DermaFrac | Cilt lekelerinin tedavisinde ve cilt gençleştirme

444 57 07

DermaFrac Nedir?

DermaFrac, genel cerrahi gerektirmeksizin cildin doğal güzelliğine kavuşmasını, leke ve kırışıklıkların tedavisini, hamilelik sonrası çatlakların giderilmesini ve cilt gençleştirmeyi amaçlayan minimal enjeksiyon yöntemlerinin (Bkz. Gençlik Aşısı, Fibrocell) ve fraksiyonel lazer sistemlerinin (Bkz. Fraksiyonel Lazer Sistemleri) sağladığı etkilere benzer sonuçları gelişmiş teknoloji ile sağlayan, tedaviye adını da veren patentli bir anti-aging teknolojisidir.

DermaFrac Uygulamasının Diğer Cilt Tedavisi Uygulamalarından Farkı Nedir?

DermaFrac uygulaması, cilt dokusuna aktarılmak istenen enjeksiyon karışımlarının DermaFrac başlığı ile mikro iğneleme yöntemi ile sağlandığı; minimal enjeksiyon sistemleri uygulamaları sonrası, minimal boyutta da olsa cilt üzerine yapılan enjeksiyonlar sebebiyle geçici bir yan etki olarak oluşabilen ufak kanamaların, geçici şişliklerin, kızarıklıkların ve morarmaların söz konusu olmadığı bir yöntem olarak farklılık göstermektedir.

DermaFrac Uygulaması Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

 • Alın
 • Kaş Ortası
 • Göz Çevresi
 • Ağız Çevresi
 • Yüz
 • Boyun
 • Dekolte Bölgesi
 • El Üzerleri

DermaFrac Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

D

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda DermaFrac uygulamasının gerçekleştirileceği bölgeler, uygulanacak medikal enjeksiyon içerikleri ve dozu ile uygulama planı belirlenir. DermaFrac başlığı ile bir yandan cilt vakumlanırken, diğer taraftan fayda sağlayıcı medikal içerikler cilde mikro iğneler aracılığıyla aktarılır. İşlem sonrası LED ışığı aracılığıyla gerçekleştirilen LED terapi ile uygulamanın etkinliği arttırılabilmektedir.

DermaFrac Uygulaması Ne Kadar Sürer ve Kaç Kere Yapılır?

D

DermaFrac uygulaması ortalama 1 saat içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrasıkişi gündelik hayatına geri dönebilir. Ciltte parlaklık, canlılık ve tazelik hemen uygulama sonrası ortaya çıkan etkilerdir.
Amaçlanan tedavi doğrultusunda haftada bir ya da iki haftada bir olmak üzere toplam 6 seans ile istenilen sonuçlara ulaşılmaktadır.

DermaFrac Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

DermaFrac uygulamasının en ayırt edici özelliklerinden biri, diğer yöntemlere kıyasla daha acısız bir şekilde gerçekleştirilebiliyor olmasıdır.

DermaFrac Uygulamasının Yan Etkileri ve Riskleri Var Mıdır?

 • DermaFrac uygulamasının bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır.
 • Uygulamada kullanılan vakumlama ve mikro iğneleme yöntemi sebebiyle cilt dokusu üzerinde herhangi geçici bir kanama, kızarıklık, şişlik ve morarma olmamakta, bu açıdan diğer yöntemler ile kıyaslandığında enfeksiyon riskinin ortadan kalkması konusunda daha avantajlı bir seçenek oluşturmaktadır.
 • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da DermaFrac uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

DermaFrac Uygulamasının Fiyatı Nedir?

D

DermaFrac uygulamasından hangi tedaviye yönelik faydalanılacağı, uygulamanın yapılacağı bölge, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, kullanılacak medikal içerikler ve belirlenecek seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Anti-aging Cilt Gençleştirme Cilt Lekelerinin Tedavisi

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

DermaFrac hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay