Kök Hücre – Cilt Gençleştirme

Kök hücre uygulaması sayesinde cildiniz artık daha ferah ve genç görünüme sahip olacak. Temelde hücreleri hedefleyen bu uygulama sayesinde diğer uygulamalara nazaran daha etkili sonuçlar alabiliyorsunuz. Üstelik herhangi bir acı ya da yan etki ile karşılaşma olasılığınız da oldukça düşüktür.

Cilt belirli bir zaman içerisinde kendisini yenileyemeyecek noktaya gelir. Özellikle 20li yaşlardan itibaren hücrelerin giderek azalması ilk olarak ciltte farklılıkları ortaya koymaktadır. Cilt kırışıklıkları, lekelenmeler, gözeneklerde değişim ve daha bir sürü durum oluşur. Elbette kişilerin bu tarz durumlardan hoşnut olmayacağı kesindir.

Oluşan olumsuz durumlara karşı farklı cilt gençleştirme teknikleri uygulanabilmektedir. Tüm bunların başında ise kök hücre uygulaması yer alır. Uygulamanın 20li yaşlardan itibaren sık sık tercih edildiği görülmektedir. Sağlıklı ve doğal bir yöntem olmasından dolayı tercih edilme oranları da günümüzde giderek artmaktadır.

Dermatolojide Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Vücudumuzda bulunan her bir hücre kendini yenileme konusunda aynı özelliklere sahip değildir. Özellikle kas ve sinir hücrelerinin yenilenmesi mümkün değildir. Fakat cilt altında bulunan kök hücreler kendini yenilemeye müsaittir. Ancak ilerleyen yaş neticesinde bireylerin bu konuda destekleyici çalışmalarda bulunması gerekir.

Kök hücre tedavisi işte tam da bu noktada yardımcı olmaktadır. Üreme, çoğalma hızı azalan hücrelerin tekrar aktif hale gelebilmesine yardımcı olur. Dermatolojide sık sık kullanılır çünkü temel olarak cilt gençleştirme yöntemleri arasında bulunur. Hatta başında bulunduğunu söylemek de mümkündür. Uzman eşliğinde streril ortamlarda gerçekleşir.

Cilt Gençleştirme için Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Cilt gençleştirme amacıyla uygulanan kök hücreler, kişinin bizzat vücudundan alınmaktadır. Kök hücrelerin kişiden alınmasıyla tam uyumlu ya da yarı uyumlu kök hücreler ortaya çıkarılır. Daha sonra saf olarak bulunan bu hücrelerin kişinin vücudunda sorunlu bölgelere entegresi gerçekleşir. Enjekte yöntemi kullanılır. Kişi sadece ufak bir iğne sızısı hissedecektir.

Kök Hücrelerin Cilt Gençleştirme Üzerindeki Etkisi Nedir?

Kök hücre tedavisinde temel olarak kişi ilk seanstan itibaren cildinde farklılıkları gözlemleyecektir. Elbette tedavinin kesin sonuç vermesi adına belirli bir süre zarfında sabretmek gerekir. Aksi takdirde tedavi yarım kalacaktır. Sorunlu bölge ya da bölgelere uygulanan kök hücreler bu alanda çalışmalarına hemen başlar.

Deri altında kök hücreler diğer kök hücrelerle birleşerek çoğalmaya başlar. Bu durum ortaya cilt için temel yapılardan olan kolajen miktarının artmasına sebep olur. Kolajen artışıyla birlikte ciltte yenilenme, kırışıklıkların azalması, lekelerin gitmesi gibi farklı durumlar ortaya çıkar. Bununla birlikte mat görünümden uzaklaşma ve parlaklık da ortaya çıkar.

Yüze Kök Hücre Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Cilt gençleştirme adına yüze uygulanacak olan hücre tedavisinin fiyatları değişkenlik göstermektedir. Uzmanın durumu, kliniğin bulunduğu çevre ve sosyoekonomik durum, uygulanacak seans sayısına kadar değişik etmenler vardır. En doğru fiyat bilgisi uzman gözetiminde cilt analizi yapıldıktan sonra ortaya çıkar.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.