Lazer ile acısız kalıcısı dövme silme (kaldırma) işlemi

444 57 07

Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, geliştirilen Q Switch lazer yöntemiyle kalıcı dövmelerden ağrısız ve sızısız şekilde kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Dövmenin amatör veya profesyonel olmasının yanı sıra, kullanılan boyanın niteliği ile dövmenin büyüklüğünün silme işlemindeki önemli faktörler olduğuna vurgu yapan Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, “Yapılan dövmenin eski bir dövme üzerine yapılıp yapılmaması bile dövme silme işlemini etkiler. Silme seansına başlamadan önce dövmenin kaç seansta çıkacağı ilk etapta netlik kazanmaz. Ama bireyler sabırlı olurlarsa kesinlikle herhangi bir ize neden olmadan dövmeler son noktaya kadar çıkartılabilir ve sağlıklı dokuya ulaşılabilir” dedi.

Gürsoy, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Galatasaraylı genç futbolcu Berk Yıldız’a, “Bu dövmelerle vücudunuza zarar veriyorsunuz” şeklindeki sitemi ile gündeme yeniden gelen “dövme silme” uygulamasında son dönemlerde artış yaşandığını kaydetti.

“UZMAN SAĞLIK KURULUŞUNU TERCİH EDİN”

İster bir anda, isterse üzerinde düşünülerek karar verilmiş olsun çoğu zaman yaptırılan dövmelerden kurtulma isteğinin sıklıkla görüldüğünü belirten Dr. Devrim Gürsoy, dövmelerden kurtulmak için hijyenik koşulların sağlandığı ve alanında uzmanlaşmış kişilerin bulunduğu bir merkeze gitmenin en doğru seçim olduğunu ifade etti. Gürsoy sözlerini şöyle sürdürdü:

“Siyah ve koyu renkli dövmelerin çıkartılması, sarı, mavi veya yeşil renkteki dövmelerin çıkartılmasından daha kolaydır. Bunun nedeni ise renklerin tonunun rengi açıldıkça lazerin etkisi o denli zorlaşmaktadır. Ayrıca yüzeye yakın yapılan dövmelerin silme işlemi çok daha kolay olmaktadır. Yani sırta yapılan bir dövmenin silinme işlemi daha uzun süre almaktadır. Ayrıca hastalarımızın bilmesi gereken bir konuda, dudak ve göz çevresi bölgelerinin hassasiyetinden dolayı dövme silme işlemlerinin bu bölgelerde mümkün olmakla birlikte işlemin daha uzun sürelere yayılması gerektiğidir.”

AĞRISIZ VE SIZISIZ UYGULAMA İLE DÖVMELERİNİZDEN KURTULUN

Dr. Devrim Gürsoy, dövme silme işleminin kesinlikle ağrısız ve sızısız bir şekilde uygulandığına vurgu yaparak, “Her lazer atımını hissedersiniz ama herhangi bir acı duymazsınız. Dövme silme işleminin hemen öncesinde zaten lokal anestezik kremler kullandığımız için bu işlemin hissi minimuma inmektedir. Dövme silme işlemleri hiçbir zaman tek seanslık bir işlem değildir. İlk yapılan seansta dövme mürekkebi lazer enerjisi ile parçalanmakta, immün sistemi tarafından da 4 ile 6 hafta içinde vücuttan atılmaktadır” şeklinde konuştu.

DİĞER LAZER YÖNTEMLERİ

Bu yazımızda Q-switched lazer sistemine değindik. Dövme silme için özel olarak geliştirilen bir diğer lazer sistemi picolazer hakkında bilgi almak için Pico lazer ile dövme silme yazımızı da inceleyebilirsiniz. Ankara’da lazerle dövme sildirmek ve konuya yönelik detaylı bilgi ve randevu almak için bize 0532 692 00 91 numaralı telefondan da ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Cilt Lekeleri Tedavisi

Melazma ve Cilt Lekelerinin Tedavisi

Etiketler: Cilt Lekelerinin Tedavisi
Cilde rengini veren melanin adında bir pigmenttir. Cilt lekeleri ise melanin pigmentinin bazı bölgelerde yüksek miktarlarda ve yoğun olarak toplanması sonucu oluşmaktadır. Gerek gebelik ve doğum kontrol hapı kullanımı gibi hormonal değişiklikler...
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Etiketler: Lazer Epilasyon
İstenmeyen tüylerden kurtulma amacıyla başvurulan cımbız, ağda, tıraşlama gibi geleneksel yöntemlere alternatif olarak son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan en yeni ve yaygın yöntemlerden birisi lazer epilasyondur. Lazer epilasyonu diğer yöntemlerden...
Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay