Gençlik Aşısı Cilt Leke Tedavileri

Gençlik aşısı (IAL- SİSTEM) cilt kırışıklıkları ve cilt lekeleri için uzmanlar tarafından uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde ciltte özellikle yüzde bulunan cilt lekelerinden ciddi oranda kurtulmak mümkündür. Ciltte yer alan lekenin boyutu ve durumuna göre sonuç değişiklik gösterse de çoğu zaman kapatıcı kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Cilt lekeleri farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Başlıca olma sebepleri; kullanılan ilaçlar, hamilelik dönemi, güneş ya da farklı zararlı ışınlar, doğuştan gelme, yanma, ciddi kazalar geçirme bulunmaktadır. Bu sebeplerden kaynaklı oluşan cilt lekeleri kişilerin güzelliklerini ortaya koymasında engel olsa da günümüzde artık tüm bunların çözümü bulunmaktadır.

Gençlik Aşısı (IAL-SİSTEM) Nedir?

Cildi diri ve genç tutan bazı hücreler bulunmaktadır. Özellikle bebeksi bir cilt için hyalüronik asit olmazsa olmazlar arasında yer alır. Bu asit, cilt hücrelerini harekete geçirdiği gibi oluşabilecek istenmeyen durumların da önüne geçer. Fakat zamanla azalma gösterir. Özellikle 30-35 yaş sonrası kritik bir dönemdir.

Fakat gençlik aşısı (IAL-SİSTEM) sayesinde cilt lekeleri ve farklı cilt sorunlarına çözüm bulunabilir. Yapılan bu aşı içerisinde hyalüronik asit bulunur. Doğal, katkısız bulunan asit deri altına enjekte edilir. Asit sayesinde başta cilt lekeleri olmak üzere genel cilt problemleri ortadan kaldırılmaya çalışılır. Uzmanlar tarafından uygulanan yöntemin cilt lekesine göre seans süreleri değişir.

Cilt Lekeleri Tedavisi için Gençlik Aşısı (IAL- SİSTEM) Nasıl Etki Sağlar?

Hyalüronik asit deri altında var olduğu ve çoğaldığı süre zarfında cilt lekelerinin oluşumu gözlemlenmez. Sivilce gibi sonradan oluşmuş durumların da zaman içerisinde geçmesine yardımcı olur. Daha öncede bahsedildiği üzere özellikle yaşla birlikte azalan hyalüronik asit, dışarıdan takviyeye ihtiyaç duyar.

Gençlik aşısı (IAL-SİSTEM) tam olarak bu noktada cilt leke tedavisi için imkân sunar. Sadece hyalüronik asit değil aynı zamanda uygulama sonrası kolajen miktarında da artış gözlemlenir. Bu iki madde ciltte yer alan sorunlu bölgede çalışmalara başlar. Cilt lekelerinde zaman içerisinde ciddi bir azalma görülür. Böylece eskiye nazaran daha estetik bir görünüm ortaya çıkar.

Gençlik Aşısı Kalici mi?

Uygulama öncesi kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konu kalıcılığı olacaktır. Kalıcılık konusunda uygulama yaptıran kişinin hayattaki alışkanlıkları belirleyicidir. Şayet cilt lekeleri, güneşten ya da yanlış beslenmeden kaynaklı olarak ortaya çıkıyorsa bunlara son verilmelidir. Aşı uygulandıktan sonra doktor tarafından verilen öneriler uygulandığı müddetçe kalıcılığı bulunacaktır.

Gençlik Aşısı (IAL- SİSTEM) Hangi Bölgelere Uygulanmak için Uygundur?

Cilt lekeleri tedavisi için kullanıldığı süre zarfında gençlik aşısı farklı alanlarda uygulanabilmektedir. Başlıca uygulama alanları:

  • Göz çevresi,
  • Boyun,
  • Dekolte bölgesi,
  • Eller ve kollar,
  • Kaş arası,
  • Ağız ve dudak çevresi,
  • Alın bölgesi,
  • Genel yüz bölümü bulunmaktadır.

Farklı bölgelerde yer alan lekeler için de uzman tarafından görüş alarak uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.