Plazma Tedavisi

Plazma tedavisi, cilt lekelerini yok etmek amacıyla kullanılan profesyonel bir yöntemdir. Plazma pen tedavisi olarak da adlandırılmaktadır. Alanında uzman hekimler ve güzellik uzmanları tarafından uygulanması en uygun olanıdır. Aksi takdirde plazma leke tedavisi istenmeyen sonuçları ortaya çıkarabilmektedir. Bu yüzden alanında uzman kişiler aracılığıyla gerçekleştirilmesi uygun olacaktır.

Lekeler cilt yüzeyinde sık sık oluşan ve pigmentlerde değişmelerin sonucu ortaya çıkmaktadır. Cilt leke tedavisi belirli koşullarla gerçekleşebilmektedir. Plazma pen tedavi bu noktada uygulanabilecek yöntemlerden sadece birisidir. Güneş lekeleri, sivilce ve akne lekeleri dahil tüm cilt lekelerine çözüm olabilecek şekilde uygulanmaktadır.

Plazma Pen Nedir? Plazma Tedavisi

Cilt leke tedavisi ve cilt gençleştirme tedavisi olarak uygulanan yöntemler arasında plazma pen bulunmaktadır. Plazma tedavisi uzmanlar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Temelde cilt hücrelerini harekete geçirerek yenilenme, lekelerin ortadan kalkması hedeflenmektedir. Plazma pen özel bir araçla uygulanır.

Plazma pen aracı ciltte bulunan su buharının ve ortamdaki azotun süblimleşmesini sağlamaktadır. Form değiştiren maddeler cildin altında etkileşim oluşturur. Oluşturulan işlem sayesinde cilt hücreleri harekete geçmektedir. Harekete geçen hücre ciltleri, cilt lekelerini ortadan kaldırmak için etkin rol oynamaktadır.

Plazma Pen Cihazı ile Uygulama Nasıl Yapılır?

Uzman tarafından plazma tedavisi özel araç ile gerçekleşmektedir. Uygulama sırasında cilt üzerinde ufak uygulamalar yapılmaktadır. Uygulama sırasında aracın cilt üzerinde ufak bir baskısı yapılmaktadır. Fakat bu baskı ciltte herhangi bir zarar oluşturmamaktadır. Uygulama yapmadan önce anestezi uygulaması yapıldığından acı da hissedilmez.

Uygulamalar genellikle 15-20 dakika içerisinde son bulmaktadır. Plazma pen cildin tamamına değil, sadece sorunlu alana yapılmaktadır. Cilt lekesinin yoğun olarak bulunduğu noktalarda cihazın uygulanması sağlanmaktadır. Uygulama yapılan bu noktalarda cihaz gözle görülmeyecek ufak yaralar oluşturmaktadır.

Ciltte oluşturulan ufak yaralar gözle görülmeyecek kadar küçük olmaktadır. Bu yaralar, cilt hücrelerinin harekete geçmesi için gereklidir. Plazma tedavisi temelde buna dayanır. Uygulama sonrası çok küçük şekilde kabuklanma oluşur. Kişilerin bu kabukları kaldırmaması, dokunmaması gerekmektedir. Tüm uygulama süresi cilt lekesinin yoğunluğuna göre uzman tarafından belirlenir.

Plazma Pen Ne Kadar Sürede İyileşir?

Cilt lekesini gidermek için uygulanan plazma pen tedavisi, belirli bir iyileşme süresini barındırmaktadır. Oluşmuş ufak yaraların iyileşmesi uzun bir süre gerektirmemektedir. Ortalama olarak 7-10 gün içinde iyileşme sağlanmaktadır. Uzman tarafından cilt leke tedavisi adına sonraki seans randevusu da bu iyileşmeye göre ayarlanmaktadır.

Ortalama olarak seanslar arasındaki süreler 10-15 gün içinde oluşturulmaktadır. Hem iyileşmenin sağlanması hem de cilt hücrelerinin canlanması adına bu süre tanınmaktadır. Bu yüzden çok yakın zaman dilimleri arasında uygulanma sağlanmamaktadır. Birkaç ay içerisinde sorun olarak görülen cilt lekelerinden plazma tedavisi ile kurtulmak mümkün olacaktır.

Plazma Pen Neye İyi Gelir? Plazma Pen Ne İse Yarar?

Plazma pen tedavisi birçok konuda kişilere avantaj sağlamaktadır. Kesin çözüm sunmak konusunda özellikler uzmanlar garanti vermemektedir. Çünkü yapılacak uygulama kadar kişilerin yaşam hayatında belirli değişiklikler yapması gerekecektir. Aksi halde lekelerin özellikle güneş ve sivilce lekesinin oluşması mümkündür.

Kişilere uygulanan plazma tedavisi:

 • Güneş lekesi,
 • Sivilce ve akne lekesi,
 • Benler,
 • Yanık lekeleri,
 • Genel cilt lekelerini ortadan kaldırmak konusunda etkili olmaktadır.

Sadece cilt leke tedavisi olarak sınırlandırmak da mümkün değildir. Cilt gençleştirme konusunda da aktif olarak kullanılmaktadır.

Plazma Pen Zararları Var mıdır?

Güzellik ve cilt bakımı konusunda özellikle dikkatli olmak gerekir. Çünkü yanlış uygulama neticesinde ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. İlk defa plazma pen uygulaması yaptıracak olanlar zararları konusunda merak içerisinde olmaktadır. Plazma yararları kadar zararları olup olmadığı konusunda araştırmalar yapılmaktadır.

Plazma pen zararları genel olarak bulunmamaktadır. Alanında uzmanlar tarafından uygulandıktan sonra herhangi bir sorundan bahsedebilmek mümkün değildir. Zarar olarak belirtilebilecek tek unsur yanlış kişiler tarafından yapılacak uygulama sonucu ortaya çıkacak alerjik durumlardır. Plazma tedavisi hassas bir alana uygulandığından uzmanlar dışında kişilere uygulatılmamalıdır.   

Kimler Plazma Tedavisi Yaptırabilir?

Cilt lekesi her yaştan bireyin dert yandığı konular arasında bulunmaktadır bu yüzden cilt leke tedavisi uygulanmasına ihtiyaç duyulur. Kimi zaman güneş lekesi kimi zaman ise akne lekeleri cilt güzelliğine gölge düşürebilmektedir. Sizler de cildinizin asıl güzelliğini ortaya çıkarmak istiyorsanız, plazma tedavisi uygulamasına başvurabilirsiniz.

Plazma pen tedavisi uygulatmak için özel bir sebep gerekmemektedir. Herhangi bir cilt lekeniz için uygulayabilirsiniz. Özellikle bir maddeye alerjiniz yoksa ve yetişkinseniz alanında uzman kişilerce uygulamayı yaptırabilirsiniz. 18 yaşından küçük bireylere uygulama yaptırmak için yetişkin onayı gerekmektedir.

Plazma Pen Yaptiranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Plazma pen yaptıranlar belirli konularda hassas davranması gerekmektedir. Plazma tedavisi yapan uzmanlar tarafından bu noktada belirli uyarılar yapılmaktadır. Uyarıların temel amacı istenen sonuca sorunsuz bir şekilde ulaşmaktan kaynaklanmaktadır. Hedeflenen cilt lekeleri tedavisi ancak böyle oluşturulabilmektedir.

Plazma tedavisi sonrası kişiler:

 • Uygulama yapılan alanı direk güneş ışığına maruz bırakmamalı.
 • Aşırı nemli ortamlarda bulunulmamalı.
 • İlk 24 saat içerisinde suyla temas edilmemeli.
 • Tedavi sonrası oluşan kabukları koparmamalı.
 • Oluşan herhangi bir reaksiyonda uzman ile iletişime geçilmeli.
 • Seanslara düzenli olarak gelinmelidir.

Bunlar dışında uygulama yapan kişi tarafından ekstra eklenen durumlara da özenle uymak gerekecektir.

Evde Plazma Pen Yapanlar İstenen Sonucu Elde Edebilir mi?

Evde plazma pen uygulaması son zamanlarda yapılmaktadır. İnternet üzerinden elde edilen plazma cihazları bu noktada kişilere cesaret verebilmektedir. Ancak uzmanlar tarafından doğru bulunmayan bir konudur. Çünkü cilt üzerinde uygulanacak her bir işlemin büyük riskleri bulunmaktadır.

Sadece uzmanlar tarafından cilt leke tedavisi uygulatmak bu yüzden doğru olacaktır. Çoğu zaman evde plazma tedavisi yapmak istenen sonuçları elde ettirmeyecektir. Aksine ciltte farklı sorunların ortaya çıkmasına da sebep olabilmektedir. Gerekli kremlerin kullanılmaması, doğru açının ve uzaklığın ayarlanmaması gibi birçok konu bu durumda etkili olmaktadır.

Cilt leke tedavisi için Mayasante gibi özel kliniklerde işlemlerin yaptırılması gereklidir. Mayasante, sahip olduğu uzman kadro neticesinde cilt ile ilgili tüm şikayetlerinizde sizlere yardımcı olmaktadır. Cilt leke tedavisi başta olmak üzere çeşitli sorunlarınız için plazma pen uygulamaları uzman kadro tarafından profesyonel şekilde gerçekleşmektedir.

Plazma Pen Fiyatları Ne Kadar? 2021 Plazma Pen Fiyat Bilgisi

Kişiler tarafından cilt lekelerinde kesin çözüm olup olmayacağı kadar uygulanan plazma tedavisi fiyatları da merak edilmektedir. Plazma pen tedavisi ücreti konusunda net bir bilgi verebilmek oldukça zordur. Çünkü fiyatlandırmalar seans başına hesaplanmaktadır.

Tedavi uygulanacak kişinin dert yandığı cilt lekeleri ve bu cilt lekelerinin kaç seans sonunda ortadan kalkacağını ancak uzman gözetiminde karar verebilmek mümkündür. Uzmanlar özellikle ilk seansta cilt analizi yaptıktan sonra plazma fiyatları konusunda kişilere bilgi vermektedir. Siz de cilt analizini yaptırdıktan sonra fiyatlar hakkında net bir bilgi edinebilirsiniz.

Plazma Pen Yasak mı?

Plazma pen uygulaması aktif olarak günümüzde uzmanlar tarafından yapılmaya devam etmektedir. Mayasante bünyesinde hem cilt gençleştirme hem de cilt leke tedavisi olarak kullanılmaktadır. Ülke genelinde uygulanması konusunda herhangi bir yasak durumu bulunmamaktadır. Bakanlıklar tarafından onaylı bir şekilde hizmet verilmeye devam edilmektedir.

Siz de plazma tedavisi ile cilt lekelerinden kurtulmak istiyorsanız, klinik telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.