Diyetisyen Eda Ağıllı

444 57 07

Diyetisyen Eda Ağıllı

Beslenme ve Diyetetik Uzmanı


Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Eda AĞILLI AKIN, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 2012 mezunu. ‘’Zayıflama diyeti uygulayan bireylerde diyete uyum durumunun değerlendirilmesi’ üzerine tez çalışması, ‘’Diabetus Mellitus hastalarında diyet proteinin kan şekeri üzerine etkileri’’ ni araştıran seminer çalışması bulunmaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi, T.C Cumhurbaşkanlığı ve Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi çeşitli kurum ve özel zayıflama merkezlerinde diyetisyen olarak hem eğitim süreci boyunca hem de mezuniyet sonrası dönemde çalışmaları bulunmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu ”Ekmeğini İsraf Etme” projesinde; proje diyetisyeni olarak görev almaktadır.

Şu anda ağırlıklı olarak bireye özgü beslenme programları ile ağırlık kontrolü, sağlıklı beslenme, hastalıklarda diyet tedavisi ve toplu yemek hizmeti vermekte olan şirketlerde personel için, kreş ve okullarda öğrenciler ve akademik personel için menü planlama hizmeti üzerine çalışmaktadır.

Diyetisyen Eda Ağıllı’nın insülün direncini yenmek için önerilerde bulunduğu Diyet ile Bölgesel Zayıflama Mümkün müdür? başlıklı son yazısını okumak için linki takip ederek ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay