HIFU

Yüz ve bölgesel sıkılaşma için uygulanan HIFU hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Bölgesel sıkılaşma şüphesiz hem kadın hem de erkekler için hedeflenen durumdur. Özellikle kilo verilse dahi sarkan alanlarda sıkılaşmayı mümkün kılmak operasyonlarla mümkündür.

Ameliyatlı gerçekleşen cerrahi müdahaleler günümüzde yapılsa da birçok kişi tarafından tercih edilmemektedir. Bunun temel sebebi, ameliyat sürecinin zorluklarından kaynaklanmaktadır. Halbuki sıkılaşarak cilt güzelliği sağlamak için illa ameliyat olmanıza gerek yoktur.

Ameliyatsız cilt güzelleştirme uygulamaları günümüzde fazlasıyla tercih edilmektedir. İki türlü ortaya çıkmaktadır. İlki enjeksiyon kullanılarak yapılan uygulamalardır. İkincisi ise HIFU yönteminde de gerçekleştirilen radyo frekans uygulamalarını kapsamaktadır.

HIFU Uygulaması Nedir?


Diğer bir ismi yoğunlaştırılmış ultrason olmaktadır. Yoğunlaştırılmış yüksek ultrason, cilt altında etki yaratmak için kullanılmaktadır. Kısa sürede ameliyatsız şekilde cilt sıkılaşmasını mümkün kılar. Her ne kadar kısa sürede etki vermesi cazip gelse de uzmanlar aracılığıyla yapılması gerekir. Herhangi bir kişi tarafından uygulandığında olumsuz sonuç yaratır.

Özel cihazı ile cilt altındaki tabakalar hedeflenmektedir. Cilt tabakasında oluşturulan ufak hasarlar ciltte kolajen üretimini tetiklemektedir. Eksik kolajen cildin sarkmasında etkilidir. Bu yöntemle kısa sürede sonuç almak mümkündür. Ancak oluşturulan kolajen üretimiyle HIFU, uzun süreli de etki yaratmaktadır.

HIFU Ne İse Yarar?

Ultrason uygulaması başta cilt sıkılaşmasını sağlamaktadır. Ciltte var olan sarkmaların ortadan kalkmasında yardımcıdır. Başta yüz olmak üzere farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Fakat temel hedef noktası daha çok yüz ve yüz bölgesi olacaktır.

Cilt sıkılaşmasının yanı sıra aynı zamanda cilt güzelliğine de etki eder. Çünkü kolajen üretiminde etkilidir. Ortaya çıkan kolajen artışı cildin iyiliğine olmaktadır. Cildin ilerleyen zamanlarda kırışıklık, mat duruş gibi farklı sorunlarına da yardımcı olabildiği görülmektedir.

HIFU Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Etki almak için diğer işlemler gibi uzun süreli beklemeye gerek yoktur. Ortalama olarak tek seans cildin durumuna göre en geç iki seans sonunda sonuçlar alınmaya başlanır. Kişi cildinde var olan incelme ve sıkılaşmayı direkt olarak gözlemleyecektir. Yine de tam sonuçlar için 1-2 ay beklenmesi gerekir.

HIFU Etkili mi?

Uygulamanın olumsuz etkisi konusunda yapılan yorum sayısı yok denecek kadar azdır. Doğru bir uzman gözetiminde yapılan uygulamaların tam olarak fayda sağladığı görülmektedir. Herhangi bir şekilde olumsuzluktan bahsetmek mümkün değildir. Yüksek oranda memnuniyet ve etki sağladığı gözlemlenir.

HIFU Kimlere Uygulanmaz?

Yüksek yoğunlaştırılmış ultrason uygulaması çoğu zaman birçok kişiye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ancak yüzde bulunan aktif bir enfeksiyon durumu varsa doktor tarafından önce bu duruma çare bulunmaya çalışılır. Enfeksiyon geçtikten sonra uygulama yapılır. Aynı zamanda metal bir platin mevcutsa tercih edilmemektedir.

HIFU Zararları Nelerdir?

Cilt sıkılaştırma uygulamasının genel olarak zararları bulunmamaktadır. Yan etki olarak adlandırılabilecek ancak çok sık görülen durumlar vardır. Yüzde kızarıklık, renginde değişim, hafif düzeyli yanma ya da acı herkeste görülmektedir. Birkaç gün içinde geçecektir.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.