İğneli Radyofrekans ile Gıdı Tedavisi ve Boyun Estetiği | Aknes | Ankara

444 57 07

Ameliyatsız gıdı ve boyun estetiğinde Aknes çözümü

Zamanın etkisi ile bütün vücutta yaşanan yıpranma ve deformasyon süreci boyun bölgesinde yer alan kas ve yağ dokularını da etkilemektedir. Boyun bölgesinde yaşlanma belirtisi olarak en belirgin şekilde oluşan değişim kat kat çizgilerin oluşması ve yağ dokusunun esnek hale gelerek aşağıya doğru sarkmasıdır. Gıdı olarak ifade edilen ve çenenin altında oluşan katman şeklindeki şişkin görünüm de kişinin olduğundan daha kilolu ve yaşlı görünmesine yol açan bir diğer boyun estetiği problemidir.

İğneli Radyofrekans ile Gıdı Tedavisi ve Boyun Estetiği
Hem kırışıklık ve sarkmaların toparlanmasına, hem de gıdı probleminin giderilmesine yönelik olarak boyun estetiği, estetik ve plastik cerrahi kapsamı içerisinde cerrahlar tarafından gerçekleştirilen ameliyatlar ile liposuction ve germe yöntemleri sonucunda sağlanabilmektedir. Ancak, başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayan estetik cerrahi operasyonlarının genel anestezi gerektirmesi ve operasyon sonrasında belirli bir süre sosyal hayattan uzaklaşmaya sebep olan bir toparlanma sürecine yol açması birçok kişi açısından dezavantaj oluşturmaktadır. Cerrahi operasyonların bu zorlukları hastaların medikal estetik çözümlerine yönelmesinde oldukça etkili olmaktadır. Ameliyatsız gıdı ve boyun estetiğinde Aknes uygulaması estetik ve plastik cerrahi operasyonlarını tercih etmeyen, ameliyattan kaçınan ya da genel sağlık durumu cerrahi operasyona uygun olmayan kişilerin başvurabileceği bir medikal estetik çözümüdür. Gıdı ve boyun estetiğinde Aknes uygulaması radyofrekans enerjisi ile cilt altı dokularda istenilen etkilerin elde edilmesini sağlayan en yeni teknolojiye sahip FDA onaylı sistemin kullanımıyla gerçekleştirilmektedir.

Ameliyatsız gıdı ve boyun estetiğinde Aknes uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

>

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda tedavi planı oluşturulmaktadır. Uygulama bölgelerine lokal anestezi yapılarak alanın hissiz hale gelmesi beklenmektedir. Aknes sisteminde yer alan başlık kullanılarak radyofrekans enerjisinin cilt üzerinden mikro iğneler aracılığıyla cilt altına ulaşması sağlanmaktadır. Güvenlik kontrolü bulunan cihaz ile yapılan işlemlerde cilt üzerinde herhangi bir kanama, yanma oluşmamakta yalnızca tedavinin amaçladığı doğrultuda cildin alt katmanı etkilenmektedir. Ameliyatsız gıdı ve boyun estetiği kapsamında gıdı görünümüne yol açan fazla yağ dokusu ortadan kaldırılmaktadır. Bu sayede boyun bölgesi daha ince bir görünüm kazanmaktadır. Diğer taraftan ciltte kolajen sentezi tetiklenmekte ve bunun sonucunda kırışıklık ve sarkma gibi boyun estetiğini olumsuz etkileyen unsurlar cildin doğal onarım sürecinin başlaması ile toparlanabilmektedir.

Gıdı görünümü neden olur?

>

Gıdı problemi sadece yaşlanma etkisi ile ortaya çıkan bir durum değil, hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen bir tür bölgesel yağlanma problemidir. Kişiler gençlik yıllarından itibaren çene altı bölgesinde daha yoğun yağlanma ile yapısal bir özellik olarak gıdıya sahip olabilmektedir. Genetik yatkınlık gıdı görünümünün ortaya çıkmasında önemli bir etkendir, öyle ki kişinin kilosu ideal düzeyde olmasına rağmen boyun bölgesi bölgesel olarak daha yağlı ve kalın olabilmektedir. Gıdı problemi sağlık açısından problem oluşturmasa da estetik açıdan kişilere rahatsızlık vermektedir. Kilo kaybı ile gıdı görünümünü gidermeye çalışan hastalarda tıpkı bölgesel yağlanma problemi yaşayan hastalarda olduğu gibi vücudun genel yağ oranı azalsa da bölgesel olarak gıdıyı oluşturan yağ dokusunun azalması mümkün olmayabilmektedir.

Ameliyatsız gıdı ve boyun estetiğinde Aknes uygulaması ne kadar sürer ve kaç kere yapılır?

>

Aknes uygulaması öncesinde lokal anestezinin etkisini göstermesi için yaklaşık 20 dakika beklenir ve ardından yapılan işlem 40 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına hemen geri dönebilir. Genellikle 3 seans sonrasında ameliyatsız gıdı ve boyun estetiği amaçlı etkiler elde edilebilmekte ve birkaç ay içerisinde sonuçlar son halini almaktadır.

Aknes uygulamasının yan etkileri ve riskleri var mıdır?

  • Uygulama sonrası işlem yapılan bölgede kendiliğinden geçecek hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir.
  • Bölgede kabuklanmalar oluşabilir. Kabukları koparmamak gerekir.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Aknes uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve uygulama mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Aknes uygulamasının fiyatı nedir?

>

Aknes uygulamasından hangi tedaviye yönelik faydalanılacağı, uygulamanın yapılacağı bölge, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, belirlenecek seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize (0532) 692 00 91 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Ameliyatsız Yüz Germe Cilt ve Yüz Gençleştirme

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Gçz Çevresi Kırışıklıkları, morluk ve göz altı torbaları tedavisi

Göz Çevresi Problemleri

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme
Agnes ile göz çevresinde ve göz kapağında oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar, göz altı bölgesinde oluşan torbalanmalar ve morluklar, göz altında veya üst kısmında oluşan ter bezi kistleri (siringoma) ve yağ bezelerinin tedavisi.
Sivilce Tedavisi

Sivilce Tedavisinde Aknes

Etiketler: Akne (sivilce) tedavisi, Cilt Lekelerinin Tedavisi
Sivilce tedavisinde Aknes uygulaması ilaç tedavisini tercih etmeyen kişilerin başvurabileceği bir medikal estetik çözümüdür. Sivilce tedavisinde Aknes uygulaması radyofrekans enerjisi ile cilt altı dokularda istenilen etkilerin elde edilmesini sağlayan en yeni teknolojiye sahip FDA onaylı sistemin kullanımıyla gerçekleştirilmektedir.
Gıdı ve Boyun Estetiği hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay