Dolgu

Ankara’da dolgu ile yüz estetiği yaptırmak istiyorsanız, diğer estetik uygulamalarda olduğu gibi güvenebileceğiniz adres Çukurambar Ankara’da Mayasante estetik kliniği. Yasal mevzuat gereği malesef Mayasante Ankara dolgu fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Ankara’da dolgu fiyatı almak için iletişim sayfası‘ndaki formu doldurabilir ya da 0532 692 00 91 numaralı telefondan ya da sağ alttaki whatsapp butonunu kullanarak whatsapp üzerinden hemen fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ankara Mayasante’de dolgu ile yüz gençleştirme estetiği

Dolgu kırışıklık, sarkmalar, ince çizgiler gibi yüz bölgesinde zamanla ortaya çıkan yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde etkilidir. Dolgu uygulamasının yüz biçimlendirme amaçlı da kullanılabilmesinde en önemli unsur hyalüronik asit içeriği ile istenilen hacmi sağlayabilmektir.

Ameliyatsız yüz estetiği

Dolgu uygulamaları ile ameliyatsız yüz estetiği yaptırmak, son dönemde bıçak altına yatmak istemeyen ancak yüz şeklinde estetik açıdan daha arzuladığı bir görünüme sahip olmak isteyen hastaların ilk tercihi olmaktadır. Bilindiği gibi cerrahi ameliyatlar, operasyon sonrası belirli bir süre istirahat ve iyileşme süresi gerektirmektedir. Diğer taraftan ameliyatsız yüz estetiğine yönelik medikal dolgu uygulamaları 1 saat içerisinde, yani, çalışan kişilerin öğle tatilinde bile gerçekleştirilebilir basit enjeksiyon işlemleridir. Cerrahi ameliyatların genel anestezi ve kesi gerektirmesi ve daha girişimsel operasyonlar olduğu için düşük düzeyde de olsa risk içermesi yine hastaların medikal estetik çözümlerine yönelmesinde etkili bir unsurdur.

Dolgu malzemesi : Hyalüronik asit

Tüm medikal estetik dolgu uygulamalarında insan vücuduna yabancı olmayan içeriklerin kullanılması yoluna gidilmiştir. Dolgu uygulamasında ilgili bölgeye hacim kazandırmak için aktarımı sağlanan malzeme hyalüronik asittir. Su tutma kapasitesi yüksek bir polisakkarit olan hyalüronik asit, insan vücudunda zaten var olan ve vücut tarafından emilebilen bir maddedir. Göz altı dolgu uygulamalarında daha hassas bir bölge olan göz altlarını iyileştirme amacıyla dolgu içeriğine yine vücuda katkı sağlayıcı bir malzeme olan polyvitamin desteği de eklenebilmektedir.

Dolgu Kalıcı mıdır?

Dolgu uygulamaları ile genel cerrahi operasyonlarını birbirinden ayıran en kesin fark, medikal estetik yöntemleri ile sağlanan estetik değişimin ömür boyu kalıcılık taşımamasıdır. Cerrahi uygulamadan farklı olarak dolgu malzemesi içeriği ile gerçekleştirilen medikal estetik uygulamaları sonrası istenilen etkiler bölgeye göre değişmekle birlikte 12 – 16 ay devamlılık göstermektedir. Çünkü uygulama ile bölgede sağlanan dolgunluk etkisi, insan vücudu ile uyumlu dolgu malzemesi içeriği olan hyalüronik asitin vücut tarafından emilmesi ile zaman içerisinde ortadan kalkmaktadır.

Ankara'da Yanak Dolgusu
Ankara’da Yanak Dolgusu

Hekim ile görüşülerek uygulamayı belirli aralıklar ile tekrarlamak da yaşam boyu mümkündür. Yani, istenilen estetik yüz görünümü ortalama 1 – 1,5 yıl aralıklar ile gerçekleştirilecek dolgu (ameliyatsız yüz estetiği) uygulamaları ile devamlı kılınabilmektedir. Yüzde farklı bölgelere gerçekleştirilen dolgu uygulamaları hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İletişim bilgilerimiz için hemen tıklayın.