Göz Çevresindeki Tüm Sorunlara Tek Çözüm: Agnes

444 57 07

Göz çevresi problemlerinin tedavisinde Aknes çözümü

Göz çevresinde oluşan kırışıklık, sarkma gibi yaşlılık belirtilerinin toparlanmasında ve göz altı torbalarının alınmasında estetik ve plastik cerrahi operasyonları başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak, günümüzde lazer ve radyofrekans sistemleri kullanımıyla farklı tedavileri cerrahi kesi olmaksızın gerçekleştirebilme imkanı sağlayan medikal estetik yöntemleri gitgide daha çok tercih edilir hale gelmektedir.

Göz Çevresi Kırışıklık, Morluk ve Bezlerin Tedavisi

Göz Çevresi Kırışıklıkları, Göz Altı Morlukları, Göz Altı Bezelerine Aknes Çözümü
  • Göz çevresinde ve göz kapağında oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar
  • Göz altı bölgesinde oluşan torbalanmalar ve morluklar
  • Göz altında veya üst kısmında oluşan ter bezi kistleri (siringoma) ve yağ bezeleri göz çevresinde yaygın şekilde görülen belirgin problemler olarak ön plana çıkmaktadır.

Birçok kişi açısından cerrahi operasyonlar ve ameliyat süreçleri genel anestezi gerektirmesi ve operasyon sonrasında belirli bir süre sosyal hayattan uzaklaşmaya sebep olan bir toparlanma sürecine yol açması gibi sebeplerle dezavantaja sahiptir. Göz çevresi problemlerinin tedavisinde Aknes uygulaması estetik ve plastik cerrahi operasyonlarını tercih etmeyen, ameliyattan kaçınan ya da genel sağlık durumu cerrahi operasyona uygun olmayan kişilerin başvurabileceği bir medikal estetik çözümüdür. Göz çevresi problemlerinin tedavisinde Aknes uygulaması radyofrekans enerjisi ile cilt altı dokularda istenilen etkilerin elde edilmesini sağlayan en yeni teknolojiye sahip FDA onaylı sistemin kullanımıyla gerçekleştirilmektedir.

Göz çevresi problemlerinin tedavisinde Aknes uygulaması ne kadar sürer ve kaç kere yapılır?

>

Aknes uygulaması öncesinde lokal anestezinin etkisini göstermesi için yaklaşık 20 dakika beklenir ve ardından yapılan işlem 40 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına hemen geri dönebilir. Genellikle 3 seans sonrasında göz çevresi problemleri ortadan kaldırılmakta ve daha genç ve dinç bir göz çevresi için bölgede istenilen etkiler sağlanmaktadır.

Göz çevresi kırışıklıkları ve sarkmaları neden ortaya çıkar?

>

Göz çevresi kişilerin mimik kullanımına bağlı olarak hareketliliği yüksek bir alan olmakla beraber aynı zamanda oldukça ince ve hassas bir cilt dokusudur. Kolajen ve elastin sentezi olarak isimlendirilen iki temel işleyiş cildin parlaklığının ve esnekliğinin yani sağlıklı ve genç olmasının arkasında rol oynayan iki önemli süreçtir. Kırışıklık ve sarkma gibi yaşlanma belirtileri ciltteki onarıcı işleyişlerin yavaşlaması ile zamanın ve yer çekiminin etkilerinin birleşmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Göz çevresi problemlerinin tedavisinde Aknes uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

>

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda tedavi planı oluşturulmaktadır. Uygulama bölgelerine lokal anestezi yapılarak alanın hissiz hale gelmesi beklenmektedir. Aknes sisteminde yer alan başlık kullanılarak radyofrekans enerjisinin cilt üzerinden mikro iğneler aracılığıyla cilt altına ulaşması sağlanmaktadır. Güvenlik kontrolü bulunan cihaz ile yapılan işlemlerde cilt üzerinde herhangi bir kanama, yanma oluşmamakta yalnızca tedavinin amaçladığı doğrultuda cildin alt katmanı etkilenmektedir. Kırışıklık ve sarkma tedavisi kapsamında cilt altında kolajen sentezini arttıran tetiklenmeler oluşturulmaktadır. Göz altı torbaları ve morlukları yağ dokusunun ortadan kaldırılması ve damarsal yapıların iyileştirilmesi ile giderilmektedir. Ciltte hafif kabarık yapıları ile kendini belli eden ter ve yağ bezesi kistleri de uygulama ile ciltten uzaklaştırılmaktadır.

Aknes uygulamasının fiyatı nedir?

>

Aknes uygulamasından hangi tedaviye yönelik faydalanılacağı, uygulamanın yapılacağı bölge, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, belirlenecek seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize (0532) 692 00 91 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ter bezi kistleri (siringoma) ve yağ bezeleri neden ortaya çıkar?

>

Göz çevresinde oluşan ter bezi kistleri ve yağ bezeleri milimetrik ölçülerde, cilt ile aynı renkte veya birkaç ton farklı, hafif hacimli ve genellikle iyi huylu kist oluşumlarıdır. Neden ortaya çıktığı tam olarak bilinmese de yüksek kolesterol seviyeleri ve genetik yatkınlık ile ilişkili oldukları düşünülmektedir.

Aknes uygulamasının yan etkileri ve riskleri var mıdır?

  • Uygulama sonrası işlem yapılan bölgede kendiliğinden geçecek hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir.
  • Bölgede kabuklanmalar oluşabilir. Kabukları koparmamak gerekir.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Aknes uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve uygulama mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Göz altı torbaları ve morluğu neden ortaya çıkar?

Göz altı torbaları ve morluğu oluşum açısından kalıtsal bir özellik sergileyebilmektedir. Normalden daha ince göz çevresi derisine sahip kişilerde damarların daha belirgin oluşu mor görünüme yol açmaktadır. Kalıtsal özelliklerin dışında, kişinin beslenme, uyku, çalışma yoğunluğu gibi hayat tarzını oluşturan alışkanlıkları da göz altı torbalarının ve morluklarının ortaya çıkmasında rol oynamaktadır. Kişi açısından daha çok estetik bir sorun gibi algılanan göz altı torbası ve morluğu arkasında böbrekleri ilgilendiren problemler veya alerji gibi daha ciddi rahatsızlıklar da olabileceği için sorunun kaynağını bulmak tedavi açısından önemlidir.

Ameliyatsız Yüz Germe Cilt ve Yüz Gençleştirme

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Gıdı Estetiği Ankara

Gıdı ve Boyun Estetiği

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme
Boyun bölgesinde yaşlanma belirtisi olarak en belirgin şekilde oluşan değişim kat kat çizgilerin oluşması ve yağ dokusunun esnek hale gelerek aşağıya doğru sarkmasıdır. Gıdı olarak ifade edilen ve çenenin altında oluşan katman şeklindeki şişkin görünüm de kişinin olduğundan daha kilolu ve yaşlı görünmesine yol açan bir diğer boyun estetiği problemidir.
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Etiketler: Lazer Epilasyon
İstenmeyen tüylerden kurtulma amacıyla başvurulan cımbız, ağda, tıraşlama gibi geleneksel yöntemlere alternatif olarak son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan en yeni ve yaygın yöntemlerden birisi lazer epilasyondur. Lazer epilasyonu diğer yöntemlerden...
Göz Çevresi Problemleri hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay