Dual Terapi - Mayasante

444 57 07

Dual Terapi Hakkında Her Şey?

“Dual terapi cerrahi bir müdahale olmadığı için genel anestezi riski taşımamakta ve ağrısız, acısız bir tedavi süreci sunmaktadır.”

Dual terapi uygulaması nedir?

Uygulama, FDA onaylı Dual Yellow bromür lazer sistemi ile gerçekleştirilmekte ve bu yüzden Dual terapi olarak adlandırılmaktadır. Dual terapi uygulamaları sayesinde birçok farklı cilt probleminin hem dermatolojik hem de medikal estetik kapsamında tedavisi sağlanabilmektedir.

Hem sarı hem yeşil ışık sağlayabildiği için aynı cihazın kullanımı ile gerek kan damarlarını, gerekse pigmentleri ilgilendiren birçok sağlık problemi giderilebilmektedir. Donanımsal açıdan kabiliyeti oldukça yüksek olan bir sistem ile gerçekleştirildiği için inatçı cilt problemlerinde bile, kısa sürede başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Dual terapi cerrahi bir müdahale olmadığı için genel anestezi riski taşımamakta ve ağrısız, acısız bir tedavi süreci sunmaktadır.

Dual terapi ile kılcal damar tedavisi nasıl yapılır?

Kılcal damarların genişlemiş olması sonucu cilt üzerinde oluşan pembe, kırmızı ve mor renkli lekelerin, doğuştan gelen damarsal kaynaklı lekelerin (şarap lekesi vb.) giderilmesinde ve damarsal kaynaklı bir problem olan gül hastalığının tedavisinde Dual terapiden faydalanılmaktadır. Seçilen uygun ısı, güç ve yoğunluk ile sadece uygulama alanını yani problemli bölgeyi hedef alarak cilt üzerinden geçiş yapılmakta ve cilt altındaki sağlıksız damar yapıları ortadan kaldırılmaktadır. Kişiye göre gerekli görülen seans sayısı değişebilmekle beraber genelde tek seans sonrası gözle görülür iyileşme elde edebilmek mümkündür.

Dual terapi ile gül hastalığı (rozasea) tedavisi nasıl yapılır?

Stres ve hava koşulları gibi faktörlere bağlı olarak vücudun verdiği tepki sonucu oluşan kırmızı yüz görünümü damarsal kökenlidir ve Dual terapi uygulamaları ile iyileştirilebilmektedir. Tedaviye özel olarak seçilen uygun ısı, güç ve yoğunluk ile sadece uygulama alanını yani problemli bölgeyi hedef alarak cilt üzerinden geçiş yapılmakta ve cilt altındaki bozuk damar yapıları giderilerek ciltteki görünüm düzeltilmektedir. Kişiye göre gerekli görülen seans sayısı değişebilmekle beraber genelde tek seans sonrası gözle görülür iyileşme elde edebilmek mümkündür.

Dual terapi ile göz altı morluğu tedavisi nasıl yapılır?

Göz altı morlukları kişinin beslenme, uyku, alkol ve sigara alışkanlığı gibi günlük yaşamı ile yakından ilgili olarak ortaya çıkabildiği gibi genetik yatkınlık kaynaklı da olabilmektedir. Tedavinin kapsamına ve göz çevresinin hassasiyetine uygun şekilde seçilen uygun ısı, güç ve yoğunluk ile sadece uygulama alanını yani problemli bölgeyi hedef alarak cilt üzerinden geçiş yapılmakta ve cilt altındaki bozuk damar yapıları giderilerek ciltteki mor görünüm düzeltilmektedir. Kişiye göre gerekli görülen seans sayısı değişebilmekle beraber genelde tek seans sonrası gözle görülür iyileşme elde edebilmek mümkündür.

Dual terapi ile melazma tedavisi nasıl yapılır?

Güneş, hamilelik ve yaşlılık gibi metabolizmaya etki eden diğer unsurlar sonucu melanosit hücrelerinin bir alanda yoğun biçimde bir araya gelmesi ile oluşan melazma lekeleri inatçılığı ile bilinmektedir ama Dual terapi uygulamaları ile giderilmesi günümüzde mümkün hale gelmiştir. Diğer cilt problemlerine kıyasla daha uzun soluklu bir süreç gerektiren melazma tedavisinde 4 seans uygulama yapıldığı durumlar olmaktadır.

Dual terapi ile hacimli lezyon tedavisi nasıl yapılır?

Et benleri, iyi huylu benler, seboreik keratoz ve siğil problemleri hacimli lezyon olarak ifade edilen cilt problemleri arasında yer almaktadır ve bu oluşumların ciltten kaldırılmasında Dual terapi uygulamaları başarılı sonuçlar vermektedir. Seçilen uygun ısı, güç ve yoğunluk ile sadece uygulama alanını yani problemli bölgeyi hedef alarak cilt üzerinden geçiş yapılmakta ve cilt üzerinden çıkık dokular kanama olmaksızın bölgeden uzaklaştırılmaktadır. Hacimli lezyon tedavisi tek seansta tamamlanmaktadır.

Dual terapi ile sivilce tedavisi nasıl yapılır?

Cilt üzerinde kırmızı, kabarık, sulu, iltihaplı, şişkin ve ağrılı oluşumlar olarak oluşan sivilceler aslında yağ bezlerinde yaşanan bozukluğun cilt yüzündeki yansımasıdır. Dual terapi ile cilt altı katmanlara müdahale ederek akneye yol açan yağ bezleri yok edilmekte ve sivilce probleminin önüne geçilmektedir. Melazma tedavisinde olduğu gibi daha uzun soluklu bir süreç gerektiren sivilce tedavisinde 4 seansa kadar uygulama yapıldığı olmaktadır.

Dual terapi uygulamasının yan etkileri ve riskleri var mıdır?

Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Dual terapi uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve uygulama mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Dual terapi uygulamasının fiyatı nedir?

Dual terapi uygulamasından hangi tedaviye yönelik faydalanılacağı, uygulamanın yapılacağı bölge, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, belirlenecek seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

Gıdı Estetiği Ankara

Gıdı ve Boyun Estetiği

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme
Boyun bölgesinde yaşlanma belirtisi olarak en belirgin şekilde oluşan değişim kat kat çizgilerin oluşması ve yağ dokusunun esnek hale gelerek aşağıya doğru sarkmasıdır. Gıdı olarak ifade edilen ve çenenin altında oluşan katman şeklindeki şişkin görünüm de kişinin olduğundan daha kilolu ve yaşlı görünmesine yol açan bir diğer boyun estetiği problemidir.
Gçz Çevresi Kırışıklıkları, morluk ve göz altı torbaları tedavisi

Göz Çevresi Problemleri

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme
Agnes ile göz çevresinde ve göz kapağında oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar, göz altı bölgesinde oluşan torbalanmalar ve morluklar, göz altında veya üst kısmında oluşan ter bezi kistleri (siringoma) ve yağ bezelerinin tedavisi.
Sivilce Tedavisi

Sivilce Tedavisinde Aknes

Etiketler: Akne (sivilce) tedavisi, Cilt Lekelerinin Tedavisi
Sivilce tedavisinde Aknes uygulaması ilaç tedavisini tercih etmeyen kişilerin başvurabileceği bir medikal estetik çözümüdür. Sivilce tedavisinde Aknes uygulaması radyofrekans enerjisi ile cilt altı dokularda istenilen etkilerin elde edilmesini sağlayan en yeni teknolojiye sahip FDA onaylı sistemin kullanımıyla gerçekleştirilmektedir.
Dual Terapi hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay