerrahi müdahale ve genel anesteziye gerek duyulmaksızın giderilmesini sağlayan bir uygulamadır.
Cilt Lekeleri Tedavisi

Melazma ve Cilt Lekelerinin Tedavisi

Etiketler: Cilt Lekelerinin Tedavisi
Cilde rengini veren melanin adında bir pigmenttir. Cilt lekeleri ise melanin pigmentinin bazı bölgelerde yüksek miktarlarda ve yoğun olarak toplanması sonucu oluşmaktadır. Gerek gebelik ve doğum kontrol hapı kullanımı gibi hormonal değişiklikler...
Lazer Epilasyon hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay