Fraksiyonel Lazer | Cilt lekelerinin, yaraların, çatlakların, sivilcelerin tedavisi

444 57 07

Fraksiyonel Lazer Sistemleri Nedir?

Fraksiyonel Lazer Sistemleri cildi iki farklı mekanizma ile yenileyen sistemlerdir.

 • Cilt kendini soyulma süreçlerine bağlı olarak yeniler.
 • Cilt kendini yeni damar oluşumuna bağlı olarak yeniler.

Fraksiyonel Lazer Sistemleri ile yapılan uygulamalarda cilt altı dokusunda kontrollü bir berelenme oluşturulmakta ve sonucunda cilt altında hasar görmemiş hücrelerin onarım mekanizmasını canlandırması ile yenilenme cevabı alınmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Sistemlerinin Uygulama Alanları Nelerdir?

F

Fraksiyonel Lazer Sistemleri uygulamalarından ciltteki birçok deformasyonun giderilmesinde fayda sağlanmaktadır. Hem kırışıklık ve sarkma gibi yaşa bağlı ortaya çıkan sorunlara yönelik bir anti-aging yöntemi, hem de cilt dokusu üzerinde oluşmuş birçok cilt problemini gidermede bir tedavi metodu olarak Fraksiyonel Lazer Sistemleri uygulamalarının kullanım alanları oldukça geniştir.
Fraksiyonel Lazer Sistemleri ile Gerçekleştirilen Tedaviler:

 • Leke Tedavisi
 • Akne ve İz Tedavisi
 • Gözenek Tedavisi
 • Damar Tedavisi
 • Çatlak Tedavisi
 • Kırışıklık Tedavisi
 • Vajina Daraltma
 • Dövme Silme

Fraksiyonel Lazer Sistemleri Uygulamaları Nasıl Gerçekleştirilir?

F

Fraksiyonel Lazer Sistemleri ile yapılan uygulamalarda CO2 lazer ışınları ile derinin sıcaklığı arttırılıp buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakası soyulmaktadır. Her fraksiyonel mikro nokta termal bir alanı oluşturmakta ve bu alanda yapılan kontrollü berelenmeler, bölgenin çevresindeki zarar görmemiş hücreleri çağırarak bölgenin iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Hücre yenilenmesini hızlandıran bu süreç, tedavinin amacına yönelik hedeflere ulaşmayı sağlamaktadır.

Fraksiyonel Lazer Sistemleri Uygulamaları Ne Kadar Sürer ve Kaç Kere Yapılır?

F

Fraksiyonel Lazer Sistemleri uygulamalarının süresi tedavi amacına ve tedavi yapılacak bölgeye göre değişmektedir. Mevcut probleme göre değişmek ile birlikte genellikle seans araları 4 – 6 hafta olmak üzere, 2 – 4 seans arasında uygulama yapılmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Sistemleri uygulamalarında, dokuya verilen her etkinin karşılığında dokunun bir tepki vermesi ile kontrollü bir iyileşme sağlandığı için, uygulamalar ne kadar ardışık tekrarlanırsa cilt üzerindeki deformasyonlar da o düzeyde giderilmektedir.

Fraksiyonel Lazer Sistemleri Uygulamalarının Yan Etkileri ve Riskleri Var Mıdır?

 • Uygulama sonrası kızarıklıklar ve bir miktar bir miktar kabuklanmalar gözlenebilir. Bu kabuklanmalar bütünsel kabuklanma şeklinde değil, zımparalanmış gibi noktasal tarzda kabuklanmalardır. Oluşan kabuklanmaların soyulmaması ve kendiliğinden dökülmesi beklenmelidir.
 • Fraksiyonel Lazer Sistemleri uygulamaları yaz aylarında yaptırılmamalıdır.
 • Kişi bu tür işlemleri yaptırdığında güneşten iyi korunması gerektiğini bilmeli ve günlük yaşantısına kontrollü bir şekilde dönmelidir.
 • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Fraksiyonel Lazer Sistemleri uygulamalarının tıbbi işlemler olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Sistemleri Uygulamalarının Fiyatı Nedir?

D

Fraksiyonel Lazer Sistemleri uygulamalarından hangi tedaviye yönelik faydalanılacağı, tedavinin gerçekleştirileceği bölge ve belirlenecek tedavi planı ve süresi uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Akne (sivilce) tedavisi Cilt Lekelerinin Tedavisi Cilt Yara ve Çatlak Tedavisi Kırışıklık Tedavisi

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

Fraksiyonel Lazer hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay