Thulium Lazer Cilt Leke Tedavileri

Thulium lazer tedavisi, cilt lekelerinden kurtulmak amacıyla uygulanan yöntemlerden birisidir. Lazerin gücüyle cilt katmanlarına müdahale edilerek şikayetçi olunan pigment değişiminin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Doktorlar tarafından uygulanan Thulium lazerinin uygulanması cildin eski canlılığına kavuşmasına etkili olmaktadır.

Cilt lekeleri farklı sebeplerden ortaya çıkan pigment değişimidir. Ciltte meydana gelen lekeler çoğu zaman güneş, siyah nokta ve akne, yaşlılık, kullanılan hormon ilaçları ve hamilelik gibi sebeplerden meydana gelmektedir. Cilt leke tedavisi  de lekenin oluşma sebebine göre uygulanmaktadır.

Thulium Lazer Leke Tedavisi Nedir?

Lazer ile cilt leke tedavisi günümüzde en sık kullanılan yöntemler arasında bulunmaktadır. Thulium lazer tedavisi güncel olarak bulunmakla birlikte oldukça etkili olmaktadır. Uzman doktorlar tarafından gerçekleşen bu uygulamanın temel aşamaları, yöntemleri bulunmaktadır.

Özel Thulium cihazı sayesinde yayılan lazer ışınları cildin katmanlarına yayılmaktadır. Uygulama seanslarında cilt lekesi alanı ve yoğunluğuna göre lazer ayarlanmaktadır. Uzman tarafından uygulanan bu lazer cilt altındaki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Cilt hücresi yenilenmesi ile birlikte ciltteki lekeler azalmaktadır.

Lazer ile Ciltteki Lekeleri Yok Eder mi?

Her lazer uygulaması cilt lekelerini ortadan kaldırmak için etkili değildir. Bu yüzden doğru lazer uygulaması doğru insan tarafından gerçekleştirilmelidir. Thulium gibi güvenilir bir lazer uygulaması cilt lekeleri yok etmek için etkili olmaktadır.

Thulium lazer yayarak cilt lekelerini ortadan kaldırmak temel hedeftir. Uzman uygulaması sonucunda cilt lekeleri %90 oranında ortadan kalkmaktadır. Kişilerin bu sayede eskiye nazaran kapatıcı, makyaj malzemesi kullanma isteği azalmaktadır.

Thulium Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Doktorlar tarafından Thulium lazer uygulaması esnasında dikkatli davranılmaktadır. Lazer uygulaması kontrolsüz yapıldığında cilt için zararları olacağından mutlaka uzmanlar tarafından yapılması gerekecektir. Kişilerin uygulama noktasında uzman aracılığıyla işlemleri yaptırması gerekmektedir.

Lazer Thulium uygulaması öncesi ilk olarak cilt analizi yapılmaktadır. Kişinin leke durumu nedir, ne zamandır oluşmakta, hangi sebeple meydana gelmekte ve sebebinin ne olduğu gibi sorulara yanıt verilmektedir. Bu soruların cevabına göre uzman doktor tarafından lazer uygulamasına yön verilmektedir.

Gerekli cilt analizi yapıldıktan sonra Thulium lazer uygulamasına başlanabilmektedir. Thulium lazer cihazı lazer yoğunluğu ve yakınlığı ayarlanarak cilt üzerine uygulanır. Lazer ışınları cildin alt katmanlarına iletilir. Temel amaç başta cilt lekelerini parçalayarak silinmesini kolaylaştırmaktır. Parçalanan cilt lekeleri diğer seansla ortadan kaldırılır.

Thulium Lazer Göz Altına Uygulanır mı?

Göz ve çevresinde lekelenmelerin oluşması sık görülen bir durumdur. Ancak göz gibi hassas bir organa lazer uygulaması yapmak çoğu zaman tercih edilmeyebilmektedir. Her hasta için göz altına lazer ile cilt lekesi giderme işlemi uygulanmamaktadır. Burada uzman doktor tarafından verilecek karara göre hareket edilmektedir.

Thulium Uygulaması Hangi Lekeleri Yok Eder?

Thulium lazer ile cilt lekeleri yok etmek doğru uygulama sonucunda mümkündür. Lazer ile farklı cilt lekeleri yok edilebilmektedir. Farklı sebeplerden dolayı ortaya çıksa da cilt lekeleri genel olarak pigment değişiminden kaynaklı olarak ortaya çıkar. Cilt hücreleri de aktif olarak çalışmadığından lekelenmeler meydana gelir.

Uzman tarafından uygulanacak Thulium:

 • Gebelik lekeleri,
 • Güneş lekeleri,
 • İlaç kullanımına bağlı ortaya çıkan lekeler,
 • Yanık lekeleri,
 • Siyah nokta lekeleri,
 • Sivilce lekeleri,
 • Çiller,
 • Benler için çözüm olabilmektedir.

Yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkabilen lekelerde de lazer tedavisi etkili olmaktadır.

Thulium Lazer Kimler Tarafından Yaptırılabilir?

Thulium lazer tedavisi cildinde leke bulunan çoğu kişi tarafından uygulanabilmektedir. Sağlık probleminden, belirli bir mülakat öncesi uygulama yaptırılabildiği gibi estetik amaçlardan dolayı da yaptırılabilmektedir.

Yetişkinler tarafından herhangi bir sağlık problemi olmadığı müddetçe lazer ile cilt leke tedavisi yaptırılabilmektedir. Belirli bir yaş kısıtlaması çoğu estetik yönteminde olduğu gibi lazerde de geçerlidir. Öncelikle hamile olanlarda ve 18 yaşından küçük olanlar da çoğu zaman tercih edilmez. Yetişkin olmayan bireylerde ebeveyn onayı gerekmektedir.

Lazer ile Cilt Leke Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Estetik uygulamaların belirli bir süre boyunca uygulanması gerekir. Özellikle cilt lekeleri tek bir Thulium lazer seansı ile sonuçlanmamaktadır. Öncelikle amaç lekelerin parçalanmasıdır. Lekelerin parçalanması sonrası genel olarak lekelerin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Ancak bu hedefe ulaşmak için ortalama 5-6 seans gerekir.

Ortalama bir cilt leke tedavisi süresi bulunsa da bu sürenin kişiden kişiye değişeceği bilinmelidir. Kimi kişilerin cilt lekelerinin yoğunluğunun az olması, küçük alanda bulunması kısa sürede tedavinin sonuçlanmasına sebep olmaktadır. Ancak seansların da duruma göre uzayabildiği bilinmektedir. Cilt analizinize göre seans süreleri belirlenebilmektedir.

Thulium Lazer Öncesi Sonrası İstenen Cilt Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Lazer ile cilt leke tedavisi esnasında sabırlı olmak gerekmektedir. Her ne kadar uzman doktorlar tarafından uygulama yapılsa da bilinmelidir ki estetik operasyonların devamlılığı sağlanmak zorundadır. Aksi halde cilt lekeleri gidermek için Thulium lazer tedavisi bile yeterli olmayacaktır.

Uygulamaların ortalama olarak 5-6 seans içinde sonuç vermesi beklenmektedir. Ancak sadece lazer tedavisi cilt lekesi yok etmek için yeterli olmayacağını bilmelisiniz. Uzun vadede cilt lekelerini yok etmek ve temiz bir cilde sahip olmak için kesinlikle sağlık bir cilt sahibi olmalı, düzenli cilt bakımı yapmalısınız.

Thulium Lazer Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer tedavisi kişilerin cildini daha hassas hale getirebilmektedir. Kişinin cilt hassaslığına göre bu durum ortaya çıkabilmektedir. Ancak kişinin cildi hassas olmasa dahi Thulium tedavisi sonrasında dikkat etmesi gerekenler bulunmaktadır. Uzman doktorlar tarafından uygulama sonrası öneriler sunulmaktadır.

Thulium lazer tedavisi sonrasında:

 • Cilde kimyasal ürünler sürülmemeli,
 • Oluşan kabuklanmalar ile oynanmamalı,
 • Cilde etki edecek farklı uygulamalardan uzak durulmalı,
 • Uygulamanın hemen sonrasında makyaj yapılmamalı,
 • Lazer tedavisi sonrası epilasyon, sauna gibi işlemler yapılmamalıdır.

Uygulamayı yapan doktor tarafından verilen diğer önerilere de dikkat edilmesi gerekir.

Thulium Lazer Yaptıran Yorumları Nelerdir?

Thulium lazer cilt leke tedavisi konusunda etkili bir yöntem olduğundan çoğu zaman yaptıranlar tarafından olumlu yorumlar gelmektedir. Hangi sebeple ortaya çıktığı fark etmeksizin lazer ile leke tedavisi sağlanmaktadır. Yüksek oranda sonuca ulaştırmasından dolayı başkalarına da önerilmektedir.

Thulium lazerin uygulanmasından sonra olumsuz yoruma denk gelmek oldukça zordur. Fakat yanlış kişiler tarafından yapılan uygulamalara karşı olumsuz yorumlar da mevcuttur. Bu noktada kişiler uygulama öncesi uyarılmaktadır. Aksi takdirde ciltte ileri düzey enfeksiyon ya da yaralanmalar ortaya çıkabilmektedir.

Thulium Lazer Leke Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Estetik ve güzellik alanında yapılan uygulamalar birden fazla seans ile gerçekleşmektedir. Fiyatlandırmalar da seans bazında hesaplanmaktadır. Thulium lazer tedavisi fiyatları klinikten kliniğe farklılaşmakla birlikte ortalama bir fiyat bilgisinden bahsedebilmek mümkün olmaktadır.

Kişilerin lazer ile cilt leke tedavisi sırasında lazer fiyatları araştırmasından çok uzman bilgisi ve tecrübesine bakması gerekir. Cilt gibi hassas bir alana lazer uygulaması yapmak riskli olacağı için uzman kişilerle çalışmak gerekir. Sırf uygun fiyatlı olduğundan dolayı bilinmeyen uzmanlarla çalışma yapmak yanlış olacaktır.

İnternet üzerinde cilt leke tedavisi fiyatları araştırmak yetersiz kalabilir. Her ne kadar klinikler ile iletişim kurularak fiyat öğrenilmeye çalışılsa da cilt analiziniz kapsamında fiyatlandırmalar değişecektir. Seans bazında net Thulium fiyat bilgisi için önce cilt analizini yaptırmalısınız. Daha sonra fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.