Fibrocell ( fibroplast ) | Cilt lekeleri, yara izleri, çatlaklar ve kırışıklık tedavisi

444 57 07

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) Nedir?

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon), kişinin kulak arkasından biyopsi iğnesi ile alınan bir parça dokunun laboratuvar ortamında ayrıştırılması ve cildi besleyen temel madde olan kolajenin sentezini sağlayan fibroplast hücrelerinin çoğaltılması ile elde edilen içeriğin kişinin ihtiyaç duyduğu bölgelerine enjekte edilmesi ile sağlanan hücresel bir tedavi yöntemidir. Diğer bir deyişle, kişinin vücudunda zaten var olan ve cilt yenileyici özellikleri yüklenmiş olan fibroplast hücrelerinin daha yoğun ve güçlü ölçüde kişiye tedavi amaçlı olarak dışarıdan sunulması uygulamasıdır.

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

D

Kişinin kulak arkasından alınan doku parçası ile laboratuvar ortamında 3 – 4 hafta içerisinde fibroplast çoğaltımı gerçekleştirilmekte ve uygulamada kullanılacak hücre içeriği hazır hale gelmektedir. Kişinin kendi hücrelerinden elde edilen ve herhangi medikal başka bir malzeme içermeyen hücre sıvısı, kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda Fibrocell uygulamasının gerçekleştirileceği bölgelere minimal enjeksiyon yöntemleri mantığında (Bkz. Mezoterapi)  enjekte edilmektedir.

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) Uygulamasından Hangi Alanlarda Fayda Sağlanır?

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon);

  • Ciltteki kırışıklıklara yönelik müdahalelerde,
  • Hızlı kilo alıp vermeye veya hamileliğe bağlı vücutta oluşmuş olan çatlakların tedavisinde,
  • Vücuttaki yara ve yanık izlerinin giderilmesinde,
  • Cildin daha parlak, canlı ve sıkı hale getirilmesinde,

olumlu etkileri görülen bir uygulamadır.

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) Uygulaması Ne Kadar Sürer ve Kaç Kere Yapılır?

D

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) uygulamasının enjeksiyon işlemi uzun sürmemektedir. Yapılan ilk seanstan 6 hafta sonra ikinci bir seans daha gerçekleştirilmekte, ikinci seanstan 4 hafta sonra üçüncü bir seans daha yapılarak uygulama sonlandırılmaktadır.
Uygulamanın etkili ilk sonuçları ilk üç ay içerisinde alınır ve altıncı aydan sonra en yüksek seviyeye ulaşır. Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) uygulamasının genel etkisi 4 – 5 yıla kadar sürmektedir.

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

Gerek kulak arkasından doku alımı sırasında, gerekse laboratuvar süreci sonrası elde edilen fibroplast içeriğinin minimal enjeksiyon yöntemi ile uygulanmasında lokal anestezi uygulandığı için uygulama acı vermemektedir.

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) Uygulamasının Yan Etkileri ve Riskleri Var Mıdır?

  • Uygulama kişinin kendisinden alınan doku üzerinden sağlanan hücreler ile gerçekleştirilmekte olduğu için alerji riski azalmaktadır.
  • Uygulama sonrası, uygulama yapılan bölgede geçici kızarıklar oluşabilmektedir.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) Uygulamasının Fiyatı Nedir?

D

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) uygulamasından hangi tedaviye yönelik faydalanılacağı, uygulamanın yapılacağı bölge gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Cilt Gençleştirme Cilt Lekelerinin Tedavisi Kırışıklık Tedavisi

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

Fibrocell (Fibroplast Enjeksiyon) hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay